Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 4hónapos babám egy ideig...

4hónapos babám egy ideig szopizott majd egyszer csak állandó hiszti ha cici közelben van a gyerekorvos mondta felkel csipantani a nyelvféket mert le van nőve ez meg is történt de fiam továbbra sem akar! Volt valaki hasonló cipőben?

Figyelt kérdés
Védőnéni továbbra is nyaggat, hogy vissza kellene szoktatni! Kérdésem ez lehetséges?

#szoptatás?nyelvfék
2013. jan. 16. 12:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, lehetséges:).

MOst, hogy az egészségügyi probléma megoldódott, az a "feladat", hogy a lelki részén is túl jussatok:).

Mert egy darabig negatív élmény társult a kicsidnél a szopihoz, most újra meg kell "tanulnia", hogy szopizni jó dolog, nem fáj.

Ehhez legyetek sokat testközelben, sokat segít ha meztelenül érintkeztek, erre beindulnak a hormonok is és úra "rád cuppanhat":). Kínáld cicivel sokszor, de ne erőltesd. Kjnáld félálomban, akár alvás közben is, ilyenkor a legellenállóbb szopisztrájkoló babák is el szokták fogadni a mellet.

Ha a nehéz időszakban használtatok cumisüveget, akkor azt próbáld meg félretenni, és szopibarát módon(kispohárból, kanállal...) táplálni addig, amíg újra rá nem kap a melledre.

2013. jan. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Hát ha napi 6-8 alkalommal megpróbálod,de nem akarja, akkor szerintem fejjed, nehogy elapadjon a tejed.Esetleg nem kezdtél el dohányozni, vagy enni valamit ,amitől megváltozott a tej íze ?Ha 4 hónapos akkor lassan lehet már hozzátáplálni is, főleg ha szopizni nem akar, de ha nem fejed, nincs más lehetőség mint a tápszer.Azért kínáld neki hátha elfogadja !
2013. jan. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Időnként előfordulhat szopisztrájk. Sok-sok türelem kell hozzá, mindig kínálgatni a Babát és ahogy előttem is írták, fejni és pohárból itatni, vagy kanállal etetni. Esetleg még a Medela Calma-ját tudom ajánlani.
2013. jan. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem nem kezdtem el dohányozni!!!egyik napról a másikra ordított rajta de amúgy megeszi a lefejt tejcsit!
2013. jan. 16. 13:38
 5/5 xStefix ***** válasza:
100%

Üvegből adod a lefejt tejet? Mert akkor nagy eséllyel cumizavarról és ebből kialakult szopási sztrájkról van szó...

Igen, van visszaút, de sok kitartás kell hozzá, főleg a te oldaladról.

2013. jan. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!