Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikortól szoptattatok már...

Mikortól szoptattatok már csak reggel és este, és meddig?

Figyelt kérdés
2009. szept. 29. 17:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kb. nyolc hónapos múlt, amikor már csak reggel és este szoptattam. 11 hónapos múlt a lányom, amikor egyik este nem szopizott, és attól kezdve rá sem nézett a cicimre. (én még szoptattam volna)
2009. szept. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
9 hónaposan, aztán már csak reggel, érdekes, az én babám az estit magától elhagyta. 10 hónapos, már nem szopik. Ő hagyta el, én csak egy kicsit segítettem rá.
2009. szept. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Miért? Hogyan lehet KICSIT rásegíteni?
2009. szept. 30. 11:13
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem muszáj volt abbahagyni a szoptatást, mert túlságosan lefogytam tőle. 9 hónaposan elkezdtem tápit is adni neki szopi helyett. Annyira ízlett neki, hogy estére már nem volt hajlandó szopni, a tápszert kérte. Mivel ez ilyen könnyen ment, egyik reggeltől már nem szoptattam, hanem tápszert adtam. Most 10 hónapos, 3-szor tápi, 2-szer rendes ételt eszik. Lassan 3-szor adok majd neki enni.

Szerencsém volt, a babám nem egy cicifüggő, így könnyű volt abbahagyni a szoptatást.

2009. szept. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 xStefix ***** válasza:
Mi még nem tartunk itt, a lányom 19 hónapos. :)
2009. szept. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Jesszus!

Én most gondolkodtam el, hogy lehet, hogy picit vissza kéne venni. 8 hónapos a lányom, 4X eszik már mást is, de még mindig kb 8X szopizik. Persze gondolom, majd ő irányítja, eddig is mindig minden úgy volt, ahogy ő akarta...

2009. szept. 30. 15:33
 7/9 anonim ***** válasza:
Babám 6,5 hós és napközben nagyon ritkán kéri a cicit. Nem is bánom hogy nem egy nagy cicis, legalább könnyebb lesz elválasztani. Eszik már mindent amit csak lehet neki.
2009. szept. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xStefix ***** válasza:

Nagy közhely, de minden gyerek más és máshogyan szopik. Ha a te babád ennyi idősen még 8x szopik, akkor neki ennyi az igénye. Ha ez neked nem teher és vállalod, hogy készenlétben állsz neki, az lenne a legoptimálisabb. Ha soknak tartod (de nem azért, mert a más gyereke ritkábban szopik, hanem azért, mert pl. lelkileg vagy fizikailag nem bírod már, ergó nyomós okod van), akkor lassan és finoman!!! meg lehet próbálni kicsit visszavenni. Ha együttműködik veled, akkor konstatálhatod, hogy lassan itt az idő, amikor készen áll rá, hogy efféle egyszerű kompromisszumokat kössön veled, azaz fejlődik, okosodik, önállósodik. De ha morcosan reagál a próbálkozásaidra, akkor sincs világvége, egyszerűen csak (nagyobb) szüksége van a melledre. Előbb-utóbb el fog jönni az az idő, amikor gond nélkül elhagy egy-két szopit.

Én 15 hósan kezdtem el megpróbálni a napi 4-ből eltussolni a délutáni szopit, de csak mostanában, 19 hósan néz ki úgy, hogy elhagytuk, de még most se biztos, mert csak pár napja. Akárhogy is legyen, én ráhagyom, ő tudja, mennyire van szüksége.

2009. okt. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van, én is így gondolom! Nekem nem terhes, mivel csak pár percekről van szó, nagyon mennem nem kell sehova, maximum vele, így általában megoldható. Van egy két szopi, ami, ha időnként elmarad, nem gond, de vannak, amit egyáltalán meg sem próbálnék. Csináljuk, amíg tudjuk, de azért van egy bizonyos kor, ami után már nem szívesen csinálnám, márcsak azért sem, mert még mindig van bőven fölösleg rajtam, amitől addog nem tudok megszabadulni, míg szopizik, és így egy kistesóba nem is mernék belevágni, kellene idő a regenerációra. Az időnk pedig nem végtelen!

Köszönöm szépen a válaszokat, és a bíztatásokat!

2009. okt. 1. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!