Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Beállt a tej az egyik cicimben...

Beállt a tej az egyik cicimben. Mit tegyek? :- (

Figyelt kérdés

Egy hete szültem. Az egyik cicimből nem tudja kiszívni a tejet. Kifejni sem tudom. A védőnő csak holnapután tud jönni. Nem megy ez a kézzel fejés. Pedig az lehet, hogy segítene. Félek, nehogy begyulladjon. Előző gyermekem szoptatásánál sajnos volt ilyen. Magas láz stb....

Mit tegyek, hogy ezt most elkerüljem? :-(



2013. ápr. 24. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Ami nekem segített: meleg majdnem forrò vizes zuhany a ciciremajd masszirozd meg. Ha nagyon fàj csinàlja a pàrod ö bàtrabban meri. Azutàn fejd. Nekem ez segített. Remélem neked is fog.
2013. ápr. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tegyél rá melegvizes borogatást vagy állj a zuhany alá és folyasd rá a meleg vízet,aztán két kézzel maszírozd az óra mutató járásával megegyezően pár percig és utána próbáld meg fejni,nekem ez bevált,mikor már éreztem,hogy nagyon csomós. De a fejőgép is nagyon jó,de nem a kézi. Remélem tudtam segíteni. Szurkolok,hogy ne gyulladjon be.
2013. ápr. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én sem tudtam sosem kézzel fejni. Mikor nekem így bedurrant a mellem és el is záródott egy tejcsatorna, akkor először is meleg vízzel lezuhanyoztam,utána sokáig masszíroztam a mellem,vagy a páromat megkértem rá. Majd -marha kényelmetlen de hatásos- négykézláb szoptattam meg a babám, és sikerült neki így.

Aztán beszereztem egy kézi fejőt,sokszor jó hasznát vettem mikor az elején feszült a mellem.

2013. ápr. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A masszírozás után a baba szívja ki, ne a gép! Tudom, hogy nehéz, de a fájós cicidből adjál gyakrabban, míg nem oldódik meg a dolog. Esetleg pozíció váltás segíthet, a baba álla legyen a gumóhoz közeli oldalon. Ha meg tudod csinálni, holnapra el is felejtheted az egészet! Sok sikert! (Nekem tegnap is épp eldugult...)
2013. ápr. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Igazából már próbáltam a meleg vizes zuhanyt, a borogatást, a különféle pózban szoptatást (még négykézláb is), a kézzel fejést, a kézi mellszívóval fejést, de egyelőre nem sok eredménnyel... :-(

A borogatás után talán mintha nem feszülne annyira. Lehet megpróbálom újra, és masszírozom utána pár percig - vagy a férjem.

A gond az, hogy ez már 3 napja így van. Ráadásul a cicim fele kemény - tehát gondolom, nem egyetlen tejcsatornáról van szó... :-(

Talán masszírozás, borogatás után kicsit enyhül, de nem ürül ki. Kemény marad.

2013. ápr. 24. 22:00
 6/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok,nem tudnál holnapra valakitől kölcsönkérni egy gépi mellszívót? Vagy venni esetleg?
2013. ápr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tudom hogy marhára tud fájni,de ne add fel, muszáj kimasszírozni. Én majdnem bőgtem közben, de ha nem csinálja meg az ember akkor tényleg gáz lehet belőle. Viszont jobb ha valaki más csinálja, magadnak nem áll úgy kézre. A fejőgépet csak azért mondtuk, mert van úgy hogy a baba valamiért nem tud szopni, de nyilván az a legjobb ha ő szopizza ki,jobban is csinálja mint a gép.
2013. ápr. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mindenképp szerezz be egy elektromos mellszívót!!

Én is így jártam.Vettem egy AVENT-es elektromosat,és azzal fejtem le.Így is időbe telt mire megindult belőle,de csak lefejte rendesen!!

2013. ápr. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Maszírozd a melegvíz után! Ne csak pár percig!!! Nekem a kórházba csinálták meg először, ott nem csak majdnem bőgtem, hanem a számat harapva végig sírtam háromnegyed órát!!!! De utána már ment nekem is egyedül, tudtam, mire kell figyelni és amint kis csomó is volt, azonnal maszíroztam-fejtem, nehogy nagyobb baj legyen belőle! Idővel nem is fog már annyira fájni, nekem kifejezetten jól esett a maszírozás, ráéreztem valahogy :) A kórházba azt mondták, hogy az a jó ha fáj, hát nekem sikerült fájdalom nélkül is eltüntetni a csomókat, majd fejéssel a keményedéseket!

Sok sikert!!!

2013. ápr. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Mindent bevetettem, amit írtatok!

És a védőnőm is rengeteget segített. Lényegében megtanított kézzel fejni.

Szopi előtt meleg vizes pelussal borogattam, utána masszírozás, kicsit fejtem, majd pedig rátettem a Picit.

2013. ápr. 26. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!