Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5 hetes a babám. Késő délutánt...

5 hetes a babám. Késő délutántól 2 órát se bír ki az szopik között. Délelőtt 3-4 órát kibír, éjszaka 4-5-6 órát. Ma evett 2-kor 70 ml-t,6-kor 100 ml-t,7-kor 70 ml-t. Bealudt, de 10-15 perc múlva sírdogál, csak ölbe van el. Mit tegyek? Ja, szoptatom.

Figyelt kérdés
2009. szept. 2. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát ő még picike baba....:) ez teljesen természetes! Lehet hogy később se fogja tartani a 2-3 , majd 3-4 órás etetési időket. Anyatejcsiből nem lehet "túletetni" :)

2009. szept. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nálunk ugyanez a szitu 4 hetes gyerekkel, védőnő szerint túl sokat eszik az enyém. Fél 2kor, evett 90-et, fél 5kor 90et, 7kor 70et... szerintem ez nem sok... Szóval védőnő szerint fáj a hasa is, mert a félig emésztett tejcire szopizik friss tejet ha nem telik el 3 óra 2 szopi közben, mert különböző enzimek kellenek a különböző tejcik megemésztéséhez. A gond csak az, hogy nálunk is üvöltés van 2 óra eltelte után és nincs szívem sírni hagyni:S
2009. szept. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok: még annyit hogy szerintem az hülyeség amit a védőnő mondott, mert kevesebb tejcit tuti gyorsabban emészt meg a mini, nemde?
2009. szept. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Du-tól nem gond a "lánc szopizás". Begyüjti magának éjjelre a zsírossabb kora esti,esti tejet. Ugyanis a tej "összetétele" más reggel,más délelőtt,megint más du. ill. este.

Egyébként ha szoptatod amikor kér azt nevezik igény szerinti szoptatásnak. Hallgass a szívedre! Ne az órát és a mérleget kuksold,hanem a kisbabádat figyeld :)

Különben 6 hetes kor körül hajlamosak többet enni!

Ne aggódj minden rendben lesz!!!

3 gyermekes "Mamaka" :D

2009. szept. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is így volt, mint ahogyan a Te babádnál! Az én kisfiam már 11 hetes és a késő délutáni, esti órákban 1,5-2 óránként szopizik. Annyit változott csak, hogy az éjszakát átaludja 22h-6h-ig.

2009. szept. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
teljesen normális. még pici a pocija. majd alakul.
2009. szept. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ma is ugyanez volt a helyzet, most két ciciből evett, 80+50-et, de most a hasa miatt sírdogál.
2009. szept. 3. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!