Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hetes a kislányom és változó...

3 hetes a kislányom és változó időnként szopizik.1 és 3 óra közt. Szopizás után még 2 órával is jön vissza neki a tejcsi. Mit tegyek? Vigyem orvoshoz? Meg erre az időre hány ml a normális mennyiség amit esznek?

Figyelt kérdés
2010. márc. 31. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
az én fiam 4 hónapos,de még most is előfordul ilyen.nekem a védőnő azt mondta,nem gond,valószínűleg egy büfi maradt bent.mondjuk attól is függ a dolog,hogy mennyi jön vissza.
2010. márc. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam 2 hetes, ma jött neki is vissza tej még 2 órával szopi után is. Összesen 5-ször. Nagyon megijedtem én is, ugyanez jutott eszembe. Annyi, hogy mielőtt ez történt, a megszokotthoz képest gyorsabban és többet evett, valószínű ez okozta. De én is ott ülök mellette és figyelem, hogy mi történik.

A mennyiség pedig, ahogy nekem a doki mondta: testsúlykgonként 130-150 ml. Vagyis ha 3kg, akkor 390-450ml tej, ezt kell elosztani az étkezések számával. Ha 6-szor eszik, akkor evésenként 65-70 gr amit megeszik.

Nem mondom, hogy nyugi, mert tudom, milyen ez, engem sem nyugtat meg semmi, csak ha eltelik a nap és nem történt semmi baj. Boldog babázást kívánok Neked!

2010. márc. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Vilcsianyuja ***** válasza:
Az én 3 hós kislányom még most is bukik, van úgy, hogy jót alszik, aztán az előző cicizés után HÁROM órával bukik egy hatalmasat. Semmi gondunk, szépen hízik, és nem is volt hasfájós egyébként. Semmi gond a babáddal, a bukás meg majd elmúlik, legkésőbb, ha majd szilárdat eszik.
2010. márc. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam 4 hós, de még mindig nagyon bukós. Sőt egyre jobban, mivel egész nap jár a keze lába, és ilyenkor mindig jön vissza a tej. Tudom, milyen érzés. Én is nagyon sokat aggódtem és idegeskedtem az elején, de azt mondják, ha hízik rendesen, akkor semmi gond. Ha nem hízik, akkor lehet, hogy refluxos.

Állítólag ha elkezdődik a hozzátáplálás, akkor ez elmúlik.

2010. márc. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!