Elfogy a tejem?

Figyelt kérdés

9 hónapos a babám, nagyon sűrűn kér cicit. Éjjel is többször kel és nappal is nagyon sűrűn, ezért kipróbáltam hogy 3 órát vártam és lefejtem.Összvissz 15 ml jött le 2 ciciből, innen gondolom. Lehet ezért van, hogy állandóan cicin csüng?Tejpép nem kell neki, más ételből is csak pár kanállal eszik,mert cici kell neki.

Mit csináljak?



2012. júl. 27. 17:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Adj neki rendes ételt,és teát. Felesleges erőltetni a szopást. Nem a tejet akarja,csak cumizik.
2012. júl. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Iszik vizet, meg teát, rendes ételt nem fogad el sokat.(mindenből eszik, csak nem eleget)Épp ez a bajom, hogy folyton cicizik. Nem cumizik, se az ujját nem szopja.Szóval hogyan?Ne adjak neki cicit?Hagyjam ordítani???
2012. júl. 27. 17:56
 3/13 anonim ***** válasza:

Nyugodtan szoptathatod sűrűn, ha ez neked nem gond. A szep. szorongás miatt is kérhet gyakrabban cicit. Vagy lehet, hogy fogzik, olyankor is inkább a tejet szokták enni.

Az, hogy fejésnél kevés jött le, nem jelent sokat. A babák sokkal hatékonyabban ki tudják szívni a tejet, míg a fejésnél gyakran nem jön le ennyi.

2012. júl. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia "sorstársam"! :)

Én szintén egy 9és fél hónapos kislány anyukája vagyok. Nálunk jelenleg így áll a dolog kb. 2hete: a "rendes" kajákra egyre jobban elkezdte húzgálni a száját, a tejpépet(amit amúgy is csak sok gyümivel evett meg) elutasította. Ezért gondoltam egyet és elkezdtem neki felnőttesen főzni: csináltam pl. karfiol levest, zöldséglevest csirkemellel, sőt tegnap mikánóit babamódra(természetesen nem fűszerezem agyon, csak egy ici-pici sót, zöldséglevelet, olivaolajat, néha zöldfűszereket adok hozzá és liszttel+natur joghurttal ízesítem, ja és pirított hagyma a zöldséglevesbe, a karfiollevesbe pedig fokhagyma). És imádja :) A vasárnapi húslevesből is rendesen kap már durumtésztával. Szinte mindig jön kunyerálni amikor én vagy apa eszünk és kap néha egy-egy falatot mindenből. Ébredés után cicit kap, aztán kb.1-1,5órára rá adok neki vajaskenyeret, vagy májkrémes kenyeret, esetleg sajtot, néha paradicsom és uborka darabkákkal. Én már nem görcsölök azon hogy tejpépet egyen, ha egyszer nem kell neki, mit csináljak? Rendes dobozos májkrémet eszik már majdnem 2hónapja(persze csak mértékkel) és nagyon-nagyon szereti. Néha azért elfogadja a tejitalból készült tejbegrízt is amit fahéjjal ízesítek neki.

Na de a szopizás...napközben nem nagyon csak elalváskor, bár én többször megkínálom, amikor olyan "nyavalygós" hangulatában van, de nem igazán kell neki. Viszont éjszaka, na az káosz :( Este 8kor alszik el cicin, először 11-12között ébred sírva a cicért, aztán kb.másfél-2óránként ébred ismét ciciért, egyre hosszabb az időtartalom ameddig szopizik, aztán elfordul hogy ő már jóllakott aztán elkezd sírni ismét odafordul szopizik egy kicsit, majd ismét elfordul (van amikor ennyi is elég)és van olyan amikor alszik tovább. Én is úgy érzem mintha menne el a tejem, igyekszem én is napközben lefejni de nekem kb.10ml jön le 2ciciből. Sajnos én sem tudom mi lehet az oka ennek. Én szeretném 1éves koráig szoptatni, remélem sikerül majd :), mert a tápszert nem igazán fogadja el.

Ja igen és két napja hagyom, hogy egyen egyedül és tetszik neki :). A vajas, májkrémes kenyeret katonánként leteszem elé és ő ügyesen megfogja és beteszi a szájába, tegnap már du. is így adtam neki a banánt. Kicsit rendetlenség lesz utána, de legalább így élvezettel eszik.

Gondoltam leírom nálunk hogy működik, hátha merítesz belőle egy kis ötletet.

Én úgy voltam vele hogy mindent a maga idejében, aztán rájöttem hogy ez nem fog működni, hiszen úgy is igényli az új ételeket és mostmár úgy vagyok vele hogy mindent megkóstoltatok vele.

2012. júl. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Kedves "4"-es :)

Hát tényleg sorstárs vagy:D

Én is adok neki abból amit mi eszünk, mert mindig kell neki, csak nem sok. Pl vadast csináltam, na abból jó adagot betúrt a múltkor :)

A baj, hogy cicifüggő, én is 1 éves korig terveztem a szoptatást, de nem tudom sikerül e.

Hétfőn megyek védőnőhöz megmérjük a tökit, aki amúgy nem sovány, de szerintem fogyott, szóval majd akkor írok, hogy mi okosat mondtak :)

(mi még nem próbáltuk a tápszert, majd talán most ...

Üdv

2012. júl. 28. 14:11
 6/13 anonim ***** válasza:
Okés, de mindenképpen írj :), kíváncsi vagyok mit mond a védőnő. Az én kislányom is jó húsban van, most 9és fél kg. Szép hétvégét nektek
2012. júl. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja igen egyébként az én kicsim is cicifüggő, nem hajlandó csak cicivel elaludni/visszaaludni. Bár szerintem a te kicsit még nagyobb "függő". :)
2012. júl. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen, valószínű :)

Amúgy 11,5 kg :)

2012. júl. 28. 15:00
 9/13 A kérdező kommentje:

Voltunk dokinál + védőnőnél.

Mennünk kell vérvételre, mert valószínű kevés neki a tejem, ezáltal a gyerek valószínű vérszegény, mivel mást nem eszik, nincs étvágya, szóval majd kiderül a héten.

Üdv :)

2012. júl. 30. 18:45
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia! Szegénykém :( remélem nem lesz gond! Azért ha eszedben lesz írd meg mi volt! Minden jót nektek :)
2012. aug. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!