Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák, akik nem tudtok/tudta...

Anyukák, akik nem tudtok/tudtatok szoptatni, nincs lelkiismeret furdalásotok?

Figyelt kérdés
Első fiamat 16 hónapig szoptattam, most a második 2 hónapos és le kell szoktatnom a szoptatásról. Nekem nagyon rossz érzés, hogy le kell szoktatnom. Miért? Meg van rá az okom :(

2012. szept. 22. 09:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%

Figelj, ha egy hét alatt nem ez a többedik ilyen kérdés, akkor én vagyok a hüle.

Hagyjátok már ezt abba! A 21. században ,amikor kiváló tápszerek vannak, nem ezen van a hangsúly. Elsőnél ment (vállveregetés), másodiknál abba kell hagynod. Kész. Nem lesz butább, satnyább, elmaradottabb a gyereked, nem fog kevésbé szeretni. Az sem igaz, h a tápszer pufók gyerekeket csinál és hogy betegesebbek. Nekem mindkettő tápis, 3-4 hónapos koruktól. A nagyobbiknak 2 (!) éves koráig még az orra se folyt. Mikor betelefonáltam az ügyeletre, (első betegség) h mit tegyek, lázas, folyik az orra...stb? kérdezte a doki, h "miért nem volt még beteg az a gyerek?" Mondtam: Nem, higgye el.......Úgy elhallgatott, h csak a gyógyszereket sorolta, hogy ez a jó, az a jó, meg 7főn feltétlen házidoki....Ez kis kitérő, de ez van. Én megcáfolom ezt a tévhitet is.

2012. szept. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Miért kellene hogy legyen? A Kiváló Anya érmet nem ezért osztogatják.

Aki tud szoptatni jó. Ha nem megy, akkor nem megy. Én nem értem, néhányan úgy beszélnek a tápszerről, mintha sósavat kellene itatni a gyerekkel. Az enyémeknek nem kellett, nekem rengeteg tejem volt és tudtam sokáig szoptatni, de ez olyan adottság, amiért nem tettem semmit. Az se tehet róla, aki minden igyekezet ellenére nem tudott szoptatni, van az újdonsült anyukáknak épp elég baja, fölösleges még ezzel is b.szogatni őket.

2012. szept. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Neked valami fontos dolog miatt kell ezt megtenned, mondjuk pl. vissza mész dolgozni. Ebben az esetben semmi lelki ismert furdalásod ne legyen,mert nem az alakod miatt vagy lustaságból, vagy undorkodásból nem szopiztatsz. Felejtsd el az önmarcangolást, mert az rossz az egész családodnak. Kitartást és jó egészséget kívánok:)
2012. szept. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem sűrűn járok ide mostanában és nem tudtam, hogy rengeteg hasonló kérdést tesznek fel.

Tudom, hogy nem a világ vége és azt is tudom, hogy a mai világban jók a tápszerek.

Csak az én egészségi állapotom romlik, gyógyszert meg nem szedhetek szoptatás alatt. Önzőség, ha azt választom, hogy szedem a gyógyszert, hogy a gyerekeimet fel tudjam nevelni és emiatt leszoktatom a ciciről?

2012. szept. 22. 11:08
 5/14 anonim ***** válasza:

Jaj, ne viccelj ezzel, hogy önzőség-e!

Neked kell a gyógyszer, a gyereknek kell az egészséges anya. Az, hogy őt szoptatod vagy tápszert kap, ezek után hátrébb van a fontossági sorrendben.

2012. szept. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
47%
Amúgy azért aggódsz, mert beszólt valaki? Kaptál valami kellemetlen megjegyzést?
2012. szept. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem, nem kaptam beszólást. Ez a dolog, vagyis a leszoktatás folyamatban van, nem tud csak a férjem erről.

Mondjuk a sógornőm nemrég mondta, hogy a főnöke felesége eddig kizárólag szoptatott, nem adott még a babának semmi pótlást, pedig már 8 hónapos volt akkor.

Nekem természetes az, hogy szoptatok. Az elsőnél is az volt, csak azért szoktattam le, mert kistesót szerettünk volna. De nem jött. Végül kiderült a betegségem.

Ezért van lelkiismeret furdalásom.

Tudom, hogy egészséges anya kell neki. Azt is tudom, ha most választom el, könnyebben viseli, mintha 1 év múlva választanám el.

A betegség miatt figyelmetlen vagyok, remeg a kezem, ájulásra vagyok hajlamos, még arra is koncentrálnom kell, hogy milyen szavakat mondok. És ez eddig elviselhető volt, de már féltem magamtól a gyerekeimet. Napi szinten kell vezetnem és nem szeretném, ha történne valami.

2012. szept. 22. 11:47
 8/14 anonim ***** válasza:
Egy percig se legyen emiatt lelkiismeret furdalásd.
2012. szept. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nincs és Neked se legyen, bárki bármit mondana is.
2012. szept. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

:)

Már könnyebb!

2012. szept. 22. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!