Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Most hogy is van ez? Azt...

Most hogy is van ez? Azt mondják, mondjátok, minél többet szopiztatok, annál több tej termelődik. Kislányom hetes,a szopik között sokszor 1.5 óra sem telik el...sír nyűgös,láthatóan éhes.

Figyelt kérdés
úgy veszem észre ez idő alatt nem is termelődik annyi tejcsi,mint akkor amikor esetleg eltelik 2-3 óra az etetések között.most akkor hogy van ez?ha többször szopiztatok látszólag,érezhetően kevesebb a tejcsim..vagy csak úgy gondolom.ezenkívűl napközben alig alszik,egyhuzamban max.1 órát,ez a legtöbb.talán éhes azért nem alszik?egy kissé tanácstalan vagyok..
2009. aug. 12. 17:23
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
6 hetes
2009. aug. 12. 17:24
 2/13 anonim ***** válasza:
Én is igy voltam,nem is értem másoknakhogy lesz igy több tej...nekem el is apadt majdnem,amiért óránként cicire tettem... :S Tápszerrel kell pótolni nekünk,ha jól van lakva aludni is fog! =) Nálunk legalábbis igy van!
2009. aug. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is a szopiztatással van problémám. Én is azt hallottam, kipróbáltam, hogy gyakran kell mellre tenni, váltogatni kell szopi közben a ciciket, de nekem sem jött be egyik sem. Nálam is napközben alig aludt a 4 hetes fiam, ordított, állandóan éhes volt. Végül elő a tápszer, jól lakott és órákat aludt. Egyénileg különbözőek vagyunk, mindenkinek más módszer jön be. Próbálj te is kísérletezni (én most azt próbálom, hogy az éjjelt átalussza, de én a közepén felkelek fejni, hogy reggelre termelődjön helyette). Annyival is több tejem van amihez pótlásként is nyúlhatok. Sok sikert.
2009. aug. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A pótlást a gyarapodás alapján dönti el a doki, védőnő (lemérik hetente az elején). Én is mondtam, h szerintem kevés a tejem, mert gyakran szopott (napközben, 2 óránként, de délután 5től kb már óránként estig). De szépen hízott. Aztán 2-3 hét alatt beállt a tejtermelés, és nem kellett olyan gyakran szopizzon. Türelem! Ha nem fáj a szoptatás, hagyd szopizni, neki az nagyon jó. És attól, hogy mellen van, attól nő a tejtermelésed is. De lehet, hogy nem is éhes, csak hozzád akar bújni, és a cici megnyugtatja :). Az én fiam se aludt sokat. Kellett a cici. Dokinő megtiltotta. Aztán egy másik, miután elköltöztünk, azt mondta adjak annyi cicit, amennyit kér, és nyugis baba lett. 2 és fél évet szopott

Ja, és ha úgy érzed, hogy nem feszül a melled az nem baj, mert a zsírosabb "hátsó" tej szopi közben termelődik.

2009. aug. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem aznap fog több termelődni,hanem kell egy párnap még beáll.Annyi termelődik amennyire igény van.
2009. aug. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

tegnap volt a DunaTv-ben ez a riport egy új szoptatós könyvről. Szerintem hasznos.:

[link]

A könyv linkje: www.szoptassugyesen.hu

Sok sikert!

Fő az önbizalom!:)

2009. aug. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A 37. perctől van a szoptatós riport.
2009. aug. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát én sem értem, hogy van ez a gyakori mellere tétel, de nekem két hónap is kevés volt, hogy több termelődjön, pedig a lányom szinte non-stop cicin volt, szivta szivta, de semmi, sehogy nem lett több. Mikor fejni keztem 2,5 hónapos korában,(addigra teljes idegroncs lettem és nem akartam már szoptatni) hiába fejtem másfél óránként, óránként, nem hogy több lett, hanem kevesebb, pedig 6 hónapos koráig fejtem, még éjjel is, mikor a pici édesen aludt. Nekünk is kellett a tápis pótlás, attól aludt, mint akit fejbevertek.

Azért ti tartsatok ki, és eszemben sincs a tápszerre rábeszélni (még a végén itt meglincselnének).

6 hetes kor körül van egy növekedési ugrás, hátha pár nap alatt beáll nektek.


Kitartás!

2009. aug. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

1 évig szoptattam, többször is el akart menni a tejcsi, de sikerült visszahozni. Én nem mondanám, hogy sűrűbben mellre tettem. Ami szerintem nagyon hasznos volt, az az első 2 hónapban a fejés. MInden szopi után fejtem még, nem jött több 20-70 ml-nél, de kifejtem. Mindig csak egyből szoptattam és azt fejtem ki. A másik már akkor dugig volt szinte, 2 óra múlva már csöpögött. Szerintem a váltott mell nekem nem jött volna be, akkor csak kevesebb lett volna. Ezt 2 napig próbáltam és semmi feszülés nem volt. Ami még nagyon bejött, hogy szigorúan pihentem szopi előtt fél órával és megittam fél liter folyadékot. A szopitea egyáltalán nem használt, az urtica urens 5 viszont igen.

Neked, mivel még csak 6 hetes a pici a fejést ajánlom, amiből szopott, azt fejd ki.

Az jutott eszebe, hogy aki sűrűn rakja mellre, mindig a híg tejet kapja a baba, ha váltott mellből szoptat akkor pláne. Inkább szerintem nem sűrűn, hanem sokáig kell szoptatni, ha kell, akkor én is felébresztettem újra a babát, hogy egyen még. Ha már nem kellett, akkor jött a fejés. Így jutott el a zsíros, laktatós részhez és hamar elég volt 3 óránként is.

2009. aug. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat...viszont mi van akkor,ha nem rtudok fejni szopi után,mert nem jön belőle semmi,kiszívja a az összeset?akkor hogyan szaporítsam a mennyiséget?
2009. aug. 14. 16:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!