Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehetséges, hogy elfogy a tejem?

Lehetséges, hogy elfogy a tejem?

Figyelt kérdés

Babám két hetes, eddig minden rendben volt,de tegnap óta alig bírom kicsikarni magamból az adagját.

Első lányomat 16 hónapos koráig szoptattam. Iszom a kecskerutafű teát. Fejegetek is, de egy-két cseppen kívül nem jön semmi.

Mit tegyek?


2013. márc. 3. 08:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Igyál rengeteget,napi 4 litert,fejd amikor csak tudod,rakd mellre sűrűn.Alkoholmentes sört is kipróbálhatod.
2013. márc. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudom csak mondani, mint az előző hozzászóló. Sok- sok folyadék, gyakori mellre tétel és ne idegeskedj a dolgon- az csökkenti a tejet
2013. márc. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szopik a kicsi, vagy csak fejsz?
2013. márc. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Iszok sokat, viszont gyakran nem tudom mellre tenni, mert alszik és ő álmában nem eszik. Nagyon alvós baba. Ha fent van, megetetem.

Jelenleg csak szopiztatok, pár napja már nem fejek, mert nem jön belőle semmi már szopi után.

2013. márc. 3. 09:13
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor nyugodj meg, én az első 3 hét után SOHA nem tudtam fejni, pedig próbáltam - de max annyi jött, hogy összemaszatolja az edényt:) A lányom 6 hós koráig így is anyatejes volt kizárólag.

Mindig tedd mellre amikor ébren van, nem lesz ott baj. Lényeg, hogy gyarapodjon, legyen elég pisis pelusa, és kiegyensúlyozott baba. Ha ezek megvannak akkor elég a tej!

2013. márc. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 frászkarikaborsó ***** válasza:

Nem jelent gondot ha nem tudsz fejni. Sőt, azt jelenti hogy minden rendben van, és beállt a kereslet-kínálat. A szervezetednek nem kell többet termelnie mint amennyit ő megeszik, és ez így van rendben. Azt nézd, hogy van-e elég pisis pelenkája, nem marad-e éhes, nem kezd-e fogyni.. ha ezekkel rendben van minden akkor ne pánikolj, van tejed :)

Ha meg valami gond van akkor azt a baba jelezni fogja azzal hogy éhes és ha gyakrabban teszed mellre, több lesz a tejed és utána beáll megint ilyenre hogy nem termelsz már többet. 3 hetesen szokott lenni egy növekedési ugrás ami erről szól, ne ijedj majd meg, szoptasd gyakrabban egy pár napig, és akkor beáll megint. Csak azért mondom mert nagyon sokan itt szokták elrontani hogy bejön a növekedési ugrás, a baba látványosan éhes lesz, és egyből nyúlnak a tápszerhez. Amit meg ugye tápszerben kap meg, azt sem belőled eszi ki, és annyival kevesebb fog termelődni.

2013. márc. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszokat!

Tegnap este mértem és kórházból való kijövetel óta eltelt 12 nap és hízott 480 gr-ot.

2013. márc. 4. 07:35
 8/8 anonim ***** válasza:
NA látod, gyönyörűen fejlődik, teljesen elég a tejed :) Sok boldogságot nektek:)
2013. márc. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!