Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi lehet a baj? 1 hónapos...

Mi lehet a baj? 1 hónapos kisfiam nagyon sokáig szopik, nem elég neki a félóra, sok van, hogy másfél órát is szopizik, de még utána is éhes! Mitől lehet? Kevés lenne a tejem?

Figyelt kérdés

Mit csináljak, hogy elég legyen neki? Nem tudjuk tartani a 3 óránkénti étkezéseket, hiába eszik mind két mellemből. Egyáltalán mennyit kell cumiznia egy cicin, hogy a "lényeg" jöjjön, ne az előtej? Nem akarom hozzátáplálni tápszerrel, de nagyon sajnálom, mert folyton éhes.

Egyáltalán mennyi idő kell a tejnek hogy újratermelődjön, etetés után vagy ha kifejem? Mert sokszor van, hogy annyira elhúzódik egy etetés, hogy ha enkiállok utána még fejni is, szinte már jön is a következő etetés, és nincs addigra elég tej.


2009. júl. 5. 20:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Biztos,hogy éhes?az én kisfiam is ennyi idősen még javában cicin lógott,kb 1,5 órát majd egy óra mulva megint,kb 3 hónapos kóra óta eszik 3-4 óránként de ez kb 5 perc alatt megvan,most 5 hós és még mindig igény szerint etetem,váltott mellből,és nem fejtem a cicim csak az első 5 hétben,de én is mindig paráztam,hogy biztos nem elég neki,mert állandóan a cicit követelte!Szóval szerintem nyugodj meg,kifog alakulni!
2009. júl. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
35%

A baba az első 5 percben lakik jól, utána szinte csak játszik. Azért egy szopi kb 15-20 perc.

2 órának kell eltelnie 2 szopi között, hogy tudjon emészteni a baba, és a tej is újratermelődjön.

Az igény szerinti szoptatás nem azt jelenti, hogy egész nap eszik a gyerek.

Miből gondolod hogy éhes még?

Sír? Nem csak a sok tej nyomja a hasát, mert nem tudja megemészteni?

Szerintem beszélj gyorsan egy védőnővel, hívd ki és neki meséld el, hogy problémád van a szoptatással.

Esetleg ott marad míg szopik a baba és segít utána.

Csecsemőmérlegetek van? A védőnő elvileg tud kivinni, ha megkéred. Használtan neten már 8 ezerért is lehet kapni. Én méregetném mennyit szopik.

2009. júl. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos éhes. Próbáltam én, hogy rövidebb ideig etetem, de sír, tömi a kezét a szájába. Ha visszarakom cicire, nekiugrik és szívja. Beszéltem a védőnővel, jól le is cseszett, hogy miért etetem olyan sokáig, meg olyan sűrűn,stb. De még azért is megszidott, hogy egyáltalán megfordult a fejemben tápszert adni! :(De hát minden babának mások az igényei. Van mérleg, 70-80 ml-nél nem eszi többet, 1-1,5 órás szopi alatt sem!!!!
2009. júl. 5. 21:07
 4/21 A kérdező kommentje:

Tudom én, hogy nem az ideális hosszú ideig etetni és sűrűn, de hát ha neki máshogy nem jó.

Első válaszoló: mitől váltott a babád amikor elkezdett beállni a napirend? Csak egyik napról a másikra?

2009. júl. 5. 21:09
 5/21 A kérdező kommentje:
Nem lehet, hogy túl vizes a tejem ? Nem elég tápláló neki?
2009. júl. 5. 21:09
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs baj a babával és a tejeddel sem. Ha kevés lenne a tejed, akkor csapkolódna és sírna szopi közben.


Én is ennyi időt szoptattam a kisfiam és közben igen jókat aludtam. Nem kötöttem én senki orrára, hogy mennyi ideig szopik. És mára (14 hetes) olyan ügyesen szopizik, hogy 10-15 perc alatt befejezi. Akkor csak arra volt szükség, hogy engem érezzen. És így volt neki jó.

A 3 óránkénti evés is tök jó.


Fejned sem kell, ha ilyen sűrűn tud enni a babád. Úgyis az a legjobb serkentő, ha ő szopizza, mivel a tej szoptatás közben termelődik a legjobban.

Sok sikert!

2009. júl. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat és a biztatást. :) Az a baj, hogy már annyi ember annyi félét mondott, kezdek kicsit összekavarodni. Én eddig úgy voltam vele, eszik annyit és úgy ami neki jó, de mondom ezét sokat megszidtak, hogy ártok a gyereknek, ha össze vissza, sokat van cicin, ha nincs kialakult napirend, fix etetési időkkel, stb. És az a baj, hogy látom, nem elég neki, amit szopizik...
2009. júl. 5. 21:53
 8/21 anonim ***** válasza:

Nyugodj már meg!!!!!! :)

Nincs semmi baj,nem hiszem,hogy éhes azért sír mert kell neki a cici,az enyim is ilyen volt útolag okosabb az ember...

Sokoszor az én kisfiamnak is fájt a hasa attól,hogy egésznap csak cicizet,de attól nyugodott meg,hogy cicizik!

Nem egyiknapról a másikra történt az ahogy leszokott az egésznapos ciciről,elkezdi majd lassan felfedezni dolgokat,leköti magát,alszik nálunk ez volt igy alapból eltelt 3-4 óra az etetések között!nálunk az a rendszer,hogy ha elaludt és fölkelt akkor evés van,de ez mindig,ha csak félórát aludt akkor is etetek,mert nálunk ez vált be,ha nem kapna enni sírna,pedig szerintem nem éhes csak ehez szoktunk!

Majd a babád is kialakitja magának a rendszert!Ezért nehogy tápszerhez nyúlj!

2009. júl. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Ugyanígy jártam én is, csak nekem egy mell után sírdogált (vagy közben), hogy nem elég, lassan jön, kifogyott, utána folyton cuppogot és az öklét nyomta a szájába. Hívtam a védőnőt, hogy hogyan etessek két mellből (mert tapasztalatlan vagyok) és a te védőnőddel szemben az enyém azt mondta, hogy ne etessem két mellből, inkább tápszer!!!!! Tehát úgy néz ki: bal mell, ha nem elég tápszer, 3 óra múlva jobb mell, ha nem elég, tápszer. Szerinte 6 óra kell a tejnek, míg újratermelődik. Azt hittem a védőnők inkább anyatej, mintsem tápszer pártiak.


Sajnos nekem sem mindig jut időm fejni, pont azért mert 1.5 órán át eszik. De van hogy 20 perc után bealszik.

2009. júl. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Komolyan nem tudom mit csináljak. :( Folyamatosan próbálkozom, próbálom kitalálni, megfejteni, hogy mi lehet a baj, mit szeretne a pici. De hiába, nem lettem okosabb. Akár fél órát eszik, akár másfelet, éhes marad, tömi a kezét a szájába, megenne mindent és amikor adok neki pótlást, azt is benyomja. Ha nem adok vagy teszem vissza cicire, végig sírja, üvölti a két etetés közti időszakot. :(

Nem a hasa fáj és nem unatkozik, figyeltük, néztük, nem tudom mit csináljak.

Nekem sem engedte a két mellből etetést a védőnő, de hát mit csinálhatnék, nem akarok olyan sok tápszert adni. :(

2009. júl. 6. 08:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!