Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha lefagyasztom a tejet,...

Ha lefagyasztom a tejet, akkor mibe tegyem? és meddig lehet odaadni a picinek?

Figyelt kérdés
Ti hogy csináljátok? a hétvégén szülök. nemtudom hogyan működik. már most folyik a tejem rendesen . 3szor akkora a mellem ,szóval van tej bőven. hány napig lehe felhasználni a lefagyasztott tejet?és ha mindig annyi van hogy van hogy frisset igyon a pici akkor is odaadjátok neki a fagyasztottat?
2009. júl. 9. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:
A hűtőben 3-4 hónapig eláll. Ha sok a tejed frissen add neki és a plusz fagyaszd le. Vagy nagyon sok esetén add el 1800ft literje.
2009. júl. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Még annyi bocsi: Avent- nek van tejtároló doboza szerintem ez a legolcsóbb.
2009. júl. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi:) de ha sok és sok a fölösleg kinek lehet eladni?megkell hirtedni vagy mi?:)
2009. júl. 9. 12:58
 4/8 anonim ***** válasza:
A védőnődet kérdezd a tej leadásról,hogy nállatok van e erre lehetőség.De lehet hogy tud olyan kismamát mondani akinek kb. egyidős lesz a babája a tiéddel és nem lesz tejcsije(bár ez később derülhet ki).Én lezárható szájú zacsiba raktam,egyszerre eleinte elég 20-30ml-t rakni el,de havonta próbáld,hogy megissza e mert az én kisfiam nem itta a fagyasztottat és ment a fürdővizébe:).Aztán már én is leadtam.
2009. júl. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

én 2 dl müanyag pohárba fagyasztottam le. tetejét folpackkal lezártam és gumival, majd ráírtam, hogy mennyi és mikor raktam el.

Nekem szerencsém volt, mert 1,5 hónap után nem akart szopizni, így szép lassan elapadt a tejem , de mivel az elején sok volt így azokat vettem elő, és még majdnem 1 hónapig tudtam neki anyatejet adni.

amugy 4-5 hónpig lehet a fagyóba. lehet főzelék vagy éppen tejpépet higitani vele.

2009. júl. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát sterilen kellene elrakni, ha lehet. Bababoltokban lehet kapni tejgyűjtő zacskót, önzáró szájjal.

Eladni akkor lehet, ha megcsinálod az ehhez előírt vizsgálatokat, tehát igazolod, hogy egészséges vagy te is és a tejed is. De akkor nagyon megéri, mert nagyon drága tényleg. Ebben a védőnő tud segíteni.

Csak nehogy úgy járj, mint amivel a kórházban találkoztam: ömlött a teje anyukának, de előre tudta, hogy csak 1-2 hónapig lesz neki, mert az első gyereknél kitapasztalta, utána elapadt és nem tudott mit tenni.

Ha nincs ilyen jellegű tapasztalatod magadról, akkor előbb töltsd tele a fagyasztót és csak utána adj el belőle!

2009. júl. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is ugyanúgy raktam el, mint a 13:20-as válaszoló.

Amúgy 6 hétig fejtem, de éjjel nem és nem is mindennap.

Még nem kellett belőle használni, 4 hónapos a lányom, lehet mire kell dobhatom ki.

2009. júl. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elvileg 6 hóig áll el fagyóba,de már olvastam 1 évet is. Én gyógyszertári kenőcsös tégelybe fagyasztok,ki lehet főzni,és nagyon olcsó 19 Ft.
2009. júl. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!