Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen sűrűn szoptattok?...

Milyen sűrűn szoptattok? Tapasztalatokat tudtok irni? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

2,5 hetes a babám, és nlha nagyon nemt udom milyen sűrűn szoptassam. Mindenki mást mond. Tapasztalatok érdekelnének. Keltsem 3-4 óránként vagy ne? délelőtt alszik, délután néha a 2 órát is alig birjuk ki cici nélkül. Jó ez igy? Este nyűgős, úgy érzem nem elég neki a tejem. Elalszik aztán felriad. Aztán éjfél körül elalszik és alszik 5-6 órát. Légyszi irjatok tapasztalatokat, mert nagyon nem tudom mit csináljak. A tejem talán elég alapvetően csak az egyik cicimben kevesebb van. De a másik még birja:)

Köszi a segitséget!


2009. szept. 6. 09:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindig igény szerint szoptattam, mert néha nem is az éhség miatt kérik, hanem megnyugtatja őket. (Igaz az anya számára fárasztó lehet). És ezzel serkenthető a tejtermelés. Este nem biztos, hogy az éhség miatt nyűgös, az én fiam 18-19 óra körül mindig nyöszörgősebb volt.
2009. szept. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is igény szerint szopiztattam,így nyugott volt mindig,éjjel is.Azt mondta a védőnőm,hogy az anyatej amit nem lehet túladagolni,és könnyen is megemésztik a babák,így nálam ha szomjas volt,akkor is anyatejet kapott.Soha ne keltsd fel azért,hogy egyen,ne aggódj,fel fog kellni ha éhes.Ha nem elég neki a tejed estérre,adj neki kicsi tápszert szopizás után,ha elfogadja,akkor tudod,hogy ki kell egészítened,de ha nappal vannak nagyobb szopi szünetek,fejhetsz neki estérre és akkor azt add neki oda szopi után.
2009. szept. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igény szerint szoptasd. Délután ált. gyakrabban kell, mert készülnek az éjszakára a babák is. Ne keltsd fel enni, tudja ő azt hogy mikor éhes. Este minden baba nyűgösebb. Elfáradnak a sok információtól ami érte őket. Ezt a kérdést én tettem fel 1 hónapja mert teljesen tanácstalan voltam. Babám képes volt 8-tól 10-ig este sírni. Azt hittem kevés a tej. Kiderült hogy olyan fáradt, hogy nem bír már szopcsizni, türelmetlen. Azóta este 8-ra ágyban van, van hogy már fél 8-kor alszik. Szépen alszik hajnal 1-ig 2-ig, és akkor eszik ismét. Sokszor az utólsó evés napközben 6-kor van, lefekvés előtt se kér. Ja és azóta se kell tápszer, szépen fejlődik. Sok sikert és türelmet a babóhoz!

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..

2009. szept. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

De nálunk nem alszik el. Már két napja nap közben sem nagyon alszik. Nem tudom mi lehet a baj. Hogy altatod? Mikor fürdeted? evés után mennyivel? Köszi a segitséget!

2009. szept. 6. 11:26
 5/9 anonim ***** válasza:

Én esti etetés előtt fürdettem,és utána volt a szopi amibe jól bele is aludt.

Nekem is bőven ébredt még ezután éjjel is 3 óránként, egészen féléves koráig. 2,5 hetes anyatejes baba az teljesen jó ha éjféltől 5-6 ig alszik!!!

A legtöbb baba éjjel is tartja a 3 órás ritmust kb.mert az anyatej nagyon hamar megemésztődik.

Az én fiam is estére tiszta nyügi volt mindig, nem segített a szoptatás rajta olyankor..

Én azt vettem észre h eleinte egyszerüen annyira érzékeny egyes babák idegrendszere a külvilágra hogy mig az meg nem érik nekik addig sajnos vannak ilyen látszólag ok nélküli sírásos időszakok.

Én sem kelteném fel enni az tuti! De be is áll ez neki, hogy mikor éhesebb, mikor kér többet.

