Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha én nem eszem túl változatos...

Ha én nem eszem túl változatosan, akkor a tejem sem olyan tápláló a babának?

Figyelt kérdés
2011. aug. 25. 07:38
 1/5 A kérdező kommentje:
Nem eszek túl sok zöldséget és gyümölcsöt, de terhesvitamint szedek minden nap. 5 és fél hós a babám.
2011. aug. 25. 07:46
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem értettem, hogy egy mesterségesen bevitt vitamint miért preferálják jobban az emberek, mint az alap vitamin forrást. (Bár ugye azt mondják, hogy a puszta gyümölcsben már nemigen található meg.) Mindezektől függetlenül én amit lehet próbálom természetes úton bevinni. Neked is ezt ajánlanám. Gondolom azért nem eszel ilyeneket, mert nem szereted.

(Megint csak zárójelben jegyzem meg, az emberek zöme nem eszik változatosan. Igen kevés olyan ember van, aki a vadhústól elkezdve a tengeri herkentyűkön át a szárnyasokig, a zsíros és zsír menetes ételeken túl zöldségeket és gyümölcsöket megfelelő arányban visz be.)

2011. aug. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A tej csak extrém éhezés esetében lehet "rossz". A szervezet előbb veszi el tőled,minthogy a babának ne jusson,szóval maximum neked lehet bajod ettől (hajhullás például)
2011. aug. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Patikában láttam várandósoknak való Hipp vitamin szirupot. Abból ha naponta eszel egy kiskanál vagy evőkanál lét, akkor az fedezi az aznapi vitaminszükségletedet. Legalábbis ezt írják rá. Nővérem ezt szedte a terhessége alatt - télen nem nagyon jutott gyümölcshöz. De szerintem egyél ezen kívül amennyit csak bírsz. Itt a friss alma, körte, szőlő... Egyik finomabb mint a másik. :)

Gyümölcs turmixot is készíthetsz,az is finom! Gyümölcs centrifugával is pl.cékla+alma+sárgarépa vagy körte+ananász, alma+szilva, szőlő+szilva ... de ebben a könyvben ínycsiklandozó receptek vannak:

Penny Hunking - Fiona Hunter: Légy energikus! Zöldség és gyümölcslevek. Alexandra Kiadó

2011. aug. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
hajhullásnak nem ez az oka, de egyébként igazad vab
2011. aug. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!