Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti szoptatás alatt hogyan...

Ti szoptatás alatt hogyan védekeztetek? És miért azt a módszert választottátok?

Figyelt kérdés
Semmiképp nem szeretnék most rögtön megint teherbe esni, pár hete szültem. Az orvosom mondta hogy el kéne gondolkodni, hogyan tovább. A baba előtt tablettát szedtem, de most tanàcstalan vagyok. Nektek mi vált be?
2012. jún. 9. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Gumi. Heti 1-2 sex volt. Gyógyszert nem akartam szedni.

Vannak olcsón lidlben, 12 db-os kiszerelés. De a durexnek van ízesített, meg domboru kondomja, azzal fel is lehet dobni a házas életet;)

2012. jún. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
A gumi nálunk kizárt, mert a páromat szorítja, így maradt a tabletta, Cerazette-et szedek.
2012. jún. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
én Azáliát szedek.Nem akarok több babát.Nemsokára elköttetem magam.
2012. jún. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

én egy úgynevezett minipillt szedtem, már nem tudom a nevét.

Ezek a tabik szoptatás mellett védenek csak, egyféle hormontartalmúak.

2012. jún. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Eddig mi is gumival védekeztünk. Most már szerencsére egyre gyakrabban vagyunk együtt, így drága is meg nem is túl kényelmes. Az orvosom a spirált javasolta, de még gondolkodunk.
2012. jún. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

a minipilles vagyok :)

a hormontartalmú spirált tényleg dícsérik, bár jó drága. Ezért én nem tudok (tudtam) ilyennel védekezni. A sima spirál nekem volt, azt nem tudom dícsérni, meg sokaktól hallottam rossz véleményeket róla.

2012. jún. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! A spiráltól tartok egy picit.. A gyógyszer jól hangzik, de attól nem lett kevesebb a tejetek?
2012. jún. 10. 15:05
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Gumi, bár mindketten utáljuk. Én gyógyszernek nem vagyok híve szoptatás alatt, még, akkor sem, ha elvileg lehet.Nem akarunk túl nagy különbséget a gergőcök között, mi nem akarunk éveket várni a következővel, úgyhogy gumi. Ha végeztem a szüléssel, akkor a spirált látom majd a megoldásnak.
2012. jún. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most Mirena spirálom van, 2 hónapja tették fel a 6 hetes kontrollon. A szoptatást nem befolyásolja, viszont baromi hosszú türelmi ideje van. Még mindig folyamatosan vérezgetek és a doki szerint fél évig ez előfordulhat, normális... Remélem hamar abbamarad, mert így se strandolni, se spontán összebújni a férjemmel nem lehet.
2012. jún. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én Azaliat szedek, azt lehet szedni szoptatás alatt. A 6. hét óta szedem, most 12 hetes a Kisfiam, de a tejem ugyanannyi maradt, egy cici elég neki még mindig egy evésre. Nekem bevált. Olvasgattam az oldalon előtte, hogy másnál pecsételést, vérzést okozott, én még semmi ilyet nem tapsztaltam. Sem más mellékhatást. Annyi, hogy ezt folyamatosan kell szdeni, nem kell szünetet tartani. A 3 havi adag 8500 volt. (Terheség előtt Yasminelle-t szedtem).
2012. jún. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!