Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak? 3 hónapos...

Mit csináljak? 3 hónapos kisfiam lusta szopzni.

Figyelt kérdés

Csak addig eszik rendesen, amíg könnyen jön a tejci. Amikor már erőlködni kéne, erősebben dolgozni a hátsó tejért, nem hajlandó rá, semmiesetre sem! :( Bármit teszek nem tudom rábírni, hogy folytassa a szopizást. Akármennyire is éhes, nem szíja erősebben.

Mit tudok csinálni? Mert így folyton éhes marad és üvegből kell a lefejt tejet vagy tápszert adnom neki. Félek el fog apadni a tejem, amúgy sincs túl sok.


2009. szept. 13. 06:17
 1/4 anonim ***** válasza:

szia! Képzeld,ugyanez volt a bajunk,DE!!

5.napja már nem kell adnom tápszert,elkezdett szopizni,amitől beindult a tejtermelésem még jobban!!!

Ja,mi 14 hetesek vagyunk.:))

Már a kórházban is szenvedtek velünk,mert nem volt hajlandó elkezdeni szopizni a kisasszony!!TZöbb,mint negyed óra múlva kezdte csak el,addig csak rángatta a kis fejét,meg hisztizett.és ahogy te is írod,vmeddig szopizott,aztáén megunta.Elkezdtünk cumiztatni,amitől féltem,hogy teljesen abbahagyja a szopizást(mivel könnyen jön a cumiból,ugye),és most beindult a szopizás!!Ráadásul annyira kövér lett szegénykém,hogy már kezdtem aggódni.'3 hónaposan 7.37 volt(66 cm)!!Amióta csak szopik,lement a nagy hasa,nincs felfújódva!Még nem találtam ki mitől,de az egyik variáció az,hogy ujra szeretgetjük egymást apával:)),a másik,hogy elkezdtem intenzívebben mozogni,nem eszek össze-vissza,sok gyümi,víz,no szénhidrát.. a harmjadik,hogy megerősödött a szopikája,vagy rájött arra,hogy jobb a cicizés..tényleg nem tudom,holnap beszélek a védőnőmmel:))megkézdezem.Lényeg,hogy mindig tedd cicire!

A lényeg,hogy van tejed,tehát,ha elkezd szopizni,több lesz,hidd el!!Ne add fel,úgy látszik,későn érő típus:)),én mindig szopizással kezdtem az etetést,cumizás után fejtem.De a fejéstől,nem indul be a termelődés,csak a szopizástól:(

Először csak reggel volt elég a tejem,aztán másnaptól már volt mindig!

2009. szept. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 xStefix ***** válasza:

Honnan gondolod, hogy nem szopizza ki a hátsótejet? Nem gyarapszik eléggé?

Szoptass váltott mellből, pl. így: bal (előtej), jobb (előtej) és megint a bal (hátsótej). Egy-egy oldalon addig várj, amíg a leadó-reflex után valamennyivel látod, hogy kezd lassulni az aktív szopási ritmus, ekkor cserélj (tehát ne hagyd addig egy oldalon, amíg érzésed szerint kiürül a mell, pláne, hogy ő se várja ezt meg). Tapasztalatom szerint az egyik oldali leadó-reflex mintegy "előhívja" a másik oldalit is, a következőből már sokkal hamarabb megindul a tej. Legközelebb ugyanígy: jobb-bal-jobb. Talán így jobban ki tudja üríteni a mellet.

2009. szept. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Bizakodom. De tényleg annyira lusti, hogy az hihetetlen...nagyon lassan, komótosan szopiziki, és amikor már nem jön olyan könnyen, akkor eltolja és sír.Nem sok, de azért szokott még benne maradni, látom amikor fejem utána. Meg hát nem elég neki, mert nem nyugszik meg evés után, hanem sír és még enni kér, és amikor adok neki, mondjuk lefejt tejet vagy tápit, akkor úgy cuppan rá, mint egy szegény éhező gyerek :D És akár 180-at is benyom!!!!!!
2009. szept. 14. 08:16
 4/4 xStefix ***** válasza:
Lehet, hogy mindketten megnyugszotok a pótlás után, de vigyázz ezzel, mert láthatatlanul-akaratlanul le fogod szoktatni a babádat a szopizásról. Ezek kemény szavak, de már ennyiből is látszik, hogy a babád előnyben részesíti az üveget, mert abból könnyen és egyenletesen jön. Ez már a rossz irány, de van még visszaút, ami viszont sok időbe és munkába kerül. Először szerintem gondold végig a saját elképzelésed a szoptatásról és döntsd el, hogy akarsz-e még tovább szoptatni (mert csak így lesz erőd és kitartásod változtatni a mostani helyzeten) vagy a könnyebb megoldást választod és belenyugszol a korai elválasztásba (mert sanszos, hogy ez lesz a vége). Ha az előbbit választod, akkor ideje utánanézned az igény szerinti szoptatásnak, megismerkedni az elméletével, gyakorlatával, a fontos összefüggésekkel, illetve megtudni, hogy mi a teendő ilyen esetben. Ha komolyan küzdeni akarsz a szopiért, szívesen segítek neked akár én is.
2009. szept. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!