Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan tudom hogy mennyi...

Honnan tudom hogy mennyi cicit adjak kislanyomnak? 6 hetes) orulten moho. Nagyon gyorsan, idegesen eszik. Nagyon sok tejem volt de most apado felben van.

Figyelt kérdés
Kap tapszert is de azt mondta a doktorno probalkozzak ismet a cicivel neki ne hagyjam annyiban.kiszoktam fejni.Valamikor 20ml jon ki a kettobol van amikor 80ml.Nagyon valtozo.Szoval honnan tudjam hogy mikor mennyit szopik?Mivel moho igy ha dupla annyi tejem lenne azt is meginna aztan orditana a hasfajastol.A tapszer ennyiban jo hogy ott mindig ugyanannyi ml-t kap de a cicnel nem tudom mennyit eszik.Voltak napok mikor vegig uvoltotte mert tulette magat.Mit csinalnatok a helyemben?Es na a cici nem eleg honan tudjam hogy mennyi tapszert melegitsek?Amit persze nem birna kivarni foleg ha levettem a cicirol.Mig az megmelegedne kisirna a kis tudejet.
2009. júl. 11. 15:31
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

En is csak azt tudom javasolni, hogy bufiztesd tobbszor, esetleg ha cumizik, akkor add oda neki addig, amig leveszed a cicirol, bufizik es ujra visszarakod. Akkor talan nem fog annyira sirni es nem nyel meg tobb levegot a sirassal. A cumitol meg tobb bufizni.

A babamerleg is hasznos lenne, bar nem tudom elkepzelni, hogy megszakitod a szoptatast, akkor lemered es ha keveset evett, akkor utana meg szoptatod. Valoszinuleg azt is vegigsirna.

De meg egy eszrevetelem van: mit ertesz azon, hogy melegited a tapszert? Elore bekeszited?

A leirasbol gyanitom, hogy meg pici babad van. Piciknek nem szabad elore bekevert tapot adni es azt melegiteni, mert a melegitett tejben (az is tejbol van) nagyon konnyen elszaporodnak a kulonbozo bakteriumok. Ez ra is van irva a dobozokra, hogy a legjobb a babanak, ha friss tapszert kap. Ha esetleg adni fogsz neki a kesobbiekben is, akkor legyen elore keszitett forro viz, azt melegitsd meg, amikor szukseges es ugy rakd bele a port, ezzel idot nyersz, de ha biztosra akarsz menni, akkor ne adj neki elore elkeszitett tapot. A maradekot is en max egy oran belul adom oda, foleg nyaron, mert nagyon hamar megromlik.

Ha nem erre ertetted a melegitest, akkor bocsi, csak segiteni szerettem volna.

2009. júl. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!