Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem fogadja el 1 hó...

Miért nem fogadja el 1 hó babám a cumisüveget?

Figyelt kérdés
Ilyen melegben,nem tudom megitatni mert nem hajlandó szivni.mit csináljak?pedig lassan potolnom is kell tápszerrel.és ha nem eszik,éhen marad?
2009. júl. 16. 11:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy nem tetszik a cumi.Próbálj ki más fajtát.A Nukos cumija a mellbimbóra emlékeztet,legalább is az van ráírva:)Egyébként meg annyit eszik,amennyi kell neki.Esetleg próbáld kiskanállal adni neki a vizet.
2009. júl. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A kisbabák még nagyon jól tudnak inni pohárból. Olyannal próbáld, aminek a szája kifelé hajlik. Én a cumisüveg kupakjából szoktam a fiam itatni, mert azt tudom kicsit hajlítani. Igaz, ő már 10,5 hós, de sosem cumisüvegezett. Nem is szereti, mert gondolom nem jön olyan jól belőle a víz, inkább pohárból iszik.
2009. júl. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%

miért akarod mindenképpen cumisüvegböl itatni?

hidd el,még ilyen melegben is elég neki,ha cicire teszed.(sokszor,sokan leírták már ezt és tényleg így is van!)

és miböl gondolod,hogy lassan pótolnod kellene?

ha úgy érzed,hogy kevesebb a tejed,akkor meg föleg tedd mellre és szoptass annyiszor,ahányszor csak kéri.

tudom,hogy mondani könnyü,de próbáld meg,mi is voltunk így ,és tényleg pár napon belül szaporodott,elég lett a tejcsi.

sok sikert!

2009. júl. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:
100%

Szia!

Csatlakozom az utolsó hozzászólóhoz. Egy egy hónapos babának még bőven elég az anyatej, még a nyári melegben is, mert több, mint 80 %-a víz: étel és ital egyszerre. Ha igény szerint szoptatsz, semmilyen más kiegészítésre nem lesz szükséged (víz, tea, tápi, semmi). A cumisüvegezéssel elhagyhatja a babád a szopizást, úgyhogy ha nagyon muszáj, inkább a pohárból ivást próbáld, az kevésbé kockázatos.

3 és 6 hetes, illetve 3 és 6 hónapos korban ugrásszerűen megnő a babák étvágya, úgyhogy ekkortájt érdemes berendezkedni egy pár napos szopi-túrára, hogy ismét visszaálljon a tejtermelés egyensúlya. Nem a pótlás az elsődleges megoldás..

17 hónapja szoptató anyuka

2009. júl. 17. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!