Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lusta vagyok fejni. Ez gáz?

Kata-89 kérdése:

Lusta vagyok fejni. Ez gáz?

Figyelt kérdés
Igény szerint próbálok szoptatni, így előfordul, hogy fél óránként mellre rakom a babám. Így nem látom értelmét a fejésnek, éjszaka meg nagyon nincs kedvem hozzá. Még a maradékot sem fejem ki. Elapadhat a tejem? Vagy milyen hatása lehet?

2013. ápr. 16. 17:46
 1/10 anonim ***** válasza:
10%
Gyulladás, apadás. A biosz tanárom azt mondta, mindig fejjük le a maradék tejet! Férfi, de hiszek neki. Tapasztalatom még nincs, de hamarosan lesz, mert nyáron fogok szülni. Az biztos, hogy anyukám többnyire lefejte a maradékot, nagynéném pedig mindig, és neki annyi volt, hogy még bébiételbe és eladni is jutott.
2013. ápr. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem fejem. Igény szerint szoptatok, most 3 hónapos a babám, sose volt még gond, elég a tejem. Ha növekedési ugrás van, akkor többet teszem mellre, ez eddig egyszer fordult elő. Se gyulladás se semmi nem volt, szerintem csak akkor kell fejni, és ezt már több helyről is hallottam, ha szaporítani akarod a tejed, mert kevés, ha rendben van akkor nem muszáj, a baba úgyis beállítja a szükségletét.
2013. ápr. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

4,5 hónapos a fiam.Mióta megszületett kb 10 ml-ert fejtem...azt is csak poénból...(megpróbáltam kanállal odaadni neki.. :P) Az elejétől igény szerint szoptatok..kb 2 hónap kellett hogy beálljanak nagyjából az étkezések.Eddig semmi hátrányát nem érzem.Elég tejem van, beállt annyira hogy a babámnak elég legyen.

Lányomat mikor megszültem, annyira ráparáztam erre a szoptatás dologra, hogy 3 hónap után elment a tejem.. :( Fejtem, mértem a gyereket hogy hízik-e...stb.Teljesen kicsinált.Úgy hogy most eldöntöttem, hogy teljes természetesbe megyek át..amikor a gyerek jelez, jön cicire..semmi mérés, semmi fejés..Ennyi.

Szerintem ha mindig mellre rakod amikor kéri akkor nem lesz baj.Fiam is kb 1 hónapig folyamatosan cicin volt, csak főzni meg fürödni tudtam elmenni..azt is néha végig elégedetlenkedte.

Mondjuk jó lett volna ha tudok lefagyasztani tejet a későbbiekre..de ez annyira nem zavar.Az a lényeg hogy tudom szoptatni a fiam!!!

2013. ápr. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

Én bevallom: nem fejtem. A tejtermelődés szépen beindult és mindig pontosan annyi tejem volt, amennyi kellett, az etetések végeztével nem kellett még a felesleget lefejnem. Megjegyezném: ritka dagi babám volt, szóval tényleg elég tejem volt. EGyik barátnőm fejt állandóan az elejétől fogva és minden szoptatás végén is. Őszintén szólva azóta se tudom ennek mi értelme volt? Ha valakinek nincs teje és így próbálja fokozni értem, de legtöbb esetben, ha az ember hagyja, szépen beáll a megfelelő mennyiség.

Ja és nem apadt el, 1 évig szoptattam.

2013. ápr. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Sosem fejtem, csak ha valami miatt nem tudtam megszoptatni a babám (orvosnál voltam vagy ilyesmi), akkor is csak annyit fejtem, hogy ne feszüljön annyira a mellem.

Összességében 16 hónapos koráig szoptattam.

2013. ápr. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem fejtem, kb. 1-1 évig szoptattam, soha nem volt gond.
2013. ápr. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én is az voltam,és bűntudatom is volt miatta.Mindenki azt mondta,fejjek-fejjek,tegyem a fagyasztóba...igaz,hogy alig tudtam vmennyit fejni,mert beállt a kereslet-kínálat..de azt nem mondta senki,hogy csak addig kell,meg hogy kiürüljön a mell.Tettem is el tejet bőven még az elején,amit a babám meg sem eszik és nem sokára dobálhatom is kifelé.majd a macska jól lakik belőle.
2013. ápr. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is fejtem,mert iszonyúan fájt a mellem.El raktam fagyóba,aztán sorra dobáltam ki.3.5évig szoptattam.Azért szoktattam le,mert jön a tesó.Különben még cicizne.:-)Most viszont inkább odaadom ha kell másnak,mert nem teszem a fagyasztóba.Sírni tudtam volna,mert megszámlálhatatlan,hogy hány liter tejet dobtam a semmibe.
2013. ápr. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

én csak akkor fejek, ha az apa vigyáz a picire, mert nekem el kell mennem valahová.

ezenkívül akkor kellett még, mikor kb 2-3 hetes volt a baba és begyulladt a mellem. rossz volt a szoptatási módszer, és nem tudta rendesen kiszívni, de azóta megvan a tökéletes módszer :)

2013. ápr. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem kell fejni, csak ha zavar. Nekem két tök ellentétes tapasztalatom van. Első babánál fejtem, mert annyira telítődtek mindig a melleim, hogy képtelenség volt elviselni, muszáj volt lefejni belőlük. 8 hónapra tejadó lettem a lányom szoptatása mellett. Második babánál (2 év van közöttük) is készültem a fejésre, de csak a kórházban és itthon az első pár napban kellett fejnem kicsit, utána beállt a tejmennyiség. Most 7,5 hónapos a fiam, már hónapok óta csak egy mellből szopizik, mert így kényelmes. Van elég tej, a fejőmet is eladtam.
2013. ápr. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!