Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 4 honapos a kislányom és most...

4 honapos a kislányom és most 9 kg (4100 g-al született) ésc csak szopizik 3 oránként. Mikortol álljunk át a 4 oraánkénti szopizasra? Nem hizott tul sokat?

Figyelt kérdés
2010. jún. 21. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám is nagyon hízott 6 hónapig (3450-nel született, 6 hónaposan volt 9 kiló). Ő nem állt át a 4 órás evésre, szerintem éhen is halt volna. 2-3 óránként evett, ha mentünk valahova és nem ért rá megéhezni, akkor kibírt 3,5 órát, de 4-et sosem. Éjjel viszont sosem evett.

Alkalmazkodj a babádhoz, ha ő éhes, akkor nem kell erőltetni a 4 óránkénti etetést. Majd akkor fontos beállítani egy normális rendszert, ha már hozzátáplálsz (napi 5 étkezés).

2010. jún. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Akkor álltunk át 4 órára, amikor ő úgy igényelte, ez 4 hónaposan volt pont. 3 óránként etettem és elkezdett "nem szopizni rendesen". Kiderült, hogy nem igazán éhes áttértem 4 órára és rögtön jobban evett.

Szóval figyeld a babád és tudni fogod!

2010. jún. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nem tudom, de szerintem a 9 kiló 4 hónaposan rengeteg.

A lányom 4 kilóval született, ő 4 hósan 5900 gramm volt.

9 kiló 10 hónaposan volt:-))

6 hónapig csak cicizett 2-3, később 3-4 óránként.

De a 4,4 kilóval született fiam is csak 725 gramm volt 4 hónaposan.

Szóval nem tudom

2010. jún. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem lesz kövér, ha anyatejes. Jó kis masszív inkább. Le fog menni egyéves kora körül az is. Ha 3 óránként igényli, akkor szoptasd 3 óránként. Ne foglalkozz másokkal, védőnőkkel, szabályokkal, a gyerek mindent tud. Pontosan jelezni fogja mindig, hogy mikor éhes. Még ha 2 óránként eszik, az is tök jó. Hagyd enni, szerencsés vagy, hogy a tiéd eszik, ráadásul anyatejet. Ne aggódj a súlya miatt. Az enyém is jó húsos volt, mindenki hüledezett, de most rohangál egész nap, és szépen lement már a kis sonka róla, pedig még mindig rengeteget eszik anyatejet is, és mást is.
2010. jún. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!