Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » "Van elég tejed? , Szopik...

"Van elég tejed? , Szopik rendesen"? Ti mit válaszoltok, az ilyen kérdésekre, ha idegenek kérdezik?

Figyelt kérdés

Még csak kismama vagyok, de már most sokat hallom, ismerősöktől, hogy csak úgy odamegy hozzájuk valaki pl. a boltban és megkérdezi, hogy van-e teje, illetve, hogy tud-e szoptatni.... :D


Ti az ilyen kérdésekre mit válaszoltok, ha ezt egy tök idegen teszi fel?


Sajnos én nem vagyok az a csendes, nyugodt típus.. :D

Szóval félek, ha nem lesz valami előre betáplált, diplomatikus válaszom, akkor a Szopik-e még kérdésre azt felelném, hogy és maga?


Segítsetek!! :D

Nektek mi a véleményetek erről?



2013. febr. 10. 10:17
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Igen lehet, hogy meg fog változni a gondolkozásom addigra és ebből kifolyólag természetesebb lesz ha ilyesmit kérdeznek :D
2013. febr. 10. 11:25
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan másképp fogod gondolni, főleg majd a második gyereknél :) Én annyival rugalmasabb lettem, hogy még magamon is csodálkozom néha, főleg szoptatás tekintetében.

Én nem szoktam kihangsúlyozni, hogy szopik, én majd' mindig az eszik szót használom, aztán döntse el mindenki. Igen, eszik rendesen. Családon belül tudják, hogy mit, másnak nem részletezem.

2013. febr. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vagyok "az a csendes, nyugodt típus". Ráadásul a környéken nincsenek fiatalok, az idősebb nénik mindig kérdezik, hogy tényleg elég tejem van-e, mert nekik nem volt elég. Ráadásul nekem rengeteg tejem van, napi 1 liter megy rászoruló babáknak. Mikor ezt elmondtam, akkor úgy néztek rám, mint egy földönkívülire. 6 hónaposan kérdezgették, hogy jéééé, még tényleg van tejem, de már nem tudok másnak adni ugye? Én meg helyeslek, hogy nem ,már annyit nem. (egy frászt nem, egy éves a lányom és a napi 1 liter még mindig megy a gyűjtőbe az ő adagja mellett) De, ha a nénik ettől jobban érzik magukat, ezen ne múljon.
2013. febr. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Bocs, de felnőtt emberek vagyunk (bár a kérdezők is), ha olyan kérdést tesz fel valaki, amire nem akarunk válaszolni, miért kellene? Én számtalanszor megmondtam már idegennek, hogy magánügy. Ha sétáláskor más anyukával beszélgetünk, akkor természetesek ezek a kérdések. Szerencsére én szoptatok, 7 hónapos múlt és nem akar mást a cicin kívül (csak kóstolgat). Még azt is meg fogják 1000x kérdezni, hogy átalussza- az éjszakát...ehhez sincs semmi közük. A fiam velünk alszik, anyósomék kiakadtak, helyre tettem, felnőttek vagyunk. Ő találta ki, hogy tápszerezzem, mert ekcémás....no komment, mindig is lesznek kíváncsi, tapintatlan emberek, le kell őket szerelni.
2013. febr. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sincs hozza senkinek semmi koze. Bar ez szerintem sem annyira rettenetesn indiszkrét kérdés, foleg, hogy én barhol siman szoptatok (inkabb, minthogy uvoltson a baba az éhségtol) Egyébként (kicsit offolok) érdekes, hogy egy olyan orszagban, ahol ennyire nyomjak a szoptatast és gyakorlatilag mindenhol éreztetik veled, hogy bun, ha tapszert adsz a gyereknek (a nagyobbik fiamnal 3 honap utan elapadt a tejem és bizony at kellett vészelnem az anyatejfasisztak tamadasait :)), még mindig kinéznek, ha nyilvanosan szoptatsz, akkoris, ha a melledbol kozben semmi nem latszik. No mindegy.

A masik dolog: Esetleg ugy érzed, hogy a terhességed alatt tul sok illetéktelen személytol kapsz kéretlen tanacsokat? Nos szoktasd magad a gondolathoz, hogy a kisgyermekes anyuka végképp mindenki prédaja... Egy baratnom panaszkodott annak idején, hogy a parkban, ahova sétalni jart, tanacsokkal zaklattak az unatkozo emberek, foleg nénik. Sokszor bicskanyitogato hangnemben. Egyszer besokallt, és kozolte egy holggyel, aki abban az oraban a negyedik vadidegen ember volt, aki megfogdosta a babakocsiban a gyereket kozben pedig rapiritott az anyukara mert szerinte a gyerek nem volt rendesen betakarva; szoval erre a baratnom azt mondta, hogy ha nem megy onnan, meg fogja harapni. Hozzateszem, hogy egy rendkivul szelid, nyugodt lanyrol van szo, csak aznap nem volt ehhez turelme mar. :)

De ez orszag-specifikus is: én Magyarorszagon kivul 3 kulonbozo orszagban éltem , ebbol kettoben szultem is, és nem mindenhol a kultura része, hogy vadidegenek életében kotorasszunk. (Ami nem azt jelenti, hogy csak a magyarok ilyenek :))

2013. márc. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!