Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Azoktól az anyukáktól kérdezné...

Azoktól az anyukáktól kérdeznék, aki fejik a tejet a picinek, és cumisüvegben adják oda neki! Elmondtátok a védőnőnek, és a gyerekorvosnak, hogy így tápláljátok a kicsit?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kisfiam 4 hónapos lesz holnap, és viszem tanácsadásra! 1 hónapos kora óta fejem neki a tejcit, mert nagyon lusti baba, és a mellbimbóm is befele fordul, tehát csak kínlódtunk egy hónapig! Akkor eldöntöttem, hogy lefejem neki az egészet, hogy nehogy elapadjon! Ahogy eldöntöttem ezt a tejem rohamos mennyiségben elkezdett nőni, majd szép lassan csökkenni. Mára már ott tartok, hogy pótolnom kell fagyasztóból 1 adagot. A védőnőm sajnos nem túl megértő ilyen témában! Megemlítettem neki, hogy kevesebb a tejem, de azt mondta, hogy ki van zárva, mert szépen fejlődik a pici. Tudom, ha elmondanám neki, rögtön én lennék a világ legrosszabb anyája, és azt mondaná, hogy a hibámból apad a tej, pedig én úgy érzem, ha nem avatkoztam volna időben be, akkor már régen nem lenne (mindíg csak a felét szívta ki amíg jobban jött, aztán jött a sírás,és ellökte magától a cicimet, és nekem kellett befejeznem, majd odaadnom neki)! Szerintetek mit tegyek? Elmondjam neki? Eddig titkoltam!
2010. márc. 9. 06:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz a védőnővel, ha azt mondja, rossz anya vagy, nincs igaza! A kicsi a te gyereked, úgy táplálod, ahogy te akarod, mindegy, ki mit gondol! Nyugodtan mondd meg, a védőnőtől meg ne félj, ő csak tanácsadó, felesleges parázni azon, mit fog szólni! Tök jó anya vagy, mert nem engedted elapadni a tejed, hanem dolgozol vele (mert tudom, milyen kemény meló), hogy adhasd a kicsinek!

Bárki mást állít, azt le kell tojni:)

Ha nem akarsz konfrontálódni, vagy nem érzed szükségét, hogy közöld, hogy eszik, akkor mondd, hogy még anyatejet kap. Nem hazudtál, és nekik elég lesz ennyi. De ne félj tőlük, nagyon jól neveled a kicsikédet:D

ҝ

2010. márc. 9. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ezt lényeges lenne vele megosztanod. Az a lényeg, hogy a babád szépen fejlődik, hogy nem attól, hogy közvetlenül a melledből eszik, ahhoz neki nem sok köze van. Elmondhatod neki, de ha ilyen sárkány, akkor szerintem felesleges. Majd ráérsz akkor, ha már úgy látod, hogy így sem elég a kicsinek a tej, és muszáj pótolni.


Egyébként meg le a kalappal előtted, hogy ilyen sokáig tudsz és akarsz is fejni, mert én is csináltam, és tudom, hogy sokkal nehezebb, mint szoptatni. A mellednek viszont nem ugyanaz az inger, így számítani lehet arra, higy előbb utóbb kevesebb lesz a mennyisége.

2010. márc. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is fejem a tejet,nálam is négy hónapos a baba.Ha érzed,hogy apad, csinálj szaporító fejést.Én még kitartok,neked is ezt kívánom.
2010. márc. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok.A védőnővel ne foglalkozz,te mindent megteszel.Sokan nem csinálnák .
2010. márc. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Az utolsótól kérdezném, hogy te már csináltál szaporító fejést? Használt neked? Kézi, hagy gépivel csináltad? Én iszom a laktoherbet minden nap, homeopátiás golyócskákkal is próbálkoztam, próbáltam már a szaporító fejést is (bár csak két napig), ittam sört, ettem rántott levest de nem segített semmi! More Milk kapszulára sajnos nincs pénzem! Legalább 6 hónapig szeretnék neki anyatejet adni!
2010. márc. 9. 09:44
 6/9 anonim ***** válasza:

szia!

én is fejtem hónapokig, vagyis 4-5 hónapig. addig volt bőven tejem, de a kicsi nem volt hajlandó szopizni, utána csökkent a tejem, és nagyon örültem amikor elfogadta a tápszert, kb 5 hónapos korában. volt hogy próbálkoztunk a tápival, de kihányta, és amikor először megette "jóízűen", akkor nagyon megörültem, és innentől lett kevesebb a tejem.

nálunk védőnő váltás volt az első pár hétben, és úgy adott át a másiknak, hogy minket különösen figyeljen, mert fejem a tejet, és úgy kapja kicsi.

nagyon rosszul éreztem magam emiatt, szinte megalázó volt.

utána az a védőnő is lelépett, és már a harmadiknak nem is mondtam, csak hogy igen, anyatejes!!!

utána sajnos tápis lett, még most is azt issza, pedig már 15 hónapos, de nagyon szereti! :)

sok sikert, és jó egészséget!

2010. márc. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
Nem a védőnő kedvéért, hanem a magad és a picid kedvéért: esetleg nem próbáltad az első hónap után újra cicire tenni a picit? A mellbimbód nem fordult ki azóta, hogy fejed? Mindenesetre kitartást kívánok!(ja, még egy, ugye nem együtt ittad a teát és a bogyókat? a kettőt együtt nem ajánlott)
2010. márc. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát elmondtam a védőnőmnek, és szerencsére nem fogadta olyan vészesen ahogy gondoltam :) Sajnos két szopira valóval kevesebb már a tejem, és muszáj volt elmondanom. Sajnos a mellbimbóm még mindig nem fordult ki,és kicsi is, talán ez volt a legnagyobb baj! Próbáltam később is cicire tenni, de mindig csapkodott, nyöszörgött, és tolta el magától, ezért nem is erőltettem tovább. Azt ki mondta neked, hogy nem lehet együtt szedni a laktoherbet az urticával? A sógornőm 14 hónapig szoptatott, és végig együtt használta őket, úgyhogy biztos nem árt.
2010. márc. 10. 17:01
 9/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
Szia! Utolsó vagyok. Örülök, hogy a védőnő-parán túlvagy :) Itt olvastam a gyakorikérdések.hu-n is pár kérdésnél, hogy nem ajánlott együtt homeo-s bogyeszt és szoptatós teát inni. Az biztos, hogy egy esetleg menta-tartalmú tea kioltja a homeobogyó hatását, aztán hogy melyikben van, melyikben nem, és a többi gyógynövény hogy hat egymásra, azt nem tudom.
2010. márc. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!