Hogyan kell fejni?

Figyelt kérdés

Eddig sosem fejtem, de most szeretnék, hogy több tejcsi legyen.

Hogyan kell? Úgy értem szoptatás után fejek pl 40 ml-t, egy aventes pohárkába, de aztán nem fejek mondjuk csak délután. Az mehet ugyanabba? Vagy másikba kell? És mindig új edénybe öntsem? De annyi edénykém nincs, mivel helyettesíthetném?

Ha lefejek egy bizonyos mennyiséget, meddig állhat szobahúmérsékleten?


2013. jan. 18. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én minden szoptatás után fejtem még. Nagyon sok tejem volt. Az aventes spohárkákkal nem sokra mentem volna...Vettem kis dobozkákat, amit le lehetett fagyasztani. Ne állítsd szobahőmérsékleten ha lehet. Tedd be a lefejt tejet a hűtőbe. Aznapit még ráfejheted, majd vissza a hűtőbe. Nap végén pedig dobozba és be a fagyasztóba. Egyébként a legjobb tejszaporító, ha minél többet teszed mellere a babát.
2013. jan. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is gyűjtöttem az aventes pohárkába és azt fagyasztottam is.Kb 2szer fejtem egy nap azt uazon pohárkába és be a fagy-ba!

Már nem fejek. 5hónaposak leszünk,voltak tejmennyiségi ingadozásaim,azt több szopival oldottam meg,aztán nemrég meg rájöttem,hogy nem is a tejem fogy,hanem lusta megdolgozni érte,hamár lassabban jön...Így fekve szopinál eszik rendesen,de én már gyümiztetem is!

2013. jan. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2es vok,azt még elfelejtettem,hogy amíg gyűjtöttem hűtőben tároltam,nem szobahőmérsékleten!
2013. jan. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
és miért van az hogy ha fejek egyszer csak megindul szépen, ömlik, aztán már nem jön. de ha kézzel még megnyomom jön a tej. mellszívóval fejek. vagy akkor még utána is próbáljam? Vagy akko már nem is jön majd több? Meddig próbáljam?
2013. jan. 18. 11:02
 5/7 coffeez ***** válasza:
100%

[link]

Szia! Egy napig gyűjtögetheted, hűtőben tartsd 24 óráig felhasználható. Fejsz egy edénybe, beteszed a hűtőbe. Délután egy másikba és hozzáöntöd az előbbihez. Aztán azt elmosod, kifőzöd és kész :)

2013. jan. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 coffeez ***** válasza:
Inkább kézzel fejjél. Mert úgy van, ahogy mondod. Csak ezzel a technikával tudod az összes tejet kifejni. A gépek csak a mellbimbó körüli tejcsatornákból tud tejet kifejni. VAgy ha nagyon nincs kedved kézzel fejni, akkor mikor géppel már nem jön, akkor kicsit tedd le, masszírozd át a melled. A linkemen az is ott van a tejkilövellő reflex működésének elősegítése alcímen. Akkor a felsőbb tejcsatornákból a tej oda kerül, ahonnan már géppel is ki tudod fejni. Üdv
2013. jan. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
"A gépek csak a mellbimbó körüli tejcsatornákból tud tejet kifejni." -hát ezt nem értem...én első pillanattól kezdve fejek kézi mellszívóval, és pl reggelre, mikor már nagyon telítődik a mellem, érzem a csomókat közvetlen a mell alatt, vagy nagyon oldalt a karomnál, stb. és a fejés végére eltűnik minden csomóm!!! Türelemmel kell fejni, nem abbahagyni, amint nem jön, hanem még várni fejni, kis szünet, visszatérni rá, stb. Nekem mindent kiszív a (kézi)gép!
2013. jan. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!