Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » SOS! Mi lehet ez, eltömődött...

SOS! Mi lehet ez, eltömődött tejcsatorna?

Figyelt kérdés

Szombaton elutaztunk, nem tudtam annyit szoptatni a kicsim, mint eddig, estére jól feltelt a jobb mellem, és oldalt és az alsó részében rendesen fáj azóta, aludni sem tudtam, mert ahogy oldalt fekszem...nagyon fáj.

A felgyült tejet a kicsim vasárnap folyamán jól leszívta, de attól félek, hogy eltömődhetett a tejcsatorna, ezért fáj.

Már akkor is fáj, ha megyek, lehet a melltartó se kényelmes..

Mit csinálja, menjek orvoshoz?


Ő a 3. gyerekem, akit szoptatok, de még így nem jártam.



2013. máj. 13. 12:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Huuuuu begyulladt a melled. Nem játék...

Nem vagy lázas? Hőemelkedés?? Térdelj be a kádba és engedj rá foro vizet olyan forrot amilyet csak kibirsz. A gyulladt mell nagyobb hőfokot kibír mint más testrész. Utána kend be tusfurdővel hogy csusszon és fejd kézzel, nagyon fog fájni de csak igy fog helyre jönni. El kell induljon a tej előbb utóbb spriccelni fog. Aztán megint forró viz és megint fejd. És persze minnél többször rakd cicire a babát. Ezeket minnél többször. Vehetsz be homeos bogyokat is a gyogyszertáros segit.

Nekemis volt ilyen egyik estére ugyanigy bedurrant és este már fejtem vizeztem, reggelre sokkal jobb lett és másnapra elis mult. Ezt nem szabad máskor igy elhuzni, rögtön ahogy érzed kezelni kell...

A babát meg ugy rakd cicire hogy az álla ott legyen ahol fáj.

Ha lázas leszel akkor menj dokihoz.

Írj majd hogy hogy alakult.

2013. máj. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Nem az egész mellem van már bedurranva, csak oldalt és alul fáj.

Izomláz szerű a fájdalom, ha kitapintom keményebb azon a részen, ami fáj, de nem tipikus mellgyulladás, mert nem olyan alakú, hanem hosszúkás részen.

2013. máj. 13. 13:07
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem sajnos már vagy 5x volt ilyen, tipikusan alsó, külső részen. A legjobb megoldás, ha a babát hónaljtartásban szoptatod, mert akkor pont oda esik az álla, így onnan szív a legerősebben.

Én első két alkalommal még próbálkoztam hókuszpókuszokkal, így napokig szenvedtünk, de utána már ahogy éreztem ott a feszülést, azonnal hónaljtartásba tettem és 2-3 szoptatás után meg is oldódott a dolog.

2013. máj. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy a melltartó ilyenkor bizony problémás, mert annak a gyenge pontja is itt van, főleg ha merevítős!
2013. máj. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálam tejkő szokott ilyet okozni, főleg ahogy írod túltelítődés után. Szoptatás után nézd meg a mellbimbódat, nem látsz-e az egyik kivezető nyílásban icipici fehér valamit. Sokan felhördülnek most, de én sterilizált tűvel szoktam megpiszkálni, akkor kicsit kimozdul, és egyből folyni kezd a felgyülemlett tej. Ilyenkor megpróbálom minél alaposabban kifejni, kipréselni a benne levő tejet.
2013. máj. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Jön belőle, mert a 11hós kicsim szívja, de fáj nagyon.

lázam 81 fok:(

2013. máj. 13. 16:06
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha fáj, akkor egy bizonyos része nem ürül a mellednek. Persze, jön a tej a többiből, de valahogy az eldugult részt kellene megnyitni. Ajánlják, hogy szoptatások között a fájó részt hideggel kell borogatni, és közvetlenül szoptatás előtt kell minél melegebbel borogatni. Jobbulást.
2013. máj. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nehogy hideggel borogasd ahogy az előző okos irta, ttol elapad a tej. NEMSZABAD.
2013. máj. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálam rendszeresen előfordul ilyen.

És szerintem eltömődött egy tejcsatorna. Én úgy szoktam kezelni h. úgy próbálom kinyomni a tejkőt (kis fehér kőszerű valami, ami az eltömődést okozza) mint egy pattanást. Annál a tejcsatornánál, ahol a melledben bentmaradt a tej. Időnként abból is jön tej, de látom h. másmilyen szinű, mint ami a többi csatornából jön, és akkor megpróbálok csak a problémásból fejni. Ha sokáig nem jön ki, akkor bevetem a legjobb mellszivót (kisbaba). És néha utána már ott látszik az a kis kő a mellbimbón, csak ki kell nyomni belőle. Ez néha állatira fáj. Utána már ki lehet fejni a bentmaradt tejet. Nekem néha spriccelni szokott belőle a tej.

Van h. úgy szoktam fejni, h. jó meleg vizzel letusolom a problémás mellem, és az meggyorsitja a kőeltávolitást. De a maszirozás nem ér ilyenkor semmit.

2013. máj. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!