Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 4 hetes kisbabám gyakran 1,5...

4 hetes kisbabám gyakran 1,5 óráig eszik, hogy tudnám ezt az időt lerövidíteni?

Figyelt kérdés

Sajnos nincs elegendő tejem ezért először szoptatok ez kb 2x25-20 perc aztán a többit tápszerből pótlom (kb fele tej fele tápszer)ami szintén min. 30-40 perc vagy még több...a cumis üvegen gyakran bealszik szív kettőt és elalszik. Ébresztgetem, próbálom büfiztetni hátha felébred ha végképp nem megy beteszem a kiságyba és ott tutira felébred 10-20 perc múlva és sír, hogy éhes...ha szerncsém van odaadom neki a maradék tápszert , megeszi és elalszik ha nincs újra bealszik 2 szívás után...így nem lehet etetni! Mit tegyek?

Szinte összeérnek az etetések nincs időm semmire folyton etetek!


2009. aug. 8. 09:16
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Lehet annyira nincs már tejed,hogy a szopizásban elfárad annyira szívja a cicit.Beszélj a baba háziorvosával mert szerintem csak tápszeres lesz így a babód.
2009. aug. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%

10-10 perc/cici-ha mindkettőböl adsz,de elég az egyikből is,a pótlás is max 10perc.amit addig eszik,elég amíg elég. sajna nem lesz több tejed ha folyton cicin van,2szopi között minimum másfél óra kell h elteljen h legyen újra tej.


nemcsak téged fáraszt ez az etetés hanem őt is. és ezt nem bántásból mondom,megértem h jót akarsz,de ez a 22-es csapdája sajnos..


az is lehet h nem is éhes mikor felkel hanem pl szomjas,vagy fáj a hasa..


fektesd hasra-ha van légzésfigyelő!- és/vagy adj neki gripe water-t,ez jó a pocakra,teljesen természetes,4hetesen már kaphat.


én is hasonlóan jártam mint te,aztán a védőnő gatyába rázott,megcsináltam ezeket,és utána ment,bár eleinte pár napig nem volt könnyű,dehát most sem az..


kitartás!!!


ha viszont kimerültél,eleged van,úgy érzed nem megy,ne legeyen lelkiismeretfurdalásod és kapjon csak tápit.


fontosabb neki a nyugodt,kipihent anyuka tápival,mint a stresszes,tejjel..

2009. aug. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%

Hát nálunk is ez van pepitában! :) Annyi a különbség, hogy 3 vagy 3.5 órig az etetés után nem kér enni. Tehát ha 1-kor ebédel, akkor legközelebb csak 4- 4.30 kor eszik megint. 2-kor elalszik és így 2-2.5 óra szünet van. Evés után sem alszik vissza rögtön, még ha a tápszeren kicsit elbóbiskol sem, fenn van legalább fél órát.


Az etetéseket rövidítsd le 1 órára. Én mindkét ciciből adok neki enni a tápszer előtt 10-10 percig. Hogy legalább valamennyi anyatejet is kapjon.


kitartás! (és nekem is!! :) )

2009. aug. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi csajok a válaszokat, most próbálkozom.....a délutánt végig ette-ordította most a hat órás etetést úgy csináltam ahogy ajánlottátok: 2x10 perc cici utána 15-20 perc volt a tápszer ( ez kb. összesedn 50gr. volt szerintem tutira nem lakott jól) most bealudt, letettem aludni jajajjj de épp most hallom, hogy nyöszörög....most hagyjam had ordítson kilencig??

Sajnos a hason alvást már "kilőttem" mert másképp egyáltalán nem hajlandó aludni tudom, hogy nem jó van légzésfigyelőnk is de hanyatt sajnos rögtön sír. Kissé fáradt is vagyok már és türelmetlen, csak az én babám sír ennyit? Már sír is pedig hasfájásra is kapott teát ..:((((

2009. aug. 8. 18:48
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Amit írok nem kell szószerint venni.Feküdj be két napra a baba mellé és szoptass szoptass.Ez lenne a lényege annak hogy ne kelljen tápszerezni.Szerintem azért alszik el mert már nem éhes.Ha kevesebbet szoptatod kevesebb lessz a tejed is,még több tápi,stb.Lehet hogy 4 hónaposan nem lesz elég tejed.

Ilyen pici babákknál természetes hogy elalszik,elhúzódik az etetés.


[link]



Én ilyen könnyen nem adnám fel!!!

2009. aug. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 xStefix ***** válasza:
72%

Szia!

Szerintem vedd komolyan az utolsó hsz-t! Komolyan feküdj le a babád mellé pár napra és szoptasd szinte egész nap. Tudom, ijesztő és képtelenség, de hatásos. Én is innen indultam másfél éve. :)

Mindaz, amit leírtál, a klasszikus hibák sorozata (de nem te tehetsz erről). Én is nagyon ajánlom neked a fenti linket, ha beleolvasol, látni fogod, mi az, amiket rosszul csinálsz. Már többször leírtam más kérdésekhez, hogy miért viselkednek így a picik (és hogy ez normális!) és hogyan kell kezelni a helyzetet, úgyhogy most nem tenném megint (a fenti honlapon is megtalálod). Ha nagyon bizonytalan vagy és nincs időd olvasgatni, akkor írj egy emailt, ha gondolod és akár telefonon is megoróbálnék neked segíteni. Szóban sokkal rövidebb és érthetőbb..

