Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha lefejem a tejet meddig...

Ha lefejem a tejet meddig tárolható a cumisüvegben vagy egyáltalán hogyan kell tárolni?

Figyelt kérdés

Bocs, tudom hülye a kérdés, de szülés előtt állok és fogalmam nincs ezekről a dolgokról.

Tehát ha lefejem és cumisüveg tartó termoszba tegyem egyből? Vagy hűtőbe vagy hova? Szobahőmérsékleten meddig lehet tárolni?

Hogyan melegítsem? Csak cumisüveg melegítővel lehet?

Persze tudom, lehet nem is lesz annyi tejem, hogy lefejjem, de inkább szeretnék mindenre felkészülni :)

Köszi a válaszokat és sok boldogságot mindenkinek!


2009. aug. 14. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hűtőben 24 óráig tárolható,fagyasztóban 6 hónapig. Én meleg vízbe állítva melegítettem ill. olvasztottam ki. Mikrózni nem szabad. Ha lesz annyi tejed,hogy fagyasztani is tudsz,a gyógyszertárban lehet venni kis műanyag poharat tetővel 20-30 ft/db áron.:)
2009. aug. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
ha úgy látod majd, hogy nem fogy el a tej aznap akkor fejés után rögtön fagyaszd le, én sokszor jártam úgy, hogy a hűtőben állt egy fél napot, lefagyasztottam aztán amikor kiolvasztottam romlott volt. ajánlom az Avent isis mellszívót, én többet is próbáltam és ez volt a legjobb, újonnan 15 ezer körül van, én 3ezerért vettem használtan a teszveszen. ahhoz közvetlenül lehet az avent cumisüveget csatlakoztatni és abba tudsz fejni, vagy lehet hozzá kapni ilyen kis edényeket, amiben rögtön fagyaszthatod is. Én is meleg vízben olvasztottam mindig, amikor kiolvadt rázd össze, mert a zsír kiül a tetejére. a hűtőben ha tárolod soha ne rakd az ajtóba, a legfölső polcon az ajtó nyílásával ellentétes sarokban tárold, ott van a legtávolabb az ajtótól és ott van a leghidegebb. a szoptatáshoz pedig sok sikert kívánok, ha bármi nehézséged adódik ne add fel, kérj segítséget tanácsídóktól, védőnőtől, ne hagyd, hogy lebeszéljenek róla. ajánlom a www.mamami.hu oldal fórumát, ahol sok szoptatási tanácsadó szokott beszélgetni, ha segítségre lenne szükséged.
2009. aug. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszolat mindkettőtöknek!

Tényleg sokat segítettetek!:)

Sok boldogságot Nektek!

2009. aug. 14. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!