Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » "Van elég tejed? , Szopik...

"Van elég tejed? , Szopik rendesen"? Ti mit válaszoltok, az ilyen kérdésekre, ha idegenek kérdezik?

Figyelt kérdés

Még csak kismama vagyok, de már most sokat hallom, ismerősöktől, hogy csak úgy odamegy hozzájuk valaki pl. a boltban és megkérdezi, hogy van-e teje, illetve, hogy tud-e szoptatni.... :D


Ti az ilyen kérdésekre mit válaszoltok, ha ezt egy tök idegen teszi fel?


Sajnos én nem vagyok az a csendes, nyugodt típus.. :D

Szóval félek, ha nem lesz valami előre betáplált, diplomatikus válaszom, akkor a Szopik-e még kérdésre azt felelném, hogy és maga?


Segítsetek!! :D

Nektek mi a véleményetek erről?



2013. febr. 10. 10:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
En mindig csak igennel vagy nemmel válaszoltam es témát váltottam.
2013. febr. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is utálom. Ez annyira intim téma. Általában nagyon csúnyán nézek, és csak elmormogom az igent hogy érezze, hogy nem akarok ilyenekről vadidegenekkel beszélgetni.
2013. febr. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én csak azt nem értem, hogy hogy jut eszébe ilyet kérdezni? Miért fontos ez egy tök idegennek?
2013. febr. 10. 10:31
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Hát nekem kezdettől fogva kellett pótolni kis tápszert a tejcsihez, nyilván ennek taglalásába még a kevésbé idegen embereknél sem mentem bele. Semmi közük hozz, úgyhogy én csak annyit mondtam:

"persze, megy a szopi rendesen :)"


Így mindenki megnyugszik, megtudtak valamit, nem sajnálkoznak, ha esetleg nem megy jól...


Persze ha nem szopizott volna, akkor azt megmondtam volna, hogy nem ,tápszeres sajna...és témát váltottam volna...

2013. febr. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
2.vagyok. Én se értem, de ez ugyanaz a kategória, mikor terhesség alatt olyanokat kérdeztek, hogy akartátok-e? meg hogy sikerült? na erre a kérdésre én csípőből válaszoltam hogy fejen állva. Valami vicceset erre is ki kéne találni ami elveszi a kedvüket a kérdezősködéstől.
2013. febr. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Idegennel nem állok szóba.

A család úgyis tudja,hogy igen v. nem,barátok is,ismerősök,ha kérdezik,csak annyi h. igen vagy nem!És pont.Továbblépek a kérdésen.

2013. febr. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért mert azt hiszik hogy ez a legfontosabb kérdés egy baba esetében hogy van e mit egyen és mivel az anyatejet tartják elsőrendűnek ezért ezt kérdezik. van aki csak annyit kérdez hogy és szoptatsz? Válaszoltam mindhárom gyerekmnél hogy igen és kész. Ennyi.

Ha nem szoptat vki akkor nem tudom mi van, mert olyankor szokott jönni a sajnálkozás hogy jaaj de kár stb... na azt nem tudom hogyan lehet lereagálni okosan, mert kinek mi köze hozzá miért nem tud szoptatni vki mondjuk...semmi.

2013. febr. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Igen, az meg ugye a másik, ha az ember nem tud szoptatni...

Na mindegy, csak azért zavar ez, mert tényleg annyira intim, mintha azt kérdeznék tőlem az utcán, hogy borotválom-e odalent???

2013. febr. 10. 11:08
 9/15 frászkarikaborsó ***** válasza:
100%
megmondom az igazat őszintén, engem nem zavar ez a téma és ha valakit érdekel, akkor válaszolok neki.
2013. febr. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
7 es vagyok egyébként lehet hogy már annyira te se fogod olyannak tekinteni mint amit írtál hogy borotválod e odalent( :DD) mert valahogy megváltoznak a dolgok nem tudom miért, én is iszonyú szégyellős voltam minden téren de amikortól megszülettek a babáim már vhogy az lett a legeslegfontosabb hogy NEKIK jó legyen és ha nekik az kell hogy szoptassam őket a mellemből (mint sok millió más anya) akkor azt teszem és nem tartom cikinek. Nem szoktam nyílt színen szoptatni de azért nem esek kétségbe ha mondjuk úgy járok mint múltkor nagyban szoptatok és bejött 2 apuka a pelenkázós részbe átpelenkázni a gyereküket ezért nem hagytam abba a szoptatást holott idegen felnőtt férfiak...ez korábban elképzelhetetlen lett volna számomra...
2013. febr. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!