Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha 5 hónapos kislányom 80-100...

Ha 5 hónapos kislányom 80-100 grammokat eszik napi 6-7x, az normális?

Figyelt kérdés
6,33 kg, 3100-al született kislány. Eddig minden hónapban 600 grammot hízott, most először ez biztos nem lesz így. Eddig éjszakánként egyszer ébredt enni, most szinte megint 3-4 óránként. Mi lehet?
2009. aug. 25. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Nekem akkor volt így amikor már nem volt neki elég a tejem. Vgay kevesebb lett vagy csak egyszerűen már nem lakott jól tőle. Elkezdtem orvosi tanácsra hozzátáplálni és kapott pótlást is tápszerből. Most biztos le fognak pontozni de nálunk ez történt és visszaállt minden a régi kerékvágásba sőt elkezdett ritkábban enni és többet.
2009. aug. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ilyesmire gondoltam én is.. Akkor tovább figyelek. Lassan egyébként is terveztem a hozzátáplálást, csak még húznám a tejcsizést amíg lehet..
2009. aug. 25. 17:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Nyugi! Teljesen normális és jó! Ha gyarapszik, akkor még hozzátáplálni és ráérsz, de ha elkezded sem katasztrófa, sőt. Tápszerre szerintem nincs szükség. Meg ha kevesebb a tejed, akkor azon lehetne segíteni inkább.

Az én babóm soha nem evett ennél többet és szépen fejlődött. Nem baj, ha sokszor eszik, sőt hatékonyabb, jobb. Az enyém volt, hogy kétóránként evett.

2009. aug. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem fejlődési ugrása van a babádnak.4-6 hónapos kor körúl a jól alvó babák is ébredhetnek éjszaka többször.


Igény szerint szoptatsz?Kínáld napközben többször szopival csak így tudja növelni a tej mennyiségét.

Pont most olvastam hogy a babák 6 hetes korukban többet szophatnak mint 6 hónaposan.Ez elég érdekes.


A születési súly megduplázása után a babák súlygyarapodása lelassul.4-6 hónapos korára megduplázza,1 éves korára meg háromzorozza a súlyát.



A másik,délutánra minden anyukának kevesebb a teje ,de ez a tej zsírdúsabb laktatóbb.



Nekem 3 gyerekem van és sok év szoptatás van mögöttem,vagyis még folyamatban is.(6 év eddig)

2009. aug. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi, köszi, kösziiiiiii!

Gyakrabban szopizunk akkor, el is fogadja amúgy ha két óránként adom..

2009. aug. 27. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!