Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 hetes babám,ha megszoptatom...

2 hetes babám,ha megszoptatom jól lakik utána nagyon nehezen alszik el egyfolytában sír,üvölt, mi lehet a baj? Nagyon bosszant. Valami bevált modszer?

Figyelt kérdés
Ha hasfájos lenne azt hogyan venném észre?köszönöm.éjszaka se bírok vele!
2009. júl. 3. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
ebben a korban minden baba ilyen! nyugi,semmi baja nincs:D
2009. júl. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet hogy nem lakott jól mégsem. Ha fáj a hasa, azt úgy veszed észre hogy ökölbe szorítja a kezét, és a lábát felhúzza a hasáig és üvölt mint a fába szorult féreg. Lehet hogy vmi olyat ettél amit ő nem bír. Hasfájás ellen: fektesd hasra; vagy alvó tigris póz (karodon hason fekszik úgy hogy a feje a könyökhajlatodban legyen), vagy meggymagpárna.
2009. júl. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Nem a büfi nyomja a pocakját?????
2009. júl. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
úgy tünik az etetés miatt fáj neki a hasa, vagy is erre szokták mondani hogy hasfájós. Amit tehetesz, és nagyon jó ha tényleg a pocakja fáj, hogy meleg meggymag párnát tegyél a hasára, lehet dm-ben kapni, de olyat is csinálhatsz ha nincs ilyened, hogy egy félliteres palackba teszel meleg vizet és azt fogod a pocakjához. jó meleg legyen, de még ne égessen.
2009. júl. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű büfi, vagy puki bántja, de az is lehet, hogy hirtelen evett sokat, és ettől fájhat a pocija. Ilyenkor büfiztesd, tornáztasd, (emeld a lábait a hasához), ez segíthet.
2009. júl. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha tornáztatod, akkor csak kibukja amit evett. Ha fáj a pocija, akkor a lábacskáját huzogatja a hasához és néha pukizik egyet. Használtok valami megelőző szert? pl.: Infacol, Gripe Water stb.?


Ő már szeretne egy kicsit evés után még nézelődni és játszani.

Kb. 45 percet még fent lehet, mielőtt elálmosodna. Megvárod, míg ásítozik? És a pocakja míg tele van nem szavesen alszik. Ha van pihenőszéke, vagy valami amiben még egy kicsit tudod tartani akkor hagyd és csak akkor rakd le aludni, ha már ásított legalább egyszer. Ez jelzi, hogy ő tényleg fáradt.


Éjszaka persze ne játsz vele, akkor hagyd had sírjon, ne is szólj hozzá és ha tudod akkor minimális fény mellett szopiztasd. Az én babám is leszokott róla hamar.


Ami alegfontosabb, próbáld kizárni azt, hogy te tehetsz róla. Ha nyugodt (próbálsz lenni) vagy akkor a babád is átveszi a te nyugodságod, ugyanígy fordítva is.

Sok sikert!


13 hetes kisfiú anyukája

2009. júl. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne rögtön próbáld meg elaltatni, hanem ahogy előttem is irták, először büfiztesd jó alaposan (ez akár 15 perc is lehet), ha nem jön, néha tedd vizszintesbe pár percre, majd vissza a válladra. Kicsit mozgasd a lábacskáit, mintha a hasát masziroznád a térdével. Illetve tényleg próbáljatok Infacolt hasfájás ellen, ha látszik, hogy rángatja a lábait, kicsit sziszegve sikongatva sir. És csak akkor tedd le aludni, amikor már álmos (ásit, szemét dörzsöli... stb.).

Egy 3 hós baba anyukája

2009. júl. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!