Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 15 hónapi szoptatás után...

15 hónapi szoptatás után visszagyarapítható-e az anyatej mennyisége? Megfelel egy újszülöttnek?

Figyelt kérdés

2 hete hagytam abba a fejést, anyatej leadást. Erre most szóltak, hogy a családban újszülöttnek szüksége lenne anyatejre. Jó az én tejem egy újszülöttnek? Gondolom az anyatej gyűjtőben az utóbbi időben nagyobb babáknak adták a tejemet.

Visszaszaporítható még ilyenkor a mennyiség, ha már két hete leálltam és 15 hónapos a babám?


2013. máj. 23. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A te tejed más összetételű, mint amire az újszülöttnek van szüksége. Szóval nem akarnám visszahozni (amúgy igen, megoldható)
2013. máj. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%

Az anyai testben a vitaminok, nyomelemek a terhesség alatt raktározódnak. Ilyen a vas is. A szoptatással pedig elkezd kiürülni, és kb 6 hós korára már nincs megfelelö vitamin és ásványi anyag, nyomelem tartalma. ezért is mondják, hogy legkésöbb ekkor el kell kezdeni a hozzá táplálást. Innentöl kezdve aki szoptat az csak maga kedvére teszi, meg hogy kicsit tovább babázhasson, de táplálékot már nem ad a gyereknek.


nekem amúgy ez egy kicsit úgy tünik, hogy te mint fejös tehénke adjál gyorsan az újszülötnek, nem, hogy inkább arra kértek volna meg, hogy menjél már el a családtaghoz és segíts neki beállítani a szoptatást, hogy neki is legyen teje. mert hogy talán ha ennyi ideig szoptattál, tudnál neki segíteni hatékonyabb szoptatásban. Elsö napokban akár mindennap többször mellre teszed neki, jó fogásokat megmutatod stb... és lehet menne az anyukának is.

2013. máj. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi a némileg offért, de ez most kikívánkozik:

A 2. válaszoló hülyeséget mond, baromira nem igaz, hogy nincs benne tápanyag; vitamin, ásványi anyag... A saját babádnak még egészséges, rengeteg hasznos anyag van benne, mivel az anyatej összetétele a saját babád igényeinek megfelelően változik. (az sem igaz, hogy végig a terhesség alatt bevitt vitaminok kerülnek bele, ahhoz kb 40 kg-val kéne többnek lenni a terhesség végére, hogy annyi minden elraktározódjon a zsírban. - alultáplált anya is tud szoptatni, tehát a tej kivonja a szervezetből amire szüksége van, így szinte étkezéstől függetlenül (nagyjából) állandó az összetétele). Az sem igaz, hogy legkésőbb 6 hónaposan kell elkezdeni a h.táplálást. Van baba, aki kiköpködi ilyen idősen a szilárd ételeket....


És akkor on:

Újszülött babának nem megfelelő a TE tejed. Neki más arányban van szüksége az ásványi anyagokra, a vitaminokra, a zsírokra.... (Ha belegondolsz, tápszerben sem véletlenül van 1-es, aztán 6 hónapos kortól 2-es, majd 3-as...)

2013. máj. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
3-as vagyok, ez lemaradt, egyébként lehetne szaporítani, de nem érdemes miatta.
2013. máj. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

A te tejed nem való újszülött babának.

2-essel annyiban egyetértek, hogy valóban megpróbálhatnál segíteni neki a tej fokozásában, beindításában. Kérhet az anyatejgyűjtőktől, ha valami miatt nem szoptathat.

Viszont abban, hogy "csak maga miatt teszi" semmi igazság nincs. WHO ajánlások alapján a szoptatást optimális esetben 2 éves korig vagy akár tovább ajánlott fent tartani.... (bocsi, ez nem volt kérdés)

2013. máj. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Konkrétan: A baba nyílt örökbefogadással kerül a családba. Elméletileg a héten "kell" születnie.


Az anyatejgyűjtőkben (két városban adtam tejet) azt mondták, hogy vizsgálják a tej minőségét és nagyon jó minőségű a tejem. Amíg nagy mennyiségben termelődik a tej, addig a tápláló tej termelődik, majd ha csökken a mennyiség, akkor változik a minősége. Mivel a kicsi lányom még rengeteget szopizik ezért gondoltam, hogy talán még jó a tej, ha nem is kizárólagosan egy újszülöttnek.

2013. máj. 23. 14:24
 7/8 anonim ***** válasza:
89%

Ha kevesebb is ugyanúgy tápláló, talán még jobban is.


De attól még a te babádhoz igazítva táplál (kérdezz megy egy szoptatási tanácsadót akár) Egészen más az igénye egy újszülöttnek, mint egy 15 hónapos babának, egy 2 éves gyereknek....

2013. máj. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xStefix ***** válasza:

Szerintem is kérdezz rá egy tanácsadónál (mondd el, amit ide nekünk is leírtál a helyzetről), de én is úgy tippelem, hogy azt fogják mondani, inkább próbáljon meg az anyuka donor tejet beszerezni.

Vagy ha van más kisbabás anyuka a családban, esetleg annál is kérdezzen rá, volna-e plusz tej.

Illetve, ami ugyan nagyon ritka, de nem lehetetlen, próbálja meg ő maga szoptatni, ha érez rá késztetést..!

2013. máj. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!