Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha az egyik mellem kemény és...

Ha az egyik mellem kemény és a másik nagyon puha akkor a puhában már nincs tej?

Figyelt kérdés
2012. okt. 16. 12:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős a babád?

A mell keménysége nem feltétlenül fokmérője a tejmennyiségnek. A mell feladata ugyanis nem a tej "tárolása", hanem az előállítása. Ha az a melled kemény, amiből régebben szopott a baba, akkor valóban telítődhet, de ez nem azt jelenti, hogy a puha mellben nincs tej. Illetve ha abból szopott a baba, akkor természetesen éppen nem "tárol".

Lehet, hogy nem jól értettem a kérdést, bocsánat, kicsit írj bővebben. Milyen esetben puha ill kemény a melled?

2012. okt. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
szia!3,5 hónapos a baba!a bal mellem mindig keményebb mint a jobb!úgy etetem hogy egyszer a balból 3 óra múlva a jobból!már annyira tanácstalan vagyok ez miatt hogy már a tápszerre is gondoltam hogy íratok fel,de párom azt mondja hogy van abban tej!de akkor azért mert puha attól még van benne tej?
2012. okt. 16. 12:47
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Így már értem:).

A női mell felépítése egyénileg változó, és biztosan tudod, hogy egy nő két melle sem egyforma. Különböző mértékben lehetnek gazdagok zsírszövetben vagy tejmirigyekben. Ez teljesen normális és egészséges, nyugodj meg:). Olyannyira, hogy vannak nem is kevesen, akik egy mellből szoptatnak, mégis sikeres a baba (kizárólagos) anyatejes táplálása. A babád meg fogja kapni az elegendő anyatejet akkor is, ha ez a mennyiség a két mellből nem egyformán adódik össze. Ha úgy érzed, hogy a puhábbik után éhes marad, nyugodtan tedd át a másik melledre, szépen ki fogja egyenlíteni a mennyiséget:)! Arra fogyelhetsz, hogy a "gyengébbik" melledet gyakrabban kínáld neki, persze úgy, hogy a másikat is megfelelően ürítse, ezzel fokozhatod benne a tej elválasztását.

Ne gondolkodj tápszerben, hiszen ha a kicsid eleget(számbeli és időtartambeli korlátozás nélkül, azaz igény szerint) van mellen, akkor elég lesz neki az anyatej, teljesen mindegy, hogy ahhoz melyik melledből jut hozzá:).

2012. okt. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi szépen hogy válaszoltál!így már megnyugodtam mert már éjjel is ezen járt az agyam!megy a zöld kezecske :))
2012. okt. 16. 13:05
 5/10 anonim ***** válasza:

Nagyon szivesen:)!

Nyugodtan kérdezz még ha van mit:).

2012. okt. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
végül is hízik rendesen mert általában idáig havi 900 grammot hízott!csak aggódtam ez miatt hogy talán már nincs benne tej :)
2012. okt. 16. 13:19
 7/10 anonim ***** válasza:

egy idő után ha beáll a kereslet-kinálat, akkor előfordulhat, hogy mind a 2 melled puha lesz. az elején van csak az, h feltellik nagyon, akár fájdalmasan nehézre-csepegősre. aztán puha lesz, s hhidd el lesz benne annyi tej amennyi kell:) pl én még sokat szoptatom 7,5hós babámat de mind a 2 mellem "plötyi":)már nem is emlékszem mikor volt utoljára keményre telve:)) pedig van h napközben többször szopizik, van h csak este-éjjel-reggel. ja, s én születése óta minden etetésnél 2mellből szoptatok, és anno a bátyjánál is igy volt.

ha ekkorákat hizik a babád, akkor semmi gond, tényleg nem kell tápszer. de arra is készülj fel, hogy hamarosan lelassul ez az óriási hizási ütem, lehet h csak 400g-ot hizik majd stb, de az sem a csökkenő tej miatt lesz, nem kell megijedni:)képzeld ha minden hónapban közel kilókat hizna...:)nálunk pl 1,5hó alatt volt most 180g gyarapodás ami teljesen jó(már mást is eszik persze szépen nem csak tejcsit)

szoval nyugi, minden okés, te is ügyes vagy a babád is:)!

2012. okt. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
egyébként én is tegnapig úgy szoptattam ahogy te de az egyik anyuka ismerősöm mondta hogy úgy nem jó!de akkor ezek szerint maradjak annál a szoptatásnál hogy egyszerre mindkét mell?mert azt mondta az ismerősöm hogy a következő etetésre nem termelődik elég majd ha egyszerre szoptatom!mert úgy csináltam hogy 15-15 perc cici és akkor fél óra volt egy szoptatás!remélem érted hogy mit akartam írni
2012. okt. 16. 14:25
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem elvárás az egy evés=egy cici elv!

Ha a babád úgy lakik jól, hogy mindkét melledből szopik, akkor adj neki nyugodtan:). Jól csináltad, marad a saját "módszerednél":)! Nem győzöm hangsúlyozni, hogy inger hatására termelődik a tej, minél többet szopik a baba, annál több lesz:). Mindig hagyd addig egy mellen, amíg "laposra" nem szívja, egyrészt így jut hozzá a zsírdús hátsó tejhez, másrészt nem mindig elég negyed óra a jóllakáshoz, főleg ha közben böfizik vagy nézelődik is(3- 4 hónaposan ez már megesik:) ).

A hasfájás elkerülése érdekében arra azért figyelj, hogy ha a babád másfél- két óránál hamarabb kéretőzik mellre, akkor azt add, amelyikből legutóbb szopizott, így elkerülheted, hogy az első, hígabb, laktózdús tejjel legyen tele a hasa, ami okozhat hasfájást. Ilyenkor, ha hamar kéri a cicit, akkor nyugodtan add az utóbb szopizott melledet, és mikor arról elfordul, jöhet a másik:).

2012. okt. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszaidat nagyon sokat segítettél :)
2012. okt. 16. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!