Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi lehet a baj? 7 hetes...

Mi lehet a baj? 7 hetes kislányom sokat eszik (mérem), mégis két órát alig bír ki, megint éhes lesz, és alig hízott a héten.

Figyelt kérdés
Azt mondják, olyan nincs, hogy a tej nem elég tápláló, de mi van ha nekem mégis ilyen? A maradék lefejve, h akihűl, alig zsíros, épp hogy egy vékony réteg hártya van rajta. Vagy ez nem számít?
2009. aug. 12. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Még túl picike, a 2 óránkénti etetés teljesen normális ebben a korban. :) Amgúgy mennyi az a sok, amit mérsz? A szomját is anyatejjel oltja, nemcsak az éhségét csillapítja. A mi babánk télen született, ő is 1,5-2 óránként evett, most meg sokkal melegebb is van ugye. :) Ja és hát vágyik a közelségedre, a testmelegedre. Adj neki ahányszor csak kéri, így neked is több tejed lesz! :)
2009. aug. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azért nem normális szerintem, mert eddig 3,5-4 óránként evett. Nem szomjas, az tuti, hanem éhes, mert majd letolja a torkán a kis öklét. 140-150-elet szopizik. Ennyi mellett többet kellett volna híznia, eddig 25 dekákat hízott most meg épp hogy megvan a tíz. Holnap jön a gyerekorvos, de az még olyan messze van én meg itt aggódok :)

Köszi a válaszod!

2009. aug. 12. 14:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Nincs mit! :) 3,5-4 óránként? Nem semmi! Az enyém most 8 hónapos, de még mindig 2,5-3 óránként eszik! :)) Szerintem semmi okod aggódásra, és a holnap már mindjárt itt van! :)) Jó babázást kívánok!
2009. aug. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


A 140-150 nagyon sok 7 hetes babának!!! ezt nem kritikának írom, az én babám is nagyevő. de 7 hetesen kb. 50-90 ml az ő adagja! ÉS sajna van olyan , hogy nem elég tápláló a tej. Egy ismim már 2 hónapja szoptatott, a gyerek állandóan éhes volt, de betudta annak, hogy "nagyevő". Hízni viszont nem hízott sokat. Na, akkor "bevizsgáltatta" a tejét és mondták neki, hogy azért eszik a babája 2szer annyit , mert nem elég tápláló a teje. Ez is fennállhat nálad. A "jó" tej 3 részből áll. Van egy zsíros felsőrész , ez kb. fél cm , utána a tejcsi és az alján picike víz , vagyis savó. Érdemes lenne védőnővel, gyerekdokival beszélni erről!

2009. aug. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát igen, a kiszámolásos képlet alapján 100 körül lenne az adagja.

Nekem soha nem válik el háromfelé a tejem, ha lehűl. Van egy tizedmilliméter zsírréteg a tetején és ennyi. Próbáljam meg megnézni úgy, hogy nem csak a maradékot fejem le?

Jaj de messze a holnap...

:)

És mi lett az ismerősöddel? Abba kellett hagynia a szoptatást?

2009. aug. 12. 14:58
 6/8 anonim ***** válasza:

3. vagyok!


Igen,az lenne a legjobb ha nem a "maradék" tejcsit hűtenéd le, hanem ami etetésre jutna. Csak macerás, mert pl. van aki nem szereti cumisüvegből odaadni, de szerintem egy próbát megér a dolog!

Az ismimnek át kellett állni a tápira. Mondták, hogy nyugodtan szoptasson mellé,hiszen van teje ; de egészítse ki tápival mindig. Így már minden oké lett.

Egyébként közben eszembe jutott, hogy a "képlet" alapján változhat a babáknak a mennyiség , de 2 óránként azért tényleg túlzásnak érzek ennyi tejcsit (Az én babám közel 7,5 kilós;3 hónapos, kb. 150ml az "adagja" )

2009. aug. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Azt hiszem, megcsinálom, egy próbát megér a dolog.
2009. aug. 12. 15:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ne bonyolítsd túl a dolot. egyrészt most lehettek a 6 hetes átállásnál, másrészt meg hogy ki mennyit eszik, és attól hogyan hízik, nagyon egyén-függő. és az is marad felnőttkorunkra is, nem?

Szerintem ez pont neked való: (önbizalomnövelő, tele hasznos tippel)

[link]

2009. aug. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!