Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Félek, hogy elapad a tejem,...

Félek, hogy elapad a tejem, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

6 hetes a babám, nagy nyűglődések után vettem egy bimbóvédőt, és így tudom szoptatni a babám, mellé még fejek is géppel, mert az elején csak így sikerült táplálnom a kicsim, hogy lefejt anyatejet adtam neki. Mostanában délelőttönként valahogy nem eszi tele magát, pedig pont, hogy reggel kéne, hogy több legyen a tej. Aztán lefejek két mellből kb száz ml-t, mondván, hogy majd éjjel odaadom neki (ez eddig is így volt, csak egy mellből sikerült lefejni ennyit). Most meg olyan, mintha a baba éhes maradna, és két óránként, van hogy fél óránként felébred és enni kér. Gondoltam rá, hogy növekedési ugrás van, na de az több mint egy hétig tart? Iszom laktorherbet is az elejétől, napi két liter elosztva 24 órára. A melleim tök puhák, talán hajnalban telnek meg annyira, hogy azt mondjam, van benne tej, de szinte már semmit nem tudok pluszban lefejni szoptatás után.

És még egy, hogy nem tudok két mellből szoptatni, mert az egyik után már nem fogadja el a másikat. :( Mit tegyek?


2013. jan. 11. 19:35
 1/3 Christine.. válasza:
100%

Eloszor is, nyugodj meg,mert az idegeskedessel artasz a legtobbet. Az nem baj, h gyakran szeretne szopizni, nem biztos, h azt jelenti, h nem lakik jol, az is lehet, h a kozelsegedet szeretne erezni. Az en gyerkocom most mult 3. honapos es nalunk is ez volt (es nyugi, eleinte en is ezen aggodtam folyton). A tej mennyiseget a gyakori mellretetellel es fejessel tudod novelni (hiszen ez is a kereslet-kinalat elven alpszik,azaz minel tobbre van szukseg,annal tobb fog termelodni) es elengedhetetlen a sok folyadek 4 liter naponta (ne legyen hideg!!). A bimbovedot, amennyire tudod, ajanlom mellozni, mert a baba szopo szajmozgasa -masszirozas szeru- is serkenti a tejelvalasztast.

En a ket mellbol szoptatast nem eroltetem, eleinte mindig valtott mellbol szoptattam, epp azert, h jol kiuruljon es addig a masikban termelodik a tej (persze fel oran belul ugyanarra tettem vissza), most is csak ejjel szopik ket mellbol, mert mindketto nagyon megtelik es nem tudok aludni, ha nem sziv mindkettobol. Az is lehet, h azert nem ker a masikbol, mert egyszeruen nem ehes. Ha szepen gyarapszik es egeszseges, akkor szerintem kar eroltetni az evest, hisz pontosan tudjak ok, h mire van szukseguk! :) Masik: nekem a csecsemos noverek azt ajanlottak, h a lefejt tejet ne adjam oda a babanak, hanem fagyasszam, vagy adjam le, mert a baba konnyebben feladja a szopizast, egyebkent pedig kiszivja o maganak, ami neki kell, es nem utolso sorban cicibol sterilebb es pont jo homersekletu.

Remelem segitettem! Jo egeszseget kivanok Nektek!

2013. jan. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! A mellbimbóvédőt sajna nem tudom mellőzni, mert ilyen tök béna mellem van, hogy befele áll a mellbimbóm, és az istennek se áll ki, szóval kb lehetetlen máshogy szoptatnom a babám. :(

Tegnap amúgy kipróbáltam a horror-fejést (7-7-5-5-3-3-1-1) és úgy tele lett a mellem 3 óra alatt, hogy szoptatás után még kifejtem 150 ml-t a kettőből! :)


Köszönöm még egyszer a válaszod!

2013. jan. 12. 18:34
 3/3 xStefix ***** válasza:
100%

Annyi kiegészítés, hogy a tej nagy része szoptatás közben termelődik, nem köztes időben. Között is, persze, de amikor beáll a szükséges tejmennyiség, akkor már nem telik fel annyira, mint korábban, mert hatékonnyá válik a termelés.

Ezt csak azért, hogy tudd, nem akkor van több tej, ha kerekebb a cici, vagy több idő telik el a következő szopiig. Hanem akkor, ha gyakrabban ürül ki a cici!

2013. jan. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!