Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csak én gondolom úgy, hogy...

Csak én gondolom úgy, hogy ahol óránként szopik a baba, ott nem elég a tej mennyisége?

Figyelt kérdés

Nyilván vannak ilyen napok, de én a nagy általánosságról beszélek, ahol minden nap ilyen sűrűn cicizne a baba.

Én úgy látom, hogy ez nem feltétlenül jó sem az anyának, sem a babának, mert senki sem pihen, a baba soha nem lakik jól, az egész nap erről szól, nincs napirend. Ha pedig csak komfortszopizás, oké egy pár hetes babánál, de pár hónaposnál már szerintem nem feltétlenül csak a cici kellene megnyugtató legyen.

Tudom, hogy nagyon megosztó lesz a kérdés, sokan támadnak majd, de tisztában vagyok a LLL szakirodalmával, amikor kellett, én is adtam óránként, de hosszú távon nálunk nem működött, kellett a cicimnek pihenő, hogy legyen benne megint annyi tej, amivel egyszerre jóllakik a babám megint. És igen, néha kellett pótlás, amibe senki sem halt bele, csak én egy kicsit lelkileg, épp az itt olvasottak nyomására: selejtnek éreztem magam, mert hiába a nonstop óránkénti cici, csak "úgy" nem lett több tej.

Sokan vagyunk olyanok, akiknek a pár óra betartása vált be?

Nem szeretnék provokálni, kulturált válaszokat kérnék egymásnak ugrás nélkül. A kérdés kiváltó oka az volt, hogy itt rögtön úgy le lesz pontozva az ember, ha alkalmankénti pótlásról, és a 2-3-4 óra betartásáról mer beszélni. (Nem az éheztetésről van szó.)


2012. nov. 12. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Van benne valami amit irsz!kinek ez kinek az jön be(szülések sem egyformák)

Nekem bevált (naposan hetesen) óránként adtam nekik,és magától csusztatta az órákat...

4gyermekes anyuka.

2012. nov. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem így van, legalábbis nem lehet így kategorikusan kijelenteni, hogy sűrű szoptatás = kevés tej. Nekem rengeteg tejem van. A lányom mégis van, hogy mondjuk 2 órán belül 4-5 alkalommal is cicizik pár percet. Máskor meg gyakorlatilag alig szopik valamit reggeltől estig, és csak éjjel "ér rá" többet enni. 7 hónapos múlt.

A fiamnál anno kezdő anyukaként még próbáltam a gyerekorvos és a védőnő tanácsai alapján "napirendet" tartani, és kitologatni a szoptatásokat, de 2 hónap után rájöttem, hogy a gyereknek és nekem is az a jó, ha az ő igényeihez alkalmazkodom - így fél éves koráig átlag 2-óránként szopott.

Ahány gyerek, annyi szokás, annyi igény. Nem lehet általánosítani. Szerintem az elsődleges szempont a baba igénye, utána az anyukáé, a többiek meg gondoljanak amit akarnak. Én legalábbis így vagyok bedrótozva. :)

2012. nov. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Gyönyörűséges ***** válasza:

Szerintem néha van ebben a szoptatás dologban valami "ámítás"... Kislányom születése óta 2-3 óránként szopizott, mindig át aludta az éjszakát, soha nem cicizett éjjel. Most 6 hónapos...még mindig van anyatej, nem iszok serkentőket, nem eszem magam halálra rántás levessel és madártejjel, viszont nem is szoptatom 1-1,5 óránként... akkor nem is lenne életünk? Hogyan mennénk el sétálni és vásárolni órákat?? Hogyan tudnék elmenni egy fodrászhoz vagy bárhova? Hogyan tudnánk hetente 2szer 3-4 órát utazni a gyógytornák miatt??

Kérdésedre válaszolva a barátnőmnek csak pár óra eltelte után lesz megint teli a cici.

Mindenkinek el kell fogadni, hogy a teste és a cicije és az anyatej termelése nem egyforma... Valakiből ömlik az anyatej, valakinek annyi van ami a babának kell, valakinek pedig picit kevesebb és pótol, és? Akkor most mi van, a társadalom össze fog omlani, vagy nem lesz 2020? A szoptatás is mint olyan hosszú évekig nem volt divat, most megint divat, lehet a mi gyermekeink nem fogják csinálni, mert nem lesz divat. 70-80-as években már pár hetes korban kezdték a hozzátáplálást mert nem szoptattak... Kedves kérdező, ne csinálj lelki ügyet magadnak ebből, a babádnak akkor a legjobb, ha te kiegyensúlyozott és boldog anyuka vagy...

És a félreértések elkerülése érdekében a napirend szó nem időbeosztást jelent, hanem azt, hogy ismerd a babád jelzését, tudd, hogy mi után mi következik vagy következhet...nem mindig mindenre a cici a válasz... Én kezdő anyuka vagyok, egyedül, messze a szüleimtől mégis sikerült egy boldog kismama korszakot kialakítani.. Alig várom, hogy tesó is érkezzen hozzánk :)

2012. nov. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem csak te gondolod így, de egy babánál vannak olyan _időszakok_ (tejszaporítás, növekedési ugrás, szeparácisó szorongás, forró nyári napok, betegség, stb), amikor napokon, heteken keresztül óránként szopnak, illetve vannak olyan babák is, akiknek extra magas a szopási igényük.


Ez nem azt jelenti, hogy minden órában megesznek 60-100 ml tejet, hanem csak pár kortyot.


A koraszülött és a beteg babáknál is teljesen normális, ha így asszimilálódak a méhen kívüli élethez, hogy folyton a cicin lógnak.

2012. nov. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kell senkinek a lelkére venni amit mások mondanak, ennyi a titka. Úgy csinálod ahogy neked és a babádnak jó. Én szoptattam amikor csak akarta, fél éves korára volt napirendje. Maga alakította ki. Persze ez is szinte hónapról hónapra változik, mivel ahogy fejlődik, úgy az igényei is változnak. Most 17 hónapos, és még mindig szopizik. Mindenki azzal piszkál hogy mikor szoktatom már le. Neki jó nekem is.
2012. nov. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!