17 hónapja szoptató anyuka

2009. aug. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a babád mindig szeretne cicin lenni vagy a közeledben.Nem mindig éhes amikor sír.A 2x10 perc cici nem biztos hogy jó,ennyi idő alatt nem tudja kiüríteni a cicit.Így mindkét mellből csak a vizes elsőtejhez fog hozzájutni ami nem tápláló,annyira mint a hátsó tej.

Amit én tennék .szopi 1 ciciből ,ha nem elég neki 2 cici.A következő szoptatást a 2 ciciből kezdeném,nem baj ha csak 30 perc telik el.

Tedd hordozókendőbe ha van így biztos megnyugszik és nem ébred fel olyan hamar.


[link]



[link]

2009. aug. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az en fiam is 2 orakat evett kb 4 hetes koraig, amig ebren volt addig folyamatosan szopizott, neha neha elszendredett, majd felebredt, es csak szopizott, szopizott majd elaludt rendesen es aludt legalabb 4 orat, majd felebredt es kezdtuk az egeszet elorol. En is kaptam olyan tanacsokat hogy 15 percnel nem szabad tovabb hagyni hogy mellen legyen mert kisebesedik a mellbimbo, nekem semmi bajom nem volt.

Fokozatosan csonkkent az az ido ameddig szopizott, eloszor 2 ora, majd 1.5, 1, majd fel ora, mostmar 3 perc alatt kisziv 150-et.

Szerintem nem kell tapszer ha hagyod hogy annyit szopizzon amennyit akar, igy tud beallni a kereslet-kinalat. A kisfiam most 7 hos es meg mindig legalabb 7x szopizik egy nap.

2009. aug. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

nekem is mondták a csak feküdj és éjjel nappal szoptass-ötletet.. könyörgöm,ember vagyok nem tehén!!! meg ha folyton cicin lóg mikor termelődik??? de kipróbáltam,hátha.. 3napig bírtam.. fejőstehénnek éreztem magam és a maradék tejem is elapadt, a gyerek egyfolytában ordított,semmit nem aludtam..


és 10-15percnek igenis elégnek kell lennie h jóllakjon ha van tej.. ha meg nincs,sajna tökmindegy h meddig van cicicn.. :(((

2009. aug. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xStefix ***** válasza:

Hát én sose éreztem magam tehénnek, egyrészt, mert alapból 75B-s vagyok, tehát nem egy nagytüdő-típus, másrészt, mert sosem termeltem (szándékosan) az egyszem gyerekem napi mennyiségénél több tejet. :)

A tej FOLYAMATOSAN, egész nap termelődik a mellben! A szopi után sem ürül ki teljesen, legfeljebb csak nagyon ritkásan csöpög, amíg a következő leadó-reflexszel megint jön egy nagyobb dózis. A reflexek gyakorisága attól is függ, hogy mennyire intenzív és folyamatos a szopás (a baba mennyire éhes, elalszik-e szopi közben stb). Nekem jelenleg (17 hósan) a "kiürülés"=szokásos adag kievése után olyan 15 percbe telik, mire jön egy újabb. A (jó) termelődést pedig nem abban kell mérni, hogy egyre jobban telítődik a mell, nagyobb-kerekebb lesz az etetések között - ez csak azt jelzi, hogy a mell (jól) tárolja a tejet. Sokszor elhangzott már, hogy a tej szopi közben termelődik. Tehát nem kell azon aggódni, még egész napos szoptatás mellett sem, hogy a szervezetnek nincs ideje a tej megtermelésére.

Az, hogy a tejed lassan elapadt, valószínűleg nem emiatt volt. Nyilvánvaló, hogy a hirtelen igény szerinti szopira váltás (főleg, ha előtte naponta nagyobb összmennyiségű tápszer-pótlást kapott a baba) hirtelen nagy tej-hiányt eredményez, ami miatt továbbra is sírhat a kicsi. Ilyen esetben a lassú váltás (tápi csökkentése és párhuzamosan gyakoribb szopi) célravezetőbb lehet. Hogy nálad pontosan mi volt a gond, ennyiből nem lehet tudni, de szerintem nem ez volt a gond.

A "10-15 perc alatt jóllakik"-történet pedig nem a pár hetes babákra vonatkozik, ezt jó lenne minden érintettnek megjegyezni! Az én lányom csak fél éves kora körül evett ennyi idő alatt - de egy szopi nálunk még így is jóval tovább tartott a komfortszopi (cumizás) miatt, főleg az esti alvás előtt.

A lényeg: szoptatás = evés + cumizás! Az első ideje lassan! és fokozatosan csökkenni fog, a másodiké relatíve sokáig állandó marad, de majd az is csökken később. Nem lehet/érdemes nekünk meghatározni, hogy melyikre mennyi időt fordíthat egy baba, pláne egy újszülött!

17 hónapja szoptató anyuka

2009. aug. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!