Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt mivel védekezz...

Szoptatás alatt mivel védekezzünk ha nem szeretnék gyógyszert szedni a gumit pedig a férjem nem szereti?

Figyelt kérdés
2009. szept. 11. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem sok minden maradt. Spirál?? Pesszárium??
2009. szept. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Pharmatex spermicid termékek, mi a kúpot választottuk.
2009. szept. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem az orvos a Mirena fogamzásgátló módszert ajánlotta. Úgy, hogy még szoptatok. Ha utánaolvasol a neten akkor többet tudsz meg róla.5 évig jó, 45.000.- körül van az ára.Ezt egyszer fizeted ki, és 5 évig nem kell gyógyszerre költeni, figyelni, hogy bevetted e vagy sem.Kiszámoltam olcsóbbra jön ki, mintha 5 éven keresztül havonta gyógyszerre költenél. Kevesebb hormontterhelés éri a szervezetet, mintha gyógyszert szednél.

2009. szept. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Természetes családtervezés! Szoptatás alatt érdemes tanácsadóhoz is fordulni, de alapból is ez a legbiztonságosabb módszer.

[link]

2009. szept. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xStefix ***** válasza:
Na mi is épp így vagyunk.. Én anno szedtem tablettát, aztán egy belgyógyászati műtét után tartósan tótágast álltak a májfunkciós értékeim, ami miatt megtiltották. Az én férjem se szereti az óvszert és láthatóan "hátráltatja" is. Mivel még jó ideig szoptatni fogok, ezért én sem szeretnék semmiféle hormontartalmú vackot, akármennyire is megbízhatónak mondják (ami nincs, az nem árthat-alapon). A pesszárium csak spermicid krémmel együtt hatékony, amire viszont én allergiás vagyok. A spirált pedig túl invazívnak gondolom és szeretnénk még kistesót is. Úgyhogy nálunk maradt a természetes családtervezés (bár a szoptatás miatt nem érzem az ovulációs görcsöt, csak a folyásból látom a termékeny időszakot) és a megszakítás ötvözete. Utóbbit szerencsére a férjem kiválóan alkalmazza, bár hosszú időn át azért ez sem annyira kielégítő megoldás. Pláne, hogy a kislányunk is ilyen védekezés mellett fogant. :) (Igaz, hogy akkor korai peteérésem volt, tehát nem számoltam el magam és a férjem se késett el.)
2009. szept. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A természetes családtervezés nem 100% az orgazmus kiválthat spontán ovulációt. Esetleg a nőgyógyászod, nem tud ajánlani valamit? Nekik nagyobb rálátásuk van a védekezési lehetőségekre.
2009. szept. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!