Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi lehet ez? Kezdjem el a...

Mi lehet ez? Kezdjem el a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Úgy veszem észre, hogy napról-napra kevesebb tejem van. Alig elég a kincsemnek az egy cici egy evésénél. 3 hónapos a kisfiam.MIt csináljak? Ráadásul ma reggelre elkezdtem egy kicsit vérezni, pedig szedek azáliát már a második levél végénél tartok. Ez mitől lehet?
2009. aug. 24. 08:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hozzátáplálás korai még, 3 hós babab bélrendszere még nem érett rá!

Ha kevés a tejed, próbálj fejni, homeos bogyót szopogatni. Persze az is lehet hogy csaka menszsesz miatt kevesebb és ha elmúlik viszaáll.

Ha végleg nem lesz tejed, inkább a tápszer.

2009. aug. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem elég az egy cici, akkor add oda a másikat is. Ettől nem lesz kevesebb tejed, mert a tej nem két szoptatás között termelődik (ahogy sokan hiszik és félnek, hogy következő szopira nem "töltődik" fel a mell. Az hogy reggel feszül az nem (csak) amiatt van, hogy sok idő telt el az előző szopi óta, hanem amiatt is, hogy éjszaka pihen, regenerálódik a szervezet), hanem szoptatás alatt. Szóval, ha egy cicit kevésnek érzel, adj neki kettőből. Egyébként lehet hogy fejlődési ugrás van éppen, többet enne, ezért érzed, hogy kevés. Mérd le minden héten egyszer és ha egy hónap alatt nem igazán hízott, akkor adj neki pótlást tápszerből. Orvoshoz, védőnőhöz is fordulhatsz segítségért.
2009. aug. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem 3 hónaposan pont lehettek fejlődési ugrásnál, úgyhogy szoptasd gyakrabban, vagy ha érzed, hogy üres a melled tényleg, akkor beszélj gyerekorvossal tápszer ügyben (csak hogy legyen otthon biztonsági tartléknak). Hozzátáplálni még nagyon korai, valószinűleg úgysem fogadná el a gyomra még.
2009. aug. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek a másodikkal. Fejlődési ugrás, menzesz, + két cici. Figyeld a baba igényeit, és szoptasd igény szerint. Az én kedvenc könyvem: [link]

Megvilágít egy csomó kérdést.

Sok szép szopis hónapot még!

2009. aug. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem is elment e tejem, elkezdtem a tejszaporító tea ivását még 2 hétig volt és annyi. Én elkezdtem tápszert adni és később bébikaját. Most 4 hónapos, épp, egészséges, gyönyörű a babám. :))))
2009. aug. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem egy kis gyümit adhatsz neki, most itt a friss barack, kostoltasd meg vele nyugodtan. Meg van most egy csomó friss gyümi, zöldség. Régen is már adták ennyi idősen. Én is fogom adni.
2009. aug. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
21%

Adjátok csak..aztán majd mikor felnőtt lesz, majd vigyázhattok a gyerekekre mert annyi orvoshoz fog járni, mert allergiás, ekcémás, bélhurutos lesz.

yess...

2009. aug. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
21%
Az utolsó jó bunkó
2009. aug. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
40%
Nem bunkó, nem mézes-mázos , őszinte. Mert ez az igazság.
2009. aug. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
34%

Sikítógörcsöt tudok kapni attól a dumától, hogy "régen is adták ilyen idősen"! Ja. A gyerekorvosunk mesélte, hogy RÉGEN 3 hetesen sárgarépalevet itattak a gyerekekkel. Most is megtennéd?! Persze, tejet is adtak 1 éves koruk előtt. De könyörgöm ne hasonlítsuk már össze az akkori VALÓDI tejet, a mai dobozos vizes akármivel! Egyébként össze lehet hasonlítani a RÉGI IDŐK csecsemőhalandóságát napjainkéval.

Én nem vagyok egy elvakult, trendi, tökéletes anyuka, aki mindent a "nagykönyv" alapján csinál. Nem vártam meg a 6 hónapot a hozzátáplálással, nem veszem véresen komolyan a hónap határokat, 6 hónaposan kapott 7 hónaposnak való zöldséget is. De könyörgöm, nehogy már 3 hónaposan etessük a gyereket gyümölccsel, zöldséggel!Főleg nem olyan dumával, hogy régen is így csinálták. Azóta kicsit fejlődött ám a tudomány is mindenféle téren. Vagy ez a sok okosnak nem tűnik fel? Érdekes magukra nem alkalmazzák a sok bölcsességet ( gondolom beszedik pl fájdalom ellen azt a gyógyszert, ami RÉGEN nem volt, ilyenkor nincs az, hogy "régen nem így csinálták". És persze megveszik a mobilt, számítógépet, stb-t pedig régen az sem volt... Akkor hogy is van ez? Miért nem lehet megtalálni az arany középutat? Bocs hogy kifakadtam, de már túl sokszor olvastam, ezt az "érvet"... Jöhet a lepontozás.

2009. aug. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!