Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 hónapos a kisfiam,3750...

2 hónapos a kisfiam,3750 gr-mal született és már 7 kg. Csak anyatejet eszik, éjszaka éjfélkor és 3-kor is szopizik. Túl nagy a babám? Ez normális?

Figyelt kérdés
2008. jún. 15. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:
14%
a 7 kilo az nagyon sok két hónaposan. nem mondott a háziorvos semmit.?? ki kellene vizsgáltatni. az éjfélit pedig lassan elhagyhatnád, illetve orvos!!!
2008. jún. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez tényleg nagyon sok , nekem a 4 hónapos fiam volt ekkora , vizsgálódás nem árt , viszont szoptass nyugodtan akkor amikor jólesik . Én fél évesen hagytam abba az éjjeli szopit a fiammal a lányokkal 1 év körül .
2008. jún. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

valóban egy kicsit sk, mi 8 kg-osak vagyunk 6 hónaposan. Az első hónapban 1.3-at, a másodikban 1.2-t híztunk. Én is csak anyatejeet adtam neki. Azt tudom, hogy 1 hónaposan kb 130-t evett, két hónaposan 170 körül 3 óránként. Éjszaka 1-szer evett. Nekem is mondta a doki, hogy ne adjak neki annyit és vegyek füldugót, de mindenki azt tanácsolta, hogy annyit adjak neki, amennyi jól esik és ha alszik,akkor ne keltsem fel csak azért mert kaja idő van. Van egy ismerősöm, akinek 5 hónaposan 11 kg volt a babája. Őt uszni viszik, hogy egy kicsit többet mozogjon.



Dia (6 hónaos kislány anyukája)

2008. jún. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden ok, anyatejjel nem lehet túltáplálni. Nehogy vizet adj, vagy mesterségesen kihagyj egy-egy szopit!!!
2008. jún. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam az első hónapban 2, a másodikban 1 kg-t hízott. Aztán még két hónapig havi 1kg-t. Szóval 2 hónapos korára kb. annyit hízott, mint a Te babád.A gyerekorvosunk szoptatáspárti, nagyon jól képzett ilyen téren. Szerinte anyatejjel nem lehet túltáplálni, legfeljebb túletetni, de azt meg úgyis visszabukja. Ő akkor nekem azt mondta, hogy semmit ne csináljak másképp, folytassam nyugodtan úgy, ahogy edgig, szopizzon a fiam nyugodtan igény szerint, ha kéri, akkor éjjel is. Vizet meg végképp ne adjak étkezés helyett. Pedig az én fiam olyan kis golyó volt, hogy alig látszott a nyaka. A dokink azt is mondta, hogy később magától lassulni fog a súlynövekedés és ne aggódjak, nem lesz kövér gyerek. Igaza lett. Ma már 20 hónapos, igazi kis örökmozgó, koránál magasabb és nehezebb, de már egyáltalán nem duci, teljesen jó alakja van :)

Szóval nyugi, idővel lassulni fog ez a rohamos súlynövekedés! Etesd nyugodtan igny szerint és ne hallgass senkire, csak a saját ösztöneidre!

2008. jún. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia!Lehet hogy picit sok, de az én 2370 gr-al született fiam fél éves, és 6 kg, volt hogy 6 hét alatt hízott 40 dekát, pedig akkor még szopizott, szóval irigyellek picit.
2008. jún. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!