Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan tudom hogy mennyi...

Honnan tudom hogy mennyi cicit adjak kislanyomnak? 6 hetes) orulten moho. Nagyon gyorsan, idegesen eszik. Nagyon sok tejem volt de most apado felben van.

Figyelt kérdés
Kap tapszert is de azt mondta a doktorno probalkozzak ismet a cicivel neki ne hagyjam annyiban.kiszoktam fejni.Valamikor 20ml jon ki a kettobol van amikor 80ml.Nagyon valtozo.Szoval honnan tudjam hogy mikor mennyit szopik?Mivel moho igy ha dupla annyi tejem lenne azt is meginna aztan orditana a hasfajastol.A tapszer ennyiban jo hogy ott mindig ugyanannyi ml-t kap de a cicnel nem tudom mennyit eszik.Voltak napok mikor vegig uvoltotte mert tulette magat.Mit csinalnatok a helyemben?Es na a cici nem eleg honan tudjam hogy mennyi tapszert melegitsek?Amit persze nem birna kivarni foleg ha levettem a cicirol.Mig az megmelegedne kisirna a kis tudejet.
2009. júl. 11. 15:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb, ha elhagyod a tápszert. Ha sok tejed van, akkor egyáltalán nincs rá semmi szükség, nem is értem... :S

Ha szopik, akkor nem kell mérni, annyit egyen, amennyit akar.

2009. júl. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kölcsönözz vagy vegyél mérleget, ha tudni szeretnéd, hogy mennyit eszik. Az én babám kibukja a felesleget, ha túleszi magát, emiatt nem szokott fájni a pocija. Nekem nincs mérlegem, feleslegesnek találom, de az én babám a túlevés miatt nem szenved.
2009. júl. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem csak szoptassad.Én addig szoktam míg ki nem dől rajta.Elszokott aludni.20-25 percig szoptatok.
2009. júl. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Sok volt a tejem de mar apad el ezert kell tapszert adnom +ba.De mondta a doki ha jobban eroszakaolom a cicit meg ha keves is van benne visszatermelodhet a tej.Ezert nem tudom hogy ha ujra cicre teszem hogy akkor menniyt eszik mennyivel kell meg esetleg utana kiegeszitenem.

Az en kislanyom nagyon moho volt mar hogy tul ettem magat es delutan 5-tol hajnal 2-ig orditotta hasfajastol es hiaba bifiztetem valamikor nem jon semmi csak vagy 1-1,5 ora mulva vagy ha beteszem a kisagyba.Es eves kozbe sok levegot is nyel mivel nem nyugodtan eszik kapkod ide-oda,ideges,mocorog.Es nem fel meg 1 orat van a cicin mint mas baba.Nem igazan mertem meg de szerintem kb.10-12 perc bufivel eggyutt.Ezert vagyok kicsit tanacstalan.

2009. júl. 11. 15:51
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem a kislányom nagyon lusta volt annak idején,ezért mindig mértük,mennyit szopott. Pedig rengeteg tejem volt,mellette még egy ikerpárt is elláttam tejjel. Szerintem próbáld ki ezt a mérleges módszert.
2009. júl. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Megszoptattam mar tobb mint 2 oraja es azota is sirdogal.Pedig elis vettem tole cicit.Nem tudja hol a hatar.De mar mindent osszebufizett azota.Engem a parom a parnajat,az azon levo pelust es meg mindig buggyan ki belole a kijcsi es lassan itt a kovetkezo!Minden tiszta bufi es gondolom ezert is rossz a pocija.Nem tud normalisan enni!Az evesnel ossze vissza kapkodott most is.Sok levegot nyelt,jar keze laba.
2009. júl. 11. 19:21
 7/11 anonim ***** válasza:

Próbáld azt, hogy mielőtt elkezded etetni, kicsit tornáztasd meg, lehet, hogy kényelmetlen neki a szopis helyzet (gyógytornász javasolta, az én kislányom is csinált ilyet). Aztán szopi közben, ha már észreveszed, hogy levegőt nyelt, büfiztesd meg, nyugtasd és folytasd a szopit. Én csináltam olyat is, ha nagyon feszengett és sírt a cicin, (de folyamatosan kapott utána, levegősen nyelt) hogy sétált vele a férjem, letettük és ha megnyugodott, folytattam a cicit, akkor már nem volt gond.

Sok sikert.

2009. júl. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ut. vagyok. Valószínű azért bukik olyan sokat, mert tele van levegővel, és arra még szopizott, aztán a levegő nyomja ki a tejet. Büfiztesd szopi közben is többször!
2009. júl. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Tényleg jó lehet, ha szopi közben büfizeted; talán "érzi" akkor a gyomra, hogy hol a határ, ha jut egy kis pihenőhöz:) Két dolog még: a babamérleg nagyon jó szolgálatot tenne , mert így le tudod mérni, hogy mennyit szopizott és esetleg ahhoz tudod a tápit igazítani! A másik, hogy én előszedtem a cumit , mert egy idő után rájöttem, hogy van hogy már nem is éhes, csak kell neki valami "levezető". Ha már nem éhes, akkor szívogatja , cuppogtatja és azon elalszik. Ha pedig elalszik és elengedi, óvatosan kihúzom a szájából; különben nem szeretem, hogy "használja" (egyébként az én babám is rém mohón eszik!)

2009. júl. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Menet kozbe megprobalom bufiztetni de nagyon turelmetlen ha leveszem a cicirol akkor kenyetlenul elkezd sirni mert azt hiszi elveszem tole es nincs tobb.Gondolom ilyenkor a is nyeli a levegot.pedig szopi utan is meg setalok vele hogy bufizzen meg ha maradt bent neki valami!Remelem elfog mulni ez a mohosaga mert ez neki sem jo es nekem sem!

2009. júl. 12. 10:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!