Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák! Holnap lesz 6hetes a...

Anyukák! Holnap lesz 6hetes a kislányom, tehát letelik a gyermekágyi időszak. Elkezdhetek edzegetni?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy itthon reggelente csinálnék egy pár fekvőtámaszt, felülést, guggolást, ez a vele megtett séták mellett elég lenne. Persze mondjuk 15-el kezdeném, és fokozatosan emelném a mennyiséget. De hallottam olyan rémhireket, hogy ettől savós lesz a tej, és nem fog szopni a baba, ezt pedig nyilván nem szeretném. Mik a tapasztalatok?

2013. máj. 4. 11:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez még nagyon korai. Legalább három hónapos koráig várnék vele. Tej íze tényleg változhat, legalábbis én ezt hallottam. Persze minden a te döntésed.
2013. máj. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én várnék a helyedben. MÉG CSAK 6 hetes. Lesz időd tornázni. Ügyelj a tejedre, az étrendedre. 1 hónap múlva, de inkább 2 múlva pedig keudj el lazán edzeni.
2013. máj. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nem csak a tej minősége miatt, hanem az izmok, szalagok regeerálódása okán is ajánlatos várni vele 3 hónapot a sporttal. amikor nagyjából visszahúzódnak, visszaállnak az eredeti méretre és pozícióba, akkor érdemes elkezdeni komolyabban "edzeni".
2013. máj. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, akkor várok még, és marad a séta:)
2013. máj. 4. 11:49
 5/10 anonim ***** válasza:
az viszont kincset ér és a baba is jót alszik közben :)
2013. máj. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom hogy jobb várni még kicsit a szalagok ízületek miatt. Én pl. egy kilót nem fogytam a babám 4 hetes korától úgy 4 hónapos koráig de a nadrágok amik csípőben nem jöttek rám 4 hetes korában, azok pár hó múlva simán feljöttek tehát a medencém is összébb húzódott.

Mondjuk sétálni jógázni vagy ilyen nyugalmasabb mozgásformát a jó közérzet érdekében biztos nem árt, de főleg a fekvőtámasz meg ilyen erősítésekkel várnék még.

2013. máj. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A mellizmok és a tejcsatornák nem tűrik meg egymást. A mellkasodra ne csinálj semmit. Én császáros voltam, az 1. 3 hóban hakötőt hordtam, nem bántam meg. A hasgyakorlatokat sima fátonfekve levegőben biciklizéssel kezdtem. A combokat is erősítheted, ha kisterpeszben berogyasztasz és rugózol 2x50-et. De a legjobb tényleg a séta, mindenhol felüdítené, felfrissítené a vérkeringésed, "kipucolná", ami nem kell.
2013. máj. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én tegnap voltam dokinál, nálunk tegnap járt le a 6 hét, és pontosan erre kérdeztem rá én is. Azt mondta, hogy mindent lehet egészen nyugodtan! Annyi van, hogy ha olyat sportolsz, ami nagyon megizzaszt, akkor csökkenhet a tej mennyisége. Nem apad el, csak csökkenHET! De az is csak akkor, ha izzasztó gyakorlatokat csinálsz. Jó sportolást :)
2013. máj. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
az én dokim úszást,biciklizést támogatja,hasizomgyakorlatot 6hóig nem.Az izomláz megváltoztatja a tej ízét,de nem minden babát zavar ez.
2013. máj. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A 8-as vagyok. Én pont a hasizomgyakorlatokra kérdeztem rá, és azt mondta, lehet. Császárral szültem.
2013. máj. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!