2009. szept. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utólsó vagyok. Nekünk is kb. 3 hetes volt mikor jöttek a gondok. Előtte spontán elaludt ott ahol volt. Mert napközben velem volt mindig a nappaliban. Aztán elkezdte érzékelni a világot maga körül és nem tudott többet elaludni már úgy hogy tv-zek, vagy beszélgetünk körülötte. Beszereztem Suttogó titkai c. könyvet és én aszerint csinálom. Mikor felkel utána szopcsizás kb. 20 perc, de van h 40 mert közbe kakál v. elalszik néha.. Utána mindig megpróbálom h kér-e még. Aztán pelenkázás. Utána kiviszem a nappaliba, ott elnézelődik, vagy beszélek hozzá, verset mondok v zenét hallgatunk (kb 40 perc). kb. 1 órával a felébredés után pedig beviszem a szobájába a saját kiságyába aludni. Délelőtt nagyon szépen el is alszik. Délután már sokszor nehezebb, cumit kap, megsimogatom a pociját és elmodom h szeretjük és itt vagyunk, ő csak aludjon nyugodtan. Ilyenkr, meg az esti elalvásnál is többször is be kell mennem mert hallom h nyöszörög, megsimogatom újra, odadadom a cumit ilyenek. De csak akkor veszem fel ha sír. Akkor is csak addig míg meg nem nyugszik és rögtön leteszem. Már nem is sír csak az elején mikor ezt bevezettük. Előtte megszokta ugye hogy 2 órát sírnia " kell" este, hogy elaludjon. Mostmár szépen elaltatja magát. Napközben 5-15 perc alatt, este volt már 1x h másfél órába telt, de nem sírt! Altatta magát, vagy 20x bementem megsimogatni, cumit odaadni. Ált. este is fél órán belül elalszik. Napközben 3/4 órát max 1 órákat alszik, úgyhogy 2,5 óránként eszünk. (Ez már most túl sűrű, mert 10 hetes, próbálom kintebb tolni mostmár. Nehéz, mert olyan szépen beálltunk erre.)1/4 8 körül fürdünk, mert addigra már nagyon nyűgös. Néha még hamarabb. Fürdés után ált. még megpróbálom etetni, de nem eröltetem. Mostmár sokszor eszik is és elalszik rajta. Ilyenkor a legkönnyebb, mert fel se kel arra hogy beteszem a kiságyba :)
2009. szept. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Még annyit hogy a fürdésnél is az a lényeg h a kb. 1 max. 1,5 órás ébrenlét amit nyűgösködés nélkül bír abba beleessen a fürdetés ideje. Ne legyen túl fáradt, ezt akartam ezzel mondani. Mert minél fáradtabb annál nehezebben alszik el.
2009. szept. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is fürdetés után szopiztattam,ilyenkor már tudta mi következik,volt egy nagy párnám,amit a férjemmel "varázspárnának" neveztünk,mert ha abba beletettük,egyből elaludt.A rendszer nagyon fontos a babának.Én másfél éves koráig 2-3x szopiztattam éjjel is.Próbáld fürdetés és szopi után elringatni,vagy valami halk lassú zenét betenni neki,biztos álomba nyomja.Ha éjjel felkel,szopiztasd meg,és tedd vissza aludni,ha nem alszik el azonnal,nem baj,de ha ébren van nem kell oda menni hozzá,jelezni fogja,ha valami baja van,mert akkor meg megszokja,hogy éjjel is foglalkoznak vele,és akkor is igényelni fogja,hogy babusgasd.Amúgy meg minden gyerek más,nekem például nem jöttek be a fiamnál azok a dolgok,amik a sogornőmnek bejöttek.Ne aggódj,még pár hét,és beállnak a nappalok,és éjszakák nálatok is.Jó babázást.
2009. szept. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem kell idegeskedni, mert az csak árt. :) Saját tapasztalatból mondom, hogy IGÉNY SZERINT SZOPTASS! Nekekm is mindenki mást mondott, az orvos meg a védőnő veszekedett velem a 3-4 órás etetések miatt. Amikor megpróbáltam átállni rá, kishíjján elapadta tejem! Nem kell felkelteni a babát, ő tudja mikor éhes, jelezni fog. :) Nálunk is délelött nyugisabb, délután estefele, nyűgösebb, sűrűbben kér enni.

Este amúgy lehet lánc szopizást csinálni, hogy feltankoljon éjszakára. :)

Ne hallgass, csak az ösztöneidre, akkor adj ennia picinek, amikor kéri. :) Nem árthastz neki. :)

3 hós baba anyuja

2009. szept. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!