Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért csak mostanában van ez...

Miért csak mostanában van ez a nagy felhajtás a szoptatás körül?

Figyelt kérdés
Már teljesen kiborit ez a téma hogy mit szabad enni és mit nem a szoptatás alatt. Szerintem régen ennek biztos nem keritettek ekkora figyelmet. A sógornőm 15 éve szült 2 gyereket és soha nem figyelt oda az étkezésére, azt ette amit csak megkivánt, soha nem szedett tejserkentőket. A gyerekeknek soha nem fájt a hasuk, és sokáig tudta őket szoptatni. Érdekes. Már kezdem azt érezni hogy sok nőnek azért nincs, vagy kevés a teje mert minden értékes élelmiszert kivonnak az étkezésükből, és szedik ezt a sok kitudja milyen összetételü tejserkentőt. Én is szoptatok, persze én is figyelek az étrendemre, de lassan már ott tartok hogy kenyéren és vizen kell éljek, mert semmi nem jó a szoptatás alatt.
2009. aug. 22. 10:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vettem észre ilyesmit... azt olvasom mindenhol, hogy amit megkíván az anyuka egyen-igyon, csak figyelje, hogy a babája hogyan reagál, mert esetleg fájhat a hasa, stb. Az én babám a koffeinre és a szilvára érzékeny, amúgy azt eszek amit akarok. De az tény, hogy egyes élelmiszerek jótékony hatással vannak a tejre, mint a levesek, madártej, sör, stb., bár ez is mindenkinél más. Nekem látványosan használ a homeos tejserkentő bogyó és iszom teát is. Szerintem, ha valaki odafigyel a teste jelzéseire és persze azért változatosan étkezik, pihen eleget és elég folyadékot iszik, nem lehet baj. Én már lassan 1 éve szoptatok.
2009. aug. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Nem csak a szoptatás körül. Már a terhesség is túl van lihegve, szegény kismamik itt aggódnak, hogy az x mm-es petezsák jó-e, mire jó ez? És még sorolhatnám az ilyen témákat. Egyszerűen örülni kéne a babának, és csak akkor aggódni és megoldást keresni, amikor tényleg gond van. Mennyi stresszt megspórolnánk magunknak. Hogy miért van, az jó kérdés, szerintem divat. Manapság mindent kontrollálni akarunk, mindenről tudni akarunk, olyan nincs, nehéz pár embernek elfogadni, hogy az élet megy a maga útján, és ha fejreáll, akkor sem fog tudni szoptatni, vagy gyereket nemzeni. Némely dolgok gyógyithatók, némelyek meg nem, ezt nehéz megemésztenie sokaknak szerintem.
2009. aug. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tudtam sokáig szoptatni(3 hónap),ki is voltam emiatt sokáig rendesen.+ a másik kedvenc témám a homeós,apás,gyertyás,gátvédelmes álom szülés.Én császáros voltam és a párom lehülyézett,amikor emiatt a sok sz.r miatt,amit olvastam úgy éreztem én nem is szültem csak kiszedték belőlem a gyerekemet.Pont az ilyen cikkek miatt a szülés óta 1 babás-mamás magazint sem veszek meg,pedig előtte előfizető voltam.
2009. aug. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, tényleg túlzás.

Mai divat szerint: NE egyél szinte semmit, de szedj vitamint TABLETTA formájában. Vicces!!!

Én nem szedtem vitamint, de ettem szinte mindent, a babám nem volt hasfájós, és tejem is volt elég.

Nem jó, ha az ember kritikátlanul mindent úgy csinál, ahogy sulykolják, néha át kell gondolni józan ésszel a dolgokat.

Egyébként a vitamingyártó cégeknek ez nagyon jól jön.

2009. aug. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

Én is felbosszantottam már magam azon h mit egyél mit ne egyél. Voltak teljesen ellentés információim is, mindenki akit kérdeztem mást mondott. Az én babám hálistennek nem hasfájós, én mindent eszek, kivéve ami engem is nagyon felpuffaszt (pl. bab, vagy a sárgabarack)

Én is császárral szültem, ez engem nem zavart, viszont a szoptatás nekem is egy kicsit kudarc, kevés atejem, egy kis pótlást kell neki adnunk, és nem tudom magam túltenni rajta.

meg amíg vártam a babát, én is minden lelet után mentem a net elé, és mindent megnéztem, és ha már nem tökéletesen a papírforma volt, nagyon ideges lettem. Nem jó ez tényleg.

2009. aug. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!