Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak? Valószínűleg...

Mit csináljak? Valószínűleg eldugult az egyik cicimben a tejcsatorna. Van benne 2 nagy csomó ami fáj. Próbáltam maszírozni, fejni, de semmi, csak fáj. Mennyi idő alatt rendbehozni?

Figyelt kérdés
2009. szept. 2. 08:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Van rá egy tök jó krém: Garmastan!

Én szopizás előtt, ha volt csomóm, azzal jól bekentem, megmasszíroztam. Egy picit előre lefejtem, aztán kezdtünk el szopizni, de közben még én is segítettem neki egy kis masszírozgatással. A lényeg, hogy alkohollal jól törölgesd le a krémet, nehogy maradjon rajta egy pici.

Nálunk ez bejött, de szegénykémet ilyenkor mindíg (kb2-3 szor fordult elő) kicsapta a tej, mivel sűrűbb, erősebb volt a normálisnál! Kb. 2-3 nap alatt múlt el teljesen a csomóm.

Hideg vizes borogatást én úgy tudom nem szabad, mert ugyan elmúlik tőle a csomó, de a tej is elapadhat!

2009. szept. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A Garmastan a mellbimbón esetleg keletkező seb ápolására való, nem attól múlt el a csomód :-))


A gyerek tudja a legjobban eltüntetni a csomót, ugyanis ő simán ki tudja szívni (ha akarja). Ha eléggé éhes és ha eléggé sokáig hagyod enni, akkor ki fogja szívni onnan is a tejet. Masszírozással segítheted a dolgát. Akár kaja közben is masszírozd.


Azzal is segíthetsz, ha olyan pózban eteted, hogy az alsó ajka legyen a csomó irányában, mert olyan a technikájuk, hogy az arrafelé lévő csatornákat ürítik ki először. Nem írtad, merre van a csomó, de biztos ki tudsz találni egy jó pózt!

2009. szept. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia, tudom hogy nagyon fáj de muszáj kimaszírozni mert csak rosszabb lesz.. nekem múlt héten lett egy csomó, egész nap masszíroztam, abból szoptattam sűrűbben, a baba szívta ki végül(nagy megkönnyebbülésemre) szóval masszírozd amikor csak tudod (akár meleg víz alatt)+ szopizás remélhetőleg hamar kimegy

Üdv: 3 hós baba anyukája

2009. szept. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Amíg a babád szívja, te nyomd, simogasd lefelé a csomót.

Ha nem megy, akkor még szopi után a mellszívóval is nekiállhatsz, vagy este a párod masszírozza.

Én ez utóbbit azért szerettem, mert magamnak nem nyomom annyira, mert fáj, ő viszont nem érzi és hajlamos megnyomni jobban.

(nővérek így csinálták anno a kórházban az anyukáknak, ha "dugulás" volt)

2009. szept. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer volt egy csomóm, a bimbómon láttam is melyik csatorna volt eldugulva, mert az egyik kivezetőnyílás már gombostűfejnyi volt és fehér. Akkor beleültem egy kád forró vízbe, a kivezető nyílást picit megpiszkáltam, dörzsöltem (sterilen!!) aztán fejtem a csomóból masszírozással, amennyit csak tudtam. Reggelre teljesen elmúlt.
2009. szept. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

ŰBevált, hogy a babát olyan pózban tettem a cicire, hogy az alsó ajka legyen a csomó felöl, első próbálkozásra kijött az a csomó, aztán minden újabb szopinál azzal a cicivel kezdtem, hogy hagy dolgozzon rajta a kisfiam. Este zuhanynál alaposan kifejtem. Érdekes, hogy kézzel jobban ki tudtam fejni, mnt a kézi pumpával. Nem is gondoltam volna.

Szülés után jóó darabig több pózban szoptattam, aztán szépen elmaradt a változatosság és maradt a hagyományos, nem is tudom miért. Azt hiszem újra visszaszokom a változatos pózokra.


Köszi a válaszokat,

10 hetes kisfiú anyukája

2009. szept. 4. 14:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is nagyon sokat szenvedtem tejcsatorna elzáródással. Aztán rájöttem, hogy nem jó a szoptatási pozícióm. A bal cicimbe állandóan csomó volt, sárga pötty is volt rajta. Amikor kipukkant ez a pötty, akkor védőnőm tanácsára, mindíg borvizzel törölgettem. Ez tök jól helyre is rakta. Fertőtlenítette úgymond. Most már, ha a jobb ciciből etetek - én mindíg fekfe szopiztatok - akkor a bal cicimet szintén a jobb oldalról adom Neki oda. Kicsit kényelmetlen ez a póz, de azóta semmi bajom nincsen. Szóval, ha fekve szopiztatsz, próbáld meg. Megéri.

Öt hónapos kisfiú anyukájat (első babás)

2009. szept. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mordizomadta válasza:
100%
Hello. A tejcsatorna- dugulás igen megkeserítheti a kis család életét. Nálunk minden hónapban 2- 3szor előadódott a gond- feleségem mindent megpróbált a hidegvizes/ jeges borogatástól a meleg zuhany alatti mellpumpázásig (vegkimerülésig, sírva csinálta sokszor). Nálunk az utóbbi vált be addig az alkalomig, amíg már az sem segített és a mell már pattanásig feszült. Mondanom sem kell mennyire meg voltunk rémülve: a gyerek ordított éhségében, mi pedig végső kétségbeesésünkben a sebészetre készültünk. Ekkor jutott eszembe az, hogy én próbálkozzam a mell leszívásával. SIKERÜLT, a tejcsatorna- dugulás pedig azóta sem jelentkezett (3 hónapja). Olyan hozzaszólást is olvastam már, hogy a szülés után a férj undorodva fordul el a felesége mellétől és a hányinger környékezi valahányszor a gyerekét szopni látja. Ebből is latni mekkora az Isten állatkertje és mennyire alacsony a kerítés! Ha egy anyán is segítek a hozzaszólásommal (feltéve ha normális a férje), akkor már nem töltöttem hiábavalóan az időm a regisztrálással... Egy 6 hónapos kisfiú apukája.
2011. febr. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!