Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Azokat a kisgyerekeket, akik...

Azokat a kisgyerekeket, akik annyira cicifüggők, hogy szinte magukban is kárt tesznek, ha nem kapják meg az "adagot", hogyan lehet elválasztani?

Figyelt kérdés

A kisfiam 17 hónapos és annyira cicifüggő, hogy az szinte félelmetes. Tegnap az esti elaltatás közben megharapott, de nagyon, még egy órahossza múlva is fájt a mellem. (Természetesen nem az első harapás volt, de ez most tényleg komoly volt.) Emiatt nem adtam neki oda a mellem, hanem próbáltam enélkül elaltatni. Olyan hisztit csapott, hogy szinte teljesen kivetkőzött magából. Úgy ordított, hogy már nem vett folyamatosan levegőt, csak kapkodta, mint aki meg akar fulladni. Teljesen kivetkőzött magából, annyira üvöltött. Közben ütött, rugott (máskor is előfordul, de ez most rosszabb volt), szinte félelmetes volt, amennyire kiborult. Szabályszerűen féltem, meg hát nem is hagyhattam tovább ordítani sem, főleg este 10-kor. Egy idő után tehát megszoptattam megint a másik ciciből persze.

Már előre félek, hogyan tudom majd elválasztani. (Még nyilván nem most akarom, de egy félév múlva muszáj lesz, mert dolgozni megyek.)

Volt valakinek ilyen tapasztalata?


2009. aug. 17. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
30%

Van egy makacs fiad. Aki eddig azt tapasztalta, hogyha elég hangosan és sokáig üvölt, akkor mindent megkap amit akar. Lassan ennek véget kéne vetni, mert ezt fogja csinálni később is, hiszen működik.

Sajnos nem tudsz mást csinálni, minthogy egyszer nem szoptatod, felkínálsz neki valami altenatívát. Ha nem kell neki. akkor nem kap semmit. Ha üvölt vedd fel, ringasd, beszélj hozzá, rakd le újra, de ne engedj neki.

1 óra múlva próbáld újra.

Sajnos ilyen esetben nincs más megoldás. Ráadásul itt nem csak az elválasztásról van szó, hanem alap viselkedésformáról.

2009. aug. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát, nem ilyen egyszerű a helyzet, hogy lerakom és egy óra múlva próbálom. Ma láttam meg, hogy csupa véres volt az arca a szája körül, most bújik az egyik alsó zápfoga és szerintem az fájt neki ennyire, azért ordított annyira, mert fel van dagadva és hasadva az íny, ráadásul véresre piszkálja, harapdálja.
2009. aug. 17. 22:12
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja még annyi, hogy a fogzástól függetlenül sem alszik el cici nélkül. Feláll és úgy ordít, egyáltalán nem is fekszik le.
2009. aug. 17. 22:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg el lehet választani szép fokozatosan,úgy hogy a baba sem sínyli meg.


[link]



[link]


Az órdítani hagyós gyors elválasztást nem javasolom.

A harapásról beszélnék a kisfiaddal.Ha el magyarásod neki :ez Anyának fáj,ha megharapsz nem jőn a tejcsike,ezt napközben többször ismételd el neki,meg fogja érteni.


Sok sikert.



18 hónapja szoptató anyuka.

2009. aug. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

22.24 vagyok


Az enyém is cicivel alszik el.Éjjel is fönt van kb. 2x akkor is cici kell neki.

Ha jó tanácsot elfogadsz soha ne hagyd ordítani a ciciért,mert akkor nehezen tudod elválasztani.

A két nagyobbik fiamat 27 ill.34 hóig szoptattam,Ha kéték adtam neki,legalább is ha nem tudtam elterelni a figyelmét.

2009. aug. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2009. aug. 17. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!