Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek, hogy ne féljek a...

Mit tegyek, hogy ne féljek a szoptatástól és egyáltalán a táplálásától?

Figyelt kérdés
Első babánkat várjuk.Nem is a szüléstől,ápolástól tartok hanem a táplálástól,etetéstől.Nekem még ez a szoptatás olyan idegen,fura dolog.Félek evett-e eleget stb..Egyáltalán a szoptatás technikájától is mert elég lapos mellbimbóm van,tudom van kiemelő is ,de az is hogyan működik jól és hatásossan?
2009. júl. 14. 19:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem kell idegeskedni ilyen dolgok miatt. Majd a baba amikor szopizik nem lesz semmi gond. Vegyél mérleget és akkor tudod, hogy mennyit evett a kicsi. Én is használtan a neten vettem digitális csecsemőmérleget kb. 8000 ft-ért.

Én mindkét fiamat ágyban fekve szoptattam, mert úgy a leg kényelmesebb. A kórházban itt (Dél-pesti) így is mutatják.

2009. júl. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Először is gondolj arra, hogy évezredek óta így működik ez és ez a legcsodálatosabb dolog, amit a gyermekedért tehetsz, hisz megkap mindent természetes úton. A bimbókiemelő pedig biztosan jól működik, eddig minden barátnőm meg volt vele elégedve. Ne aggódj, ha az ösztöneidre hallgatsz és nem parázod túl, akkor menni fog, mint a karikacsapás. Ha a gyerked nyugodtan alszik majd és szépen gyarapodik, akkor arra sem lesz gondod, hogy vajon eleget eszik-e. Az eleje rossz csak, amíg megszokjátok egymást. Szinte mindenkinek kisebesedik a cicije, fárasztó, de egyet mondhatok: MEGÉRI!! A kisfiam 14 hónapos koráig szopizott, akkor is azért választottam el, mert akartunk kistesót. Most 16 hetes vagyok és remélem a kislányomat még tovább szoptathatom majd :)

Nyugi, menni fog. :)

2009. júl. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia! Olvasd el a Szoptatás c. könyvet a Kismama kiadásában, mi a baráti társaságban egymásnak adtuk kölcsön, mindannyiunknak NAGYON hasznos volt, teljesen ráhangolódtunk a szoptatásra és rengeteg gyakorlati tanács van benne, nem csak ködös humbukok! A védőnőmmel is megvetettem egy példányt, adja is minden kismamának az infókat:)

21 hetes + 20 hós

2009. júl. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Igen,gondoltam rá hogy keresek valami szakirodalmat.Én is csak az ösztöneimben bízok,nem fognak cserbehagyni.


Még egyszer köszi!!!

2009. júl. 14. 19:59
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is nagyon idegenkedtem a szoptatástól, lehet hülyén hangzik, de azt sem szerettem ha párom a mellbimbómhoz ér. Eleinte 2-3 hétig meg is szenvedtem a dologgal, mert kisebesedett a mellem. De bimbóvédőt használtam amit már rég elhagytunk. Ma 8 hós és azóta is az anyagtej az első, remélem még vagy egy évig szopizik. Meghalnék, ha egyik napról a máskra abbahagyná..:-D

Sokat segít, ha olvasol ezügyben, nekem is ezt kellett volna tennem.

2009. júl. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi nagyon megszenvedtük a szoptatást, mert nem jött meg csak sokára a tejem, babóca meg nem akarta az üres cicit szívni. Ha meg nem szopizik a baba, akkor nem termelődik a tej... Ördögi kör volt ez. Sokat is sírtam miatta. Mára már szerencsésen megoldódott minden és szopizunk ezerrel. Visszagondolva, ha a szülés előtt tájékozódtam volna a szoptatásról és tudom azt, amit ma, akkor sok szenvedéstől megkíméltem volna magam. Szinte minden anyuka (sőt még az örökbefogadott babánál is lehetséges) tud szoptatni, csak tudni kell néhány aranyszabályt (enni, inni eleget, igény szerint szoptatni, pihenni, nem stresszelni, fontos a jó mellrehelyezési technika stb.)

Az lll.hu-n elég sok hasznos infót találsz, érdemes ott is nézelődni.

Higgy magadban is sikerülni fog, ez az élet egyik legcsodálatosabb és legtermészetesebb dolga!!

Boldog babázást.

5 hós kislány anyukája

2009. júl. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem kertelek, első babával a kezdeti időszak keserves volt, amikor szoptattam. Bár a babám nagyon ügyesen kapkodta a bimbót és szívta, az én fogási technikám kívánt hagyni valót maga után. Ráadásul nagyon kisebesedett a cicin, úgyhogy egy ideig azt éreztem ; kész , én feladom, ennyi volt. aztán valahol olvastam, hogy a sebekre kiváló gyógyír a rajta megszáradó anyatej. Szoptatás után így elkezdtem kenegetni vele, valami úgy is lesz alapon. 3-4 nap alatt leszárította tényleg , pár hét alatt meg hozzászokott a bimbóm a "munkához" ; és a szoptatási technikám is nagyot javult. Ez így együtt eredményezte, hogy mostmár minden oké :) Szóval lehetnek az elején tényleg nehézségek, de ezek átmenetiek csak!

2009. júl. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is első babám van, én is paráztam a szoptatástól. Én is érzékeny vagyok a melleimre, mint az előző egyik válaszoló írta... Szóval így indultam neki, és ma már imádok szoptatni, fantasztikusan jó összebújni a picivel:) Én is fekve szoptatok a mai napig - 11 hós múlt. Az első hónapban én is mértem a súlyát - bababoltból kölcsönöztük 2000 Ft-ért - de aztán visszaadtam, mert azon görcsöltem, hogy nem eszik annyit, amennyi elő van írva, vagy túl sokat evett... Aztán azt mondtam, ott egye meg a fene az egészet, nem vagyok hajlandó azon stresszelni, hogy mikor mennyit eszik. Ha éhes - sír - megszoptatom. És bevált! Szóval bízd a babádra, mennyire van szüksége, az előírásokat meg söpörd le magadról! Tudom, hogy a legjobban akarod majd csinálni, én is így voltam vele, de bízz magadban és abban a tüneményben, akit majd hamarosan a világra hozol!!!

Ja, és az én mellem nem lett sebes, úgyhogy nem törvényszerű, hogy ki fog sebesedni. A kiemelőt személy szerint nem ismerem, de vannak az ismeretségi körömben, akik használták, sőt, szoptatás közben el is tudták hagyni.

Sok örömöt kívánok Nektek!

2009. júl. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!