Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehetséges, hogy nem elég...

Lehetséges, hogy nem elég tápláló babám számára a tej?

Figyelt kérdés
3 hetes kisfiam tejből megeszik 130-at és mégköveteli utána is. Sajnos nem tudom szoptatni, cumiból eszik. Mivel csak fejek nincs számára elég mennyiség. A pótólt tápszerből "csak" 90-et eszik, és megnyugszik, alszik 3-4 órát. Kétségbe ejtő, hogy nem elég tápláló a tejem talán.
2009. júl. 10. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy nem elég tápláló, vizes, ezzel nem tudsz mit csinálni. A tápszerezéstől nem kell félni, az én lányom kezdettől fogva tápszeres.
2009. júl. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs olyan, hogy vizes a tejed, és nem tápláló. Érdemes lenne utánanézned, hogy egy háromhetes babának mennyit is kell ennie, mert szerintem a 130 az sok. Védőnővel konzultáltál már?
2009. júl. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mit értesz azalatt, hogy még követeli? Lehet, hogy más a probléma, testi közelségre vágyik, stb. Nekem a kórházba minden nap elmondták, hogy a baba nem csak azért szopizik, hogy az éhségét csillapítsa, hanem az anya közelsége, maga a szopizás nyugtatja. Tudom, azt írtad, hogy cumisüvegből eteted, miért nem szoptatod? Ne ess kétségbe, szerintem nem a tejed minőségével van a probléma. Védőnő mit mondott?
2009. júl. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az alatt, hogy követeli azt értem, hogy nagyon nyugodt baba létére nem tud elaludni, mindaddig, amíg nem adok még neki enni.

Azért kell cumisüvegből ennie, mert nincs elég tejem, de a mellbimbóm is elég puha, befeléforduló, és nem nagyon tud vele mit kezdeni. Próbálgatjuk a szopizást, de nem igazán megy.

2009. júl. 10. 17:43
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem mindíg is kevesebbet eszik meg tápszerből,mert az nehezebb, sűrűbb mint az anyatej. Ha szopik,utána hamarabb is megéhezik.
2009. júl. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia!sajnos lehetséges.mi is így jártunk...Holnap lesz 1 hónapos a kisfiam 3 hetes koráig csak szopizott volt ,hogy 2-3 órán keresztűl.Nem alutt közben szívta a cicit folyamatosan.Ha levettem akkor sírt.A súlya 3 hetesen sem érte el a születési súlyát sőt csak fogyott.Ekkor azt mondta a doki egészítsem ki tápszerrel mert éhes a babám mert vizes a tejem.Most 30 percet cicin van szopik ez a legfontosabb ,utána kap még tápszert igény szerint.Azóta egy hét alatt 30 dkg-t hízottés nem sír elengedi a cicit!!!!A szopiztatást ne hagyd abba szerintem mert az akicsi és vizes tej is nagyon jó és fontos nekik!!!Sok sikert nektek is!!
2009. júl. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nem a tej milyenség a gond hanem a mannyisége nekem is sokat evett és potoltam tápot mivel hogy üres volt a cicim.
2009. júl. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Próbáltál már bimbóvédőt vagy bimbókiemelőt használni? Lehet, hogy azzal tudnál szoptatni.
2009. júl. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Probáld mindig cicire rakni bele kell jönnije!Nagyon kitartónak kell lenni én is cici után potoltam de mikkor beszívta az üvegböl rögtön neki láttam az üres cicmnek fejni, 5ml elsönapokban, 10ml 2 hét után minden szoptatás után 3. héten 20-30 ml -t tudtam még fejni utána nem aludt már olyan sokat és így rátettem fejés helyet cicire. 6 hónaposkoráig cicizett de mindig kellet potolnom tápot neki. különbözöek vagyun nekem nem müködött ugy a termelés mint másnál.Nagyon erös legyél mert nagyon repül az ídö és így vissza gondolva rövid ideig killodunk.Nekem már 8 hós.
2009. júl. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!