Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Segítség! Nem tudok szoptatni,...

Segítség! Nem tudok szoptatni, csak fejni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

4 napos a babám, a kórházban sajnos annyit nyomorgatták a mellbimbómat is, meg a babámatis annyit gyötörték, hogy most már ha csak ránéz a mellbimbómra már elbőgi magát szegényke. Másrészről meg a bimbót se tudja úgy bekapni hogy pöpec vákumot tudjon képezni, ezért is volt a tortúra a szoptatós nővérekkel. Csak úgy tudom etetni, ha az alatt a 3 óra alatt amíg alszik fejek. Ráadásul kézzel és elég megterhelő, de presze érte mindent, csak hát gondolom idővel már nem tudok majd annyit fejni, hogy elég legyen neki, mármint hogy nem fogok tudni vele lépést tartani.

Segítsetek! Nagyon el vagyok keseredve! MIt tehetnék, hogy megszabaduljon a rossz emléktől? És hogy rá tudjon cuppanni a mellbimbómra?



2012. dec. 7. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
bevan dagadva a melled hogy nem tudja úgy bekapni? mármint gyulladva a tejbelövelléstől? vagy más a baj?
2012. dec. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
első vagyok. hát azt mondják hogy ha a baba cumisüvegből iszik akkor ciciből kevésbé fogadja el a tejet mert úgy jobban meg kell érte dolgozni, mintha cumisüvegből szívná. unokanővérem 3hónapig fejte a tejét, náluk a kisfia "szorgalmával" volt a gond. nekem a bal mellem volt brutálisan begyulladva nem kevés időbe telt mire ki tudtam masszírozni és tudott belőle enni a babám. nem tudom nálatok is ezzel van e a gond. kitartás!
2012. dec. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Állítólag kicsit ödémás, de ezt csak az egyik szoptatós nővér mondta, úgyhogy nem tudom. ÉN nem értek hozzá, első baba, és aggódom...Egyszerűen elutasítja a cicimet. :(
2012. dec. 7. 20:52
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem cumiztatom, pohárból itatom, ahogy a szopis nővérek mutatták, pont azért, hogy ne kattanjon rá a cumisüvegre.
2012. dec. 7. 20:53
 5/10 anonim ***** válasza:
Innen személyre szabott tanácsot tudsz kérni: [link] Sok sikert! :)
2012. dec. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Legyetek nagyon- nagyon sokat szoros testkontaktusban, meg tud jönni a "kedve" a szopizáshoz:).

Tedd mellre álmában! A leg"makacsabb" szopisztrájkoló babák is a legtöbbször félálomban elfogadják a mellet!

2012. dec. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem ugyanez volt a problémám,vegyél bimbóvédőt...azt ügyesen bekapja a baba és tud szopizni,utána meg lehet újra próbálkozni a cicivel. :)
2012. dec. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

vettünk bimbó kiemelőt, meg kézi fejőt is, úgy hogy az lesz, hogy előfejek, aztán megpróbáljuk a bimbó kiemelővel, remélem nem fog sztrájkolni. Aggódom, hogy nem fogja így se elfogadni, de arra próbálok koncentrálni, hogy bizzak a babámban, csak hát a szorongás nagy akadály. Szerencsére tejem az van (kipp-kopp). Meg még az is eszembe jutott, hogy lehet, hogy pici a szája, és azért nem tudja bekapni, szóval reménykedem, hogy majd ahogy nő, egyre ügyesebb lesz, és a szája nem marad újszülött méretű. :)


Köszönöm a segítségeteket!

2012. dec. 8. 11:34
 9/10 anonim válasza:

Ha tudsz, mindenképpen hívj fel egy szoptatási tanácsadót, Ő szakszerűen kikérdez, és meg fogja válaszolni a kérdéseidet. Lehet, hogy személyes tanácsadásra is szükség lesz.

A cumisüvegből etetést addig is mindenképpen hanyagoljátok, mert a kialakult cumizavart nagyon nehéz orvosolni; helyette kispohárból, vagy fecskendőből lehet etetni a babát ideiglenesen.

Egyébként nekem 5 hónapos a babám, 2 hónapos kora óta csak lefejt tejet kap, sajnos nekem sem akart szopizni az elején, és később már a cumizavar miatt sem tudtam szoptatni. Viszont azóta is tudok fejni, napi 5-6 deci tejcsit, ami majdnem kielégíti a szükségleteit. Szóval ha esetleg mégsem jön össze a szoptatás, ez is megoldás lehet, működik, de persze neked, meg a babónak is jobb lenne, ha sikerülne rávenni a szopira!

2012. dec. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is nagyon nehezen tanult meg szopizni. Ő sem tudott rendesen rácuppanni a cicire.

Habár nálunk nem volt ilyen nagy a baj, mert nem utasította el, próbálkozott szegénykém. Volt, hogy csak tizedjére, huszadjára sikerült rendesen bekapnia a bimbót.

Jaj, nem kívánom senkinek. Pár hét kellett, mire megtanulta, hogyan is működnek a dolgok.

A kórházban nekem is harcolni kellett a csecsemősökkel emiatt. A bimbóvédő nálam nem vált be, azzal sem tudott szopizni. Ráadásul ha már jól cicin volt, akkor pár perc után mindig bealudt, kezdődött minden előről...

Húúú, de nehéz volt! Végül mégis minden megoldódott.

Ne csüggedj, ne görcsölj rá, mert a pici is megérzi, ha feszült vagy. Hívd fel a szoptatási tanácsadót, hátha tudnak valami tutit mondani!

Sok sikert és fel a fejjel!

2012. dec. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!