Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Minden szopizás után fejjek?...

Minden szopizás után fejjek? Tejszaporítás céljábol mennyi idő kell mire picit nől a tejmennyiség? Elektromossal csinálom

Figyelt kérdés
2013. máj. 13. 13:17
 1/4 A kérdező kommentje:
illetve mire a baba ujra kél lesze neki elegendő tejecske
2013. máj. 13. 13:17
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, fejjél minden szoptatás után. Fura, de az elején mire a szopizás után végeztem a fejéssel, rá negyed óra-fél óra múlva kelt a babám enni. Mivel olyan kis üresnek éreztem magam, tisztára elkenődtem, hogy most mi lesz... aztán mire tisztába raktam, előkészültem a szoptatáshoz, az első két korty után éreztem, hogy beindul valami :) a babám is jóllakott, meg még fejtem is utána. De, ha mégse indulna be rögtön, az, amit lefejtél még jól jön :)

Amivel még tudod szaporítani: evés-ivás - sok-sok ivás! pihenés. Ez a pár nap szóljon akkor csak erről, hiszen azért szoptatni-fejni elég fárasztó. (Mielőtt jön a lepontozás, 11 hónapig szoptattam, fejtem és tejleadó voltam)

Nekem pár nap volt amúgy, mire több jött, de fontos volt, hogy mit ettem, pl attól, ami nagyon jól esett, már estére több tejem volt. Ha csak csipegettem, akkor meg kevesebb.

2013. máj. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak az egyik mellem volt alkalmas a szoptatásra. Minden szoptatás után fejtem, plusz a másikat is kifejtem, hogy be ne gyulladjon.

Egy hetes volt a babám, mikor jött a védőnő a tápszer recepttel, mert keveset evett a babám (nem használtuk fel), pontosan egy hét múlva jött újra, és akkor már az anyatej leadást beszéltük meg, mert napi fél liter plusz tejem volt.

2013. máj. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem igény szerinti szoptatásnál, ha a baba jól szopik, akkor felesleges fejni, hiszen akkor a szervezeted több tejet fog termelni, mint amennyi a babának kell. Ez az előző válaszokból is kiderült.

1-2 hétig többszőr tedd cicire a babát, ahogy igényli, és akkor beáll a tejmennyiség. Persze, ha fejni akarsz, nem baj, csak szerintem egy csomó időt elvesz az életedből, és nem sokkal jobb a babát a ciciden tartani, mint egy mellszívót? :)

2013. máj. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!