Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek meddig jó szoptatn...

Szerintetek meddig jó szoptatni? Ki meddig szoptatott?

Figyelt kérdés
Most érjük el az 5.hónapot,fél éves koráig anyatejet akarok neki adni,aztán utána meglátjuk.sok ismerőstől hallom,hogy 20-25 hónapig szoptat,és ez nekem olyan fura,vagy nem is tudom. egy 2 éves már nem baba,hanem kisgyerek.biztos sokan most elítélnek,de nekem ez fura.Ha sikerülne,akkor kb 1éves koráig gondoltam a szoptatást,úgy tudom addig kell tejalapú étel

2013. ápr. 15. 22:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
67%

Első baba 3 hónap.

Második 9 hónap.

2013. ápr. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%
Én is kb. 1 éves koráig szeretnék szoptatni, most 4,5 hónapos a lányom.
2013. ápr. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
32%
Én max 8 hónapos koráig akartam szoptatni, akkor mindenképpen elvettem volna tőle, mert már nicns rá szüksége, de ő magától abbahagyta 7,5 hónaposan.
2013. ápr. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
85%

Nekem is fura volt először a hosszú szoptatás gondolata, nem is terveztem, hogy nagyon sokáig szoptatok, a végén mind a kettő 2 éves kora után szokott le.


Csináld addig amíg jól esik, ameddig tudod és úgy látod, hogy a gyereknek is jó.

2013. ápr. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
89%

Ezt mindenki máshogy gondolja...én hasonlóan mint Te.

Első fiamat 17 hónapos koráig szoptattam,egy éves korától kezdtem elválasztani,nem ment egyik napról a másikra,de jó volt így.

2.fiam most lesz 5 hónapos, őt is 1 éves koráig legalább szeretném szoptatni, de max másfél éves koráig.

Amúgy én korábban kezdtem mást is adni,de erről is megoszlanak a vélemények.

2013. ápr. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk az első 2 éves volt , mikor már mondtam , hogy elég . A második 5 hónapig !
2013. ápr. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
46%
En is igy gondolkodom. Cel: 6-9 honap, igenye szerint. Nem szeretnem, hogy a nyilo ertelmevel felfogott kapcsolata legyen a mellemmel. Amikor a gyerek labon odamegy es eloveszi anya mellet, es nem taplalkozik, hanem jatszik vele - na ez nekem bizarrrr (es akkor meg enyhen fogalmaztam...).
2013. ápr. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
79%
Én 6hónapos koráig mindenképpen szoptatni akartam, de max. 1éves koráig. Ennek ellenére most 18hónapos a lányom és még mindig szopizik :) Igaz már napközben egyáltalán nem kéri hónapok óta, de fogalmam sincs, hogy hogy fog leszokni róla. Bár az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy a lányom 14hónapos koráig mindenféle tápszert elutasított, hiábavaló volt minden próbálkozásunk.
2013. ápr. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem is kb. 1-1,5 éves korig.

Igazából nem nagyon értem azt, aki tovább szoptat, de persze nem ítélem el érte, csak engem ne kezdjen el győzködni, hogy az milyen jó :)

Mindkét fiamat kb. 10-11 hónapos korukig szoptattam, az utolsó 2 hónapban már csak reggel-este.

Őszintén szólva nekem nyűg volt a szoptatás, akármilyen természetes és bensőséges dolog is. Persze örülök, hogy részese voltam egy kisebb csodának, de attól még elég fura dolog, hogy a mellem erre is jó, sőt ez az eredeti célja :)

Utáltam, hogy nem ehettem és nem ihattam akármit, hogy nem hordhattam állandóan a szexi melltartóimat, meg hogy vagy be voltak duzzadva a melleim vagy kiürültek, mint egy tejeszacskó, szó szerint :) És a legjobban azt utáltam, hogy mindig a szoptatáshoz kellett alkalmazkodni, időben hazaérni, akárhol is voltunk (nem vagyok a nyilvános szoptatás híve).

Szerencsére a gyerekeknek nem okozott gondot az átállás, tök jól elvoltak a cumisüvegből kapott tápszerrel és később a tejjel is, amit kb. 1,5 éves korukig az ölemben ülve ittak, vagyis az összebújás így is megvolt :)


Vmelyik nap mesélte az oviban egy anyuka, hogy szerinte a 7 éves lánya még a mai napig is szopizna, ha hagyta volna, így is vagy 3 évig szoptatta. Alig akart leszokni, állandóan rángatta lefelé az anyja pólóját, hogy cicizni akar. Na ezt mindenképpen el akartam kerülni.


Ja, meg itt olvastam, hogy sok gyerek simogatja és becézgeti az anyja cicijét, csak úgy. Nem vagyok prűd, de ez nekem olyan fura, még ha a gyerekeimről is van szó...

2013. ápr. 16. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem előre nem lehet megmondani, majd változtok ám, és egy egy éves sem olyan nagy ám. A fiam 15 hónaposan hagyta abba, már totál nem volt erre ideje. :)

És ő is járt már ekkor. Én előtte azt gondoltam, hogy nem tudnék járó gyereket szoptatni. (mert azt előtte már olyan nagynak gondoltam).

És de, lehet, most két éves, ha szopna, az is természetes lenne szerintem. Mármint hogy együtt nőtt volna velünk ez a dolog.

2013. ápr. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!