Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 éves a kislányom és még...

Mónika1104 kérdése:

2 éves a kislányom és még intenzíven szopizik! Hogyan lehet róla leválasztani mert szeretném bölcsibe adni én meg dolgozni menni?

Figyelt kérdés
2013. jan. 3. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Azt nem tudom, hogyan kell leszoktatni, csak azt, hogy a bölcsi és a szoptatás nem zárják ki egymást:). Az én lányom 20 hónaposan lett bölcsis, most 26 hónapos és még szopik reggel- este:).

És van a környezetünkben több bölcsis szopizós gyerek is, szóval biztosan mondhatom, hogy ha Neked nincs ellenedre, akkor közel sem miszá leszoktatnod. Sőt. Nagy váltás lesz neki a bölcsi amúgy is, nem boiztos, hogy most van a legjobb idő az elválasztásra:).

Ha érdekel, nálunk hogy volt, van, kérdezz nyugodtan, szivesen megosztom a tapasztalatainkat:)

2013. jan. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia!Minden féleképpen érdekel a segítséged és minden tapasztalat mert a kicsi lányom napközben is szopizik elég sokat és csak a cicin alszik el!Van mikor csak cumizik és nem tudom mit tegyek!!Köszönöm a segítséged!
2013. jan. 3. 18:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Megint én:).

Az én lányom is cicin alszik el, itthon:). A bölcsiben semmi gond nem volt, beszélgettünk már róla előtte, hogy ott nem lesz cici, első ottalváskor "meglapogatta" a gondozó nénije mellkasát, "nincs cici" felkiáltással és lefeküdt az ágyába. Megbeszéltük a g. nénivel, hogy kicsit simogassa a hátát, meg is tette és nagyon szépen el is aludt. Az első pár napon pár percig kérte, hogy simogassa a hátát, de aztán szépen lerövidült az idő, pár hónapja már teljesen egyedül elalszik a bölcsiben:). Okos, rugalmas, alkalmazkodni tudó nagylányok már, megértik, hogy más helyen más "szabályok" vannak:)!

A még szopizó korabeli bölcsis ismerősöknél egy kivétellel nem volt semmi gond, kinél a simogatás, kinél az alvósállatka volt a bölcsiben a "pótlék". Az a kislány, akinek kicsit nehezebb volt, pár napig emlegette a szopit, de ő sem sírdogált miatta:).

Az én oldalamról: pár napig napi egyszer majd kétszer fejtem kicsit, hogy ne feszüljön a mellem, de aztán szépen visszavett a termelésből, és nem volt gond a telítődéssel.

Most szopik egyszer délután, mikor hazaérünk(de ha nem egyből haza jövünk, akkor a délutáni kimarad), meg este fürdés után, majd hajnalban ébredés, felkelés előtt.

Én kifejezetten örülök, hogy mások sápítozása ellenére sem hagytuk abba pont bölcsi kezdéskor a szopit, mert ahogy fent is írtam, a lányom tudja, hogy minek hol a helye és ideje:), másrészt nem baj az, ha megmarad a szoptatás pont ebben a betegeskedős időszakban, harmadrészt a nagy hajtásban jó lehet ez a kis plusz összebújás.

2013. jan. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!!
2013. jan. 4. 11:11
 5/5 anonim válasza:
állítólag citrommal kell bekenni a mellbimbót
2013. jan. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!