Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van itt olyan kismama akinél...

Van itt olyan kismama akinél rossz hatással volt a tejtermelésre az, hogy az éjszakát átaludta a babája?

Figyelt kérdés

Este 10-kor elalszik, és reggel 6-8 között kel. Eddig elég volt a tej, most viszont pótolnom kell este, a mélyhűtőből.

Most 3 hós a babóm. Mit tehetnék, hogy rendeződjön a tej termelés? Az utobbi napokban felkelek éjszaka, és fejek. Mennyi idő mire rendeződik?


2009. aug. 24. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy az éjszaka átalvásával van kapcsolatban. Nekem az elején rengeteg tejem volt, de kb. a 3. hónapban nekem is drasztikusan lecsökkent. Pedig még szopott éjszaka is. Így én minden szoptatás után fejtem. Pár csepp volt csak, mondanom sem kell, meg próbáltam 1,5-2 óránként mellre tenni a babát. Már nagyon el voltam keseredve, azt hittem tápszer lesz a vége. Habár a baba nem tűnt éhesnek, csak engem ijesztett meg, hogy 150 gr helyett 70-et tud szopni, egy mell helyett kettőből. Kb. 10 napig kínlódtam, mire helyreállt. Azóta sem tudom mi történt, de másoktól is hallottam ezt. Állítólag a 3. hónapban van valami hormonhatás???
2009. aug. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia


Akárcsak, ha én írtam volna ezt a kérdést. Velünk is pont így van. Most 3 hónapos a kisfiam és a napi tejmennyiség jelentősen csökkent. Én vasárnap kezdtem el minden szopi után fejni a cicimet és így kb lejön még 20-40 mili között. Ma pedig az alkoholmentes sört próbáltam ki, hát nekem eddig nem hozott változást. :(

Én éjjel nem kelek fel fejni, de reggelre tele van a cicim.

Kíváncsi vagyok, hogy mikorra fog rendeződni a dolog!!

2009. aug. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ugyanígy vagyunk, 3 hónapos kislányommal :(

Lehet, h. tényleg vmi 3 hónapos problémáról van szó?? Remélem, csak átmeneti!

Fitolac teát iszom, mellette sok folyadékot és próbálok pihenni.

2009. szept. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia, igen, sajnos nekem is csökkent. De mióta felkelek hajnalban és fejek nincs gond. Viszont a 3 hónap az a fejlődési ugrás ideje, úgyhogy lehet amiatt is kevesebb. K. 2-3 hét és megoldódik. Két ciciből eszik a babád mindig? Nekem az is sokat segített.


22 hetes kisfiú anyukája

2009. szept. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!