Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi lehet a baj? 1 hónapos...

Mi lehet a baj? 1 hónapos kisfiam nagyon sokáig szopik, nem elég neki a félóra, sok van, hogy másfél órát is szopizik, de még utána is éhes! Mitől lehet? Kevés lenne a tejem?

Figyelt kérdés

Mit csináljak, hogy elég legyen neki? Nem tudjuk tartani a 3 óránkénti étkezéseket, hiába eszik mind két mellemből. Egyáltalán mennyit kell cumiznia egy cicin, hogy a "lényeg" jöjjön, ne az előtej? Nem akarom hozzátáplálni tápszerrel, de nagyon sajnálom, mert folyton éhes.

Egyáltalán mennyi idő kell a tejnek hogy újratermelődjön, etetés után vagy ha kifejem? Mert sokszor van, hogy annyira elhúzódik egy etetés, hogy ha enkiállok utána még fejni is, szinte már jön is a következő etetés, és nincs addigra elég tej.


2009. júl. 5. 20:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Szia!Sajnos mi is így jártunk.4 hetes lesz a kisfiam .Volt,hogy 3 órát is cicizet és ha levettem a mellemről sírt.Tej mindig volt a mellemben és még fejni is tudtam szopizás után kb 30-40g-t.A súlya viszont nem gyaraposott megfelelően ezért visszamentünk a gyerekorvoshoz.Bizony sajnos van olyan ,hogy nem megfelelő a tej tápanyagtartalma!!A doki tápszeres kiegészítést mondott,a védőnő hisztizett ,hogy ne adjak tápszert.Nagy dilemma.... a gyerek meg még a születési súlyát sem érte el 3 hetesen!!!!Most úgy csinálom egyik etetés csak szopi a másik tápszer.Azóta nyugodt baba és gyarapodik kibírja 2-3 óráig cici nélkűl.A szopiztatást nem szeretném abbahagyni mert szerintem is nagyon fontos ,de egy pici tápszer kell.Remélem sikerűl nektek is megtalálni a legjobb megoldást!!!
2009. júl. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Szia, leírom nekem milyen volt, de lehet hogy ettől még nálad egész mások az okok, nekem is ezt csinálta a kislányom, 1 órán át cicizett, néha szívott néha csak "cuppogott", de ezek után a hosszú evések után nagyon nyűgi volt, nem aludt stb, szerintem éhes maradt, nem volt neki elég 70-80 g. Megpróbáltam növelni a tej mennyiségét, elkezdtem szedni a more milk kapszulát + milupa milusan + napközben laktoherb teát iszok, na ez a kombináció meghozta a hatását, mert utána 120-140 g-kat evett, és nem tartott 20 percnél tovább az evés, és ő hagyta abba. Ja és fejtem ezerrel minden szopi után. Hát nálunk ez vált be, de mégegyszer mondom lehet nálad más a helyzet, és tényleg csak cicizni szeret sokat!

Üdv: 6 hetes baba anyukája

2009. júl. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Igen, én is eszem és iszom minden létező ételt, italt, gyógynövényt, teát, hátha több vagy tartalmasabb lesz a tejcim, de eddig semmi. :(

Nekem ugyan gyarapszik szegénykém, de iszonyat sokat szenvedünk és sajnálom, mert nyugtalan, sokat sír. :( Nehéz eldönteni, hogy most mi is a jobb, pláne amikor olyan sokat elitélik megszidják az embert ha csak segíteni szeretne a babáján. Mert hát nem m mindenkinek van olyan sok jó minőségű teje.

2009. júl. 6. 09:14
 14/21 anonim ***** válasza:

A laktoherb teától szokott fájni a babák pocija. Nem minden babának, de lehet, hogy az lehet a gond. Én nem adnék neki tápszert. Az, hogy mindkét melledből szoptass, miért nem lehet? A védőnő úgysincs ott minden szopizásnál. Próbálgasd, hogy mi jó a babádnak.


Az én babám ilyen idős korában evett-aludt-evett-aludt. És minden elalvás előtt sírt, de aztán megtanulta, hogy kell elaludni. Az öklét azért is eheti, mert ezzel nyugatja magát. Adsz neki cumit? Lehet segítene.

2009. júl. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Az a legszomorúbb ebben az egészben, hogy ezek a problémák sok mást is előhoznak, mert kimerült, fáradt, csalódott vagyok, és így csak nem olyan békés, meghitt kapcsolat a babával, mert ő érzi, hogy én feszült és görcsös vagyok, bármennyire nem szeretnék az lenni.Bánt a dolog, hogy mindent megteszek, de mégsem jutok semmire, a legjobbat szeretném neki, de sehogy sem megy. :(

NAGYON KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT, A SEGÍTSÉGET LÁNYOK,

2009. júl. 6. 14:26
 16/21 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha ennyire kezdesz kimerülni, és összezavarodni, hívj fel egy szoptatási tanácsadót. Megnyugtat, és biztos, hogy tud segíteni, személyesen is akár. Kattints a mamami.hu fórumra, ott találsz többeket.

Gy. szoptassugyesen.hu

2009. júl. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Köszi az infót :) Igen, ez a bajom, hogy hiába a pozitív hozzáállás, az elszántság, most sajnos nem sokat ér. És amia legrosszabb, hogy tényleg ahány ember annyi ötlet, vélemény... már nem tudom mi lenne a legjobb ( azon kívül, hogy rendesen anyatejjel tápláljam a kicsim).


Hihetetlen hogy az ember, egy nő mennyi rengeteg, iszonyatos fizikai, lelki és érzelmi fájdalmat, megpróbáltatást képes elviselni, ha anya lesz. :) Soha sem gondoltam volna magamról, hogy valaha is képes leszek, akár csak a töredékére is mindezeknek. És még így is boldog vagyok....

2009. júl. 6. 16:39
 18/21 anonim ***** válasza:

Mindenképpen próbálj dűlőre jutni magaddal. Én megrendeltem ezt a "szooptass ügyessen" kisokost. És nem méregetem a babámat sem. Azóta már jobban vagyok. Az a fontos, hogy egy fajta dolgot kövess és bízz abban.

Ülj le és írj egy rendet, ami szerinted jó lenne és ha valami megakad, akkor nézd át és változtass egy dolgon. De ne naponta.

Van napirendetek? Mert az is fontos, lehet hogy a babád jobban tudná mi jön, ha lenne.

2009. júl. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy fontos a rendszer, az állandóság. De ha egyszer nem megy... eleinte én is az igény szerinti szoptatást próbáltam, úgy ahogy ment is a dolog, igaz nagyon összefolytak az etetések. De aztán sokan mondták, többek közt a védőnő is, hogy miért nem 3 óránként etetem, mert így csak ártok neki. Én meg átálltam, legalább is megpróbáltuk Azóta vannak a gondok. Mostanra sikeresen összezavarodtam, hogy mi lenne a jobb, hogyan kéne, teljes káosz az életünk, mert a kicsi nagyon keveset eszik egyszerre, ezért ugye nagyon hamar megéhezik. Én meg már ki vagyok készülve teljesen,
2009. júl. 7. 10:09
 20/21 anonim válasza:
Szia, bár már nagyon régi a kérdés, de én most a 2 hetes babámmal ugyanebben a cipőben járok..Érdekelne, hogy végül mi lett a megoldás?Meddig volt ez így??
2013. aug. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!