Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A lefejt tejet meddig lehet...

A lefejt tejet meddig lehet mélyhűtőben tárolni? Mikor használom fel ha folyamatosan van tejem?

Figyelt kérdés
31 hetes vagyok és mindenhol azt olvasom hogy lefejik és irány a hűtő.De mikor veszik ki?Ha valaki pl.1 évig tud szoptatni és van elég teje csak gyűjti a hűtőben addig?Bocs lehet hogy hülyeséget kérdezek!?
2008. jún. 3. 21:56
 1/3 anonim válasza:
A hűtöbe 1 napig tárolhatod.Fagyasztóba 6 hónapig.Le is adhato sokat adnak érte az anyatej gyűjtő állomáson.De én a helyedbe nem adnám le mivel elég gond egy gyerkőc nevelése nagyon nagy utána járás vizsgálatok stb.Tedd a fagyasztóba 3 hónapos kortól ugyis próbálkozolneki adni egy kis pépes ételt én azzal turmixoltam neki.Külömben is most van tejed,de egy idegeskedés,valami rossz hir(nem kivánom),és el is apadhat.Nekem begöbösödött a mellem három éjszaka csak bőgtem fáj nem akart jönni a tej.monták hogy nyugodjak meg mert tejesen elfog apadni.
2008. jún. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia. Én is úgy tudom, hogy 6 hónapig lehet mélyhűtőben tárolni, ezért kell ráírni a tárolóedényre, hogy mikor fejted le. Mondjuk én nem mertem 6 hónapig benne hagyni, mx. 3 hónap után felhaszáltam, pl. ha valami fontos dolgom akadt, és nem vihettem magammal, akkor apa azt adta neki pohárból, de leginkább a hozzátáplálásnál a főzelékeket sürítettem vele. Anyatejgyűjtő állomás sajnos nem mindenhol van, nálunk sincs, így én sem tudtam leadni.
2008. jún. 4. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is a 6 hónapról hallottam, de ha gyorsfagyasztással lett lefagyasztva, akkor szerintem akár tovább is eláll. Tedd el a maradt tejcsit nyugodtan, majd a főzelekékeket próbáld meg vele sűríteni, és majd meglátod, hogy fogadja el. Sok bébi már nem eszi meg úgy :S
2008. jún. